Κατάπιε διχτάκι..


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στην πρωινή μας βόλτα ο καταπιόνας κατάπιε διχτάκι από αυτό που τυλίγουν οι χασάπηδες το νουά...
Ξαφνικά παγώνει και αρχίζει να μυρίζει το πεζοδρόμιο σαν τρελός, γυρνάει ένα βήμα πίσω και πριν προλάβω να το δω καν το είχε καταπιεί..
Παίρνω τον γιατρό τηλέφωνο και μόλις ακούει τι κατάπιε μου λέει μέχρι το μεσημέρι να τον έχεις φέρει για εμετό..
Θα πάνε σε λίγο γιατί εγώ είμαι στη δουλειά..
Έχει μεγάλες φιλοδοξίες ο σκύλος αυτός, μέχρι τα κακά του σε διχτάκι θέλει να κάνει για να πρωτοτυπήσει.
Θέε μου τι τραβάω..
 
  • Like
Reactions: natacha


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Τι λες τώρα ρε συ, πάλι :(
Μακάρι να ξεμπλέξει απλώς με εμετό.

Ασε...γιατί δυστυχώς, κι ο Μάρκος, στον δρόμο που χάραξε ο Ελβις είναι :mad:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πλέον όλοι μου λένε βγάζε τον βόλτα με φίμωτρο..
Δεν παλεύεται η λαιμαργία του.
Και δεν το κάνει πάντα αλλά όταν πεινάει. Συνήθως στην πρωινή βόλτα όπου έχει προηγηθεί η βραδυνή και δεν έχει φάει στο ενδιάμεσο βγαίνει για κυνήγι..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Εγώ φίλε, αν συνεχίσει έτσι, δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να τον βγάζω με φίμωτρο. Ασε που...μ'ένα σμπάρο...3-4 τρυγόνια...γιατί δεν παλεύεται ο τυπάκος :unsure:
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όπου να ναι πάνε στον γιατρό.
Έχω αγχωθεί αν και μου είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ όσο είναι στην στομάχα του.
Μετά είναι το επικίνδυνο όταν αρχίσει η χώνεψη.
Τον λυπάμαι τον μουργάκο μου , μια αθώα ψυχούλα είναι που νομίζει ότι θα πεθάνει από πείνα κάθε φορά που πεινάει..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Πιστεύεις, ότι είναι το αίσθημα της πείνας, που παρακινεί αυτή την συμπεριφορά; :unsure:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πιστεύεις, ότι είναι το αίσθημα της πείνας, που παρακινεί αυτή την συμπεριφορά; :unsure:
Ξέρω ότι είναι αυτό.
Αν έχει φάει και μετά από 1 μίση ώρα πάει βόλτα είναι cool. Όταν όμως δεν έχει προηγηθεί γεύμα τότε ή θα τρώει ξύλα στο πάρκο ή θα παίζουμε κλωτσοπατινάδα στην βόλτα και όποιος προλάβει.
Μια μέρα βούτηξε ένα κόκκαλο και έχωσα το χέρι μου μέσα στο στόμα του, από την λύσα του να μην χάσει το κόκκαλο συνέχισε να το ροκανίζει με το δάκτυλο μου μαζί. Οι φωνές μου ακούστηκαν μέχρι τον Γιάννη... Κόντεψε να μου σπάσει το δάκτυλο ευτυχώς απλώς έγινε τούμπανο.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν φταίει... οι κρεοπώλες φταίνε που τα πετάνε τα σκουπιδια εκτος κάδων....:sick:
Δεν είχε κρεοπωλείο εκεί κοντά. Για την τύχη μου μέσα νομίζω ότι έπεσε από κάποιο σκουπιδιάρικο..εκτός αν απλά κάποιος το είχε πετάξει στον δρόμο που είναι μάλλον χλωμό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αν δεν έβρισκε αυτό, θα έβρισκε κάτι άλλο.
Ο Μάρκος, άρχισε να βουτάει ψοφίμια :sick::sick::sick::mad:
 




golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Βρε I.Kyveli...τι ειναι αυτη η κατασταση με τον ρουφηχτρα? Ουτε η ηλεκτρικη μου δεν μαζευει με τετοια ταχυτητα..Μαλλον θα πρεπει να αποφασισεις να τον βγαζεις ειτε με φιμωτρο,ειτε φαγωμενο,δεν βλεπω πολλες επιλογες και το φιμωτρο το βλεπω σαν πιο εγγυημενη λυση.Δυστυχως παιζει πολυ σκουπιδι στους δρομους και τα πεζοδρομια..
Καλα ξεμπερδεματα με το δυχτακι,περιμενουμε νεα απο τον κεφαλα..
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αν δεν έβρισκε αυτό, θα έβρισκε κάτι άλλο.
Ο Μάρκος, άρχισε να βουτάει ψοφίμια :sick::sick::sick::mad:
Χριστέ μου...
εμείς από ψοφίμια πουλάκια έχουμε βουτήξει προς το παρόν..αα ναι ξέχασα βρε, και μια γάτα κόκκαλο..Όταν τον είδα με την γάτα-κόκκαλο (δεν εννοώ σκελετό εννοώ ότι είχε κοκκαλώσει μετά τον θάνατο της) στο στόμα (σκύλος επαναφοράς ή παίζουμε..) έβγαλα τέτοια κραυγή που αντήχησε ο Υμηττός..ήταν τόσο τρομακτική η κραυγή μου που άφησε την γάτα έκπληκτος.
 
  • Like
Reactions: mareco




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Όλα καλα θα πάνε... βρε τον κεφάλα!

Όντως ο εκπαιδευτής δε μπορεί να βοηθήσει σε τετοια λαιμαργια...
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Προσπαθήσατε δηλαδή με ιμάντα και πνίχτη;
Δεν προσπάθησε με τίποτα. Του έχω μάθει την εντολή "drop it" η οποία λειτουργεί μόνο σε μη δελεαστικά πράγματα όπως χαρτομάντηλα, ξύλα κλπ.
Και με ηλεκτρισμό να δοκίμαζα είναι πραγματικά περιττή ταλαιπωρία για τον σκύλο. Δεν πρόκειται να γίνει τίποτα.

Ευτυχώς το έκανε εμετό.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981