Καταψύκτης για BARF


xristinap

Member
16 Ιουλίου 2023
15
13
26
Καλησπέρα σας, έχετε να μας προτείνετε κάποιον οικονομικό καταψύκτη δοκιμασμένο στα 90-100L είτε για το μπαλκόνι είτε για μέσα? Έχω μικρό σκύλο που τρώει 6 κιλά το μήνα οπότε μας φτάνει άνετα σαν χωρητικότητα.

Ευχαριστούμε -ΡεξIMG_20230727_194248.jpg
 
  • Like
Reactions: Sasha


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com

Αυτόν εδώ εχω εγώ.
Κάνει λίγο θόρυβο,αλλά έχει λειτουργία super freeze και είναι ανθεκτικό σε περίεργες θερμοκρασίες. σε κεσεδάκια είναι δύσκολο να χωρέσω 35-40 κιλά. Αλλά σε πλάκες πάμε καλά.
Έχει ρόδες,είναι εύκολος. 24 ώρες κρατάει θερμοκρασία αν πέσει το ρεύμα.
Η ενεργειακή του κλάση για τα λεφτά του είναι οκ.
Με super freeze γύρω στα -35 παίζει στο ψιλό του σημείο. Αλλά μετά το ξεπαγωνω έναν αιώνα, οπότε παίζω στο -20 με -25. Και είμαι οκ.
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
254
KORYDALLOS
είναι λίγες μόνο μέρες που αγόρασα την αμέσως μεγαλύτερη εκδοχή...πολύ καλός για τα χρήματά του κι άψογη εξυπηρέτηση από τον έμπορο..https://thesgadget.gr/product/arielli-acf-131cn-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%88%CF%8D%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%BF-99lt/?ref=bestprice.gr
 




xristinap

Member
16 Ιουλίου 2023
15
13
26
Για 6 κιλά ούτε 20 λίτρα δε θες
Χαχαχα θέλω και για εμένα εννοείται χώρο...χαχ δν χωράνε στην καταψυξουλα του ψυγειο μου..ούτε είναι πολύ κοντά μου να τα περνώ 2-2 να τα έχω ψυγείο οπότε παίρνω γυρω στα 18-20 κάθε φορά για τρίμηνο να συμπληρώσω και το 50αρικο που χρειάζεται για τα μεταφορικά :)
 


xristinap

Member
16 Ιουλίου 2023
15
13
26
είναι λίγες μόνο μέρες που αγόρασα την αμέσως μεγαλύτερη εκδοχή...πολύ καλός για τα χρήματά του κι άψογη εξυπηρέτηση από τον έμπορο..https://thesgadget.gr/product/arielli-acf-131cn-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%88%CF%8D%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%BF-99lt/?ref=bestprice.gr
Ω ευχαριστώ πολύ τον έχει και καλή τιμή αποτι βλέπω... ελπίζω να τον έχει ακόμα τέλος του μηνα-αρχες Σεπτέμβρη που τον χρειαζόμαστε ..από το site το συγκεκριμένο τον αγόρασες?
 
  • Like
Reactions: marytherion


xristinap

Member
16 Ιουλίου 2023
15
13
26

Αυτόν εδώ εχω εγώ.
Κάνει λίγο θόρυβο,αλλά έχει λειτουργία super freeze και είναι ανθεκτικό σε περίεργες θερμοκρασίες. σε κεσεδάκια είναι δύσκολο να χωρέσω 35-40 κιλά. Αλλά σε πλάκες πάμε καλά.
Έχει ρόδες,είναι εύκολος. 24 ώρες κρατάει θερμοκρασία αν πέσει το ρεύμα.
Η ενεργειακή του κλάση για τα λεφτά του είναι οκ.
Με super freeze γύρω στα -35 παίζει στο ψιλό του σημείο. Αλλά μετά το ξεπαγωνω έναν αιώνα, οπότε παίζω στο -20 με -25. Και είμαι οκ.
Ναι το -35 είναι λίγο Ανταρκτική :LOL: εμάς χωραγανε και πλάκες και κεσεδάκια και όσα περναμε συν τα πράγματα του σπιτιού για 4 ατομα στο άλλο σπίτι..στα 120 λίτρα νμζ που ηταν αλλά τον αφήσαμε στους γονείς μου που μετακομίσαμε.
 


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
254
KORYDALLOS
ναι από το ίδιο...ο τύπος από Σαλόνικα είναι ο γενικός αντιπρόσωπος και δίνει εγγύηση χαμηλότερης τιμής..αφού στην πορεία είχε πτώση και μου επέστρεψε άμεσα τη διαφορά..δε νομίζω να υπάρξει αύξηση μέχρι τότε
 
  • Like
Reactions: xristinap


xristinap

Member
16 Ιουλίου 2023
15
13
26
ναι από το ίδιο...ο τύπος από Σαλόνικα είναι ο γενικός αντιπρόσωπος και δίνει εγγύηση χαμηλότερης τιμής..αφού στην πορεία είχε πτώση και μου επέστρεψε άμεσα τη διαφορά..δε νομίζω να υπάρξει αύξηση μέχρι τότε
Εντάξει θα το δω οπότε..εγώ Αθήνα είμαι απλά πρέπει να βρω άτομο να το ανεβάσουμε στον πρώτο όροφο από μια σκάλα ΝΑ χαχα καλά θα πάει .. Ευχαριστώ!! :)
 
  • Like
Reactions: marytherion


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
286
254
KORYDALLOS
δεν έχει διαφορά τα μεταφορικά είναι σχεδόν τα ίδια αν δεν κάνω λάθος..οσο για τον όροφο ανεβαίνει σχετικά εύκολα με τη συσκευασία δεν έχει ιδιαιτερο βάρος μη φανταστεις
 


xristinap

Member
16 Ιουλίου 2023
15
13
26
δεν έχει διαφορά τα μεταφορικά είναι σχεδόν τα ίδια αν δεν κάνω λάθος..οσο για τον όροφο ανεβαίνει σχετικά εύκολα με τη συσκευασία δεν έχει ιδιαιτερο βάρος μη φανταστεις
Ναι νομίζω γύρω στα 12€ είχε μεταφορικά δεν είναι πολλά.
 
  • Like
Reactions: marytherion


Lisa_the_rescue

Well-Known Member
29 Μαϊου 2019
113
62
22
Thessaloniki
Μια που άνοιξε το θέμα και ψάχνω και εγώ να κάνω αναβάθμιση έχει κανένας να μου προτείνει στα 300 λίτρα καταψύκτη;