Κλινικη κ.Αντωνοπουλου στα Πατησσια(Καυτατζογλου)


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Γεια σας και παλι συνφορουμιτες!!!Οπως πιθανον να ξερετε οι περισσοτεροι,ειμαι σχετικα νεα στο φορουμ και μαμα ενος γλυκυτατου αρσενικου μινι πιν...Για ο,τι χρειαστουμε πηγαινουμε στη κλινικη-ιατρειο του κυριου Αντωνοπουλου εδω στα Πατησσια,τοσο επειδη και ειναι κοντα και με βολευει αλλα και λογω της ''προτιμησης''που ειχαμε στη συγκεκρικεμενη κλινικη και για ολα τα προηγουμενα σκυλια της οικογενειας...Θελω τη γνωμη σας σχετικα με το ποσο καλη ειναι οντως η κλινικη αλλα και οι γιατροι που ειναι διαθεσιμοι εκει μιας και θελω να ειμαι σιγουρη οτι προσφερω το καλυτερο στον μονακριβο μου!:D
 


marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
Πήγαινα στη συγκεκριμένη κλινική τον προηγούμενο σκύλο μου. Δεν χρειάστηκα ποτέ κάτι πέρα από εμβόλιο και κάτι ράμματα στο αυτί και δεν είχα παράπονο. Εξετάσεις αίματος τότε δεν κάναμε αλλά σε 5 κτηνίατρους που είχαμε πάει δεν μας είχε προτείνει κανείς και δεν ξέρω αν γινόντουσαν στη ρουτίνα(πάνε πάνω από 10 χρόνια). Δεν μπορώ καν να κάνω σύγκριση με τον τωρινό κτηνίατρο που έχω (Κέστης, Χαλάνδρι). Αλλά όπως είπα έχει περάσει πάρα πολύς καιρός από τότε.
 




vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Για ο,τι χρειαστουμε πηγαινουμε στη κλινικη-ιατρειο του κυριου Αντωνοπουλου εδω στα Πατησσια,τοσο επειδη και ειναι κοντα και με βολευει αλλα και λογω της ''προτιμησης''που ειχαμε στη συγκεκρικεμενη κλινικη και για ολα τα προηγουμενα σκυλια της οικογενειας...
Αν και δεν έχω πάει ποτέ εκεί , αν και δε ξέρω καν που είναι , αν και δεν έχω ακούσει ποτέ ξανά για αυτή την κλινική .
Θα σε συμβούλευα να μη ξανά πας εκεί .
 


Kimon

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2012
284
0
Εξετάσεις αίματος τότε δεν κάναμε αλλά σε 5 κτηνίατρους που είχαμε πάει δεν μας είχε προτείνει κανείς και δεν ξέρω αν γινόντουσαν στη ρουτίνα(πάνε πάνω από 10 χρόνια). Δεν μπορώ καν να κάνω σύγκριση με τον τωρινό κτηνίατρο που έχω (Κέστης, Χαλάνδρι).
Δυστυχώς για τους 5 "κτηνιάτρους" αυτούς οι εξετάσεις αίματος και καλαζάρ υπήρχαν και πριν από 10 χρόνια... Αλλά επειδή στην Ελλάδα μπαίνει ο κόσμος στις σχολές κατά τύχη χρειάζεται να περάσεις από 5 πρώτα για να βρεις τον σωστό επαγγελματία, άνθρωπο και φιλόζωο!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Gucci...κανονικά εσύ θα πρέπει να μας πεις, αν είναι ή δεν είναι καλή κλινική, με καλούς γιατρούς, εφόσον πηγαίνετε τόσα χρόνια εκεί. Είναι δυνατόν να μην έχεις βγάλει ένα συμπέρασμα;

Αν και δεν έχω πάει ποτέ εκεί , αν και δε ξέρω καν που είναι , αν και δεν έχω ακούσει ποτέ ξανά για αυτή την κλινική .
Θα σε συμβούλευα να μη ξανά πας εκεί .
Εσένα τώρα...τι να σου πω; :confused:
 


marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
Δυστυχώς για τους 5 "κτηνιάτρους" αυτούς οι εξετάσεις αίματος και καλαζάρ υπήρχαν και πριν από 10 χρόνια... Αλλά επειδή στην Ελλάδα μπαίνει ο κόσμος στις σχολές κατά τύχη χρειάζεται να περάσεις από 5 πρώτα για να βρεις τον σωστό επαγγελματία, άνθρωπο και φιλόζωο!
Το φοβόμουν αυτό...(οτι υπήρχαν και τότε οι εξετάσεις).Καλά εγώ τότε είχα και την εντύπωση οτι όποιος έχει πετ σοπ λατρεύει εξ ορισμού τα ζώα (μα είναι δυνατόν να έχεις μαγαζί για ζωάκια και να μην είσαι ο πλέον ειδικός για αυτά?!)! ](*,)

Ευτυχώς ο Τιμάκος είχε καλή υγεία ως τα 15 που μας άφησε. Αλλά δεν μπορώ να μην αναρωτιέμαι "πόσο θα ζούσε αν ήξερα πέντε πράγματα παραπάνω"...

Όταν γνώρισα τον Κέστη πάντως δεν πίστευα στα μάτια μου (ειδικά με αυτούς που είχα συναναστραφεί ως τότε)! Μακάρι να μπορούσε να εξετάζει κι εμένα δηλαδή (γιατί και οι ανθρωπογιατροί δεν είναι ότι καλύτερο)!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Γεια σας και παλι συνφορουμιτες!!!Οπως πιθανον να ξερετε οι περισσοτεροι,ειμαι σχετικα νεα στο φορουμ και μαμα ενος γλυκυτατου αρσενικου μινι πιν...Για ο,τι χρειαστουμε πηγαινουμε στη κλινικη-ιατρειο του κυριου Αντωνοπουλου εδω στα Πατησσια,τοσο επειδη και ειναι κοντα και με βολευει αλλα και λογω της ''προτιμησης''που ειχαμε στη συγκεκρικεμενη κλινικη και για ολα τα προηγουμενα σκυλια της οικογενειας...Θελω τη γνωμη σας σχετικα με το ποσο καλη ειναι οντως η κλινικη αλλα και οι γιατροι που ειναι διαθεσιμοι εκει μιας και θελω να ειμαι σιγουρη οτι προσφερω το καλυτερο στον μονακριβο μου!:D
Eιναι κεφατη γυριζει απ' του Αντωνόπουλου!
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Δυστυχώς για τους 5 "κτηνιάτρους" αυτούς οι εξετάσεις αίματος και καλαζάρ υπήρχαν και πριν από 10 χρόνια... Αλλά επειδή στην Ελλάδα μπαίνει ο κόσμος στις σχολές κατά τύχη χρειάζεται να περάσεις από 5 πρώτα για να βρεις τον σωστό επαγγελματία, άνθρωπο και φιλόζωο!
Πολυειπωμένος όρος
Βαριά λέξη
Βαρύτατη ταμπέλα ...

Όχι μόνο για όποιον έχει ζώο , αλλά και για οποιονδήποτε ασχολείται με τα ζώα , επαγγελματικά και μη ..

Πραγματικά όμως , τί σημαίνει φιλόζωος ;;
Προσωπικά δεν δέχομαι να με χαρακτηρίζουν έτσι , και είναι μια λέξη που δεν την δέχομαι και δεν την υιοθετώ για εμένα .
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Eιναι κεφατη γυριζει απ' του Αντωνόπουλου!
Αχαχαχα δεν αντεχω καθε φορα που διαβαζω ενα ποστ σου γελαω τουλαχιστον κανα 5λεπτο, ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Σορρυ για το off topic. Δεν εχω ξανακουσει την συγκεκριμενη κλινικη αλλα μπορεις εσυ να μας πει την γνωμη σου για να μαθουμε οι υπολοιποι.
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Καλημερα σε ολους!!!Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παραπονο,αλλα δεν θα μπορουσα να εχω και σφαιρικη αποψη μιας και ο μικρος μου περα απο εμβολια και λοιπα ''συνηθισμενα'' δεν εχει χρειαστει κατι πιο επειγον και σοβαρο....ωστοσο αν και ημουν πολυ μικρη θυμαμαι οτι μια φορα ενας απο τους ομολογουμενως πολλους σκυλους που ειχαμε σαν οικογενεια ειχε πιει χλωρινη(!)και ευτυχως επεζησε και δεν ειχε κανενα προβλημα...νοσηλευτικε βεβαια αρκετες μερες αλλα ευτυχως ξαναλεω δεν ειχε κανενα προβλημα μετα...Οσο για τον φιλο που απαντησε χωρις να ξερει καν τη κλινικη,δε θα σχολιασω κατι,με καλυψε η mareco!Για μια ακομη φορα σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις!:D
 


Kimon

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2012
284
0
Πολυειπωμένος όρος
Βαριά λέξη
Βαρύτατη ταμπέλα ...

Όχι μόνο για όποιον έχει ζώο , αλλά και για οποιονδήποτε ασχολείται με τα ζώα , επαγγελματικά και μη ..

Πραγματικά όμως , τί σημαίνει φιλόζωος ;;
Προσωπικά δεν δέχομαι να με χαρακτηρίζουν έτσι , και είναι μια λέξη που δεν την δέχομαι και δεν την υιοθετώ για εμένα .
Δε χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση. Φιλόζωος είναι αυτός που αγαπά τα ζώα και νοιάζεται για την τύχη τους. (Μπαμπινιώτης) Όταν βλέπεις "κτηνιάτρους" που τα εξετάζουν από απόσταση, ή που τα σιχαίνονται, καταλαβαίνεις γιατί το έγραψα..

Σύμφωνα με τον παραπάνω ορισμό λοιπόν, εξακολουθείς να μη δέχεσαι να σε χαρακτηρίζουν έτσι;
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙντριγκα!χαχαχαχαχαχαχαχχα
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Δε χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση. Φιλόζωος είναι αυτός που αγαπά τα ζώα και νοιάζεται για την τύχη τους. (Μπαμπινιώτης) Όταν βλέπεις "κτηνιάτρους" που τα εξετάζουν από απόσταση, ή που τα σιχαίνονται, καταλαβαίνεις γιατί το έγραψα..

Σύμφωνα με τον παραπάνω ορισμό λοιπόν, εξακολουθείς να μη δέχεσαι να σε χαρακτηρίζουν έτσι;
Χμ..

Μπορώ να πώ οτι δεν με καλύπτει αυτός ο ορισμός , μιας και το βλέπω διαφορετικά .
Οχι , δεν δέχομαι να με χαρακτηρίζουν "φιλόζωο" , διότι απευθείας το μυαλό μου πάει στα κυνοφιλικά σωματεία και δεν θέλω να έχω αυτη την ταύτιση .

Το σκεπτικό μου . :

φιλόζωος=αγαπάω τα ζώα . οκ . Ποια ζωα όμως ;
Λέει ο άλλος/η οτι ειναι φιλόζωος . " Ειμαι φιλόζωος , αγαπαω τα ζωα . Να , καθε μέρα παω και ταΐζω αδέσποτα " .
( Πες και γάτες , μαζί πηγαίνουν αυτά )
....ΚΑΙ ;;
Τα άλλα ζώα δεν τα αγαπάς ; Τα πρόβατα , τα ποντίκια , τα πουλιά ;

Αλήθεια , αυτα τα αποκαλούμενα "φιλοζωικά" καταφύγια , αν τους πάω ενα πρόβατο χτυπημένο , θα το κρατήσουν ; Αν τους πάω ενα χαμστερ ; Αν τους παω ενα άλογο , ένα φίδι αρρωστο που δεν μπορω πλεον να τοε χω σπίτι μου , θα το κρατησουν ;
Δυσκολο ...
Αντιθέτως , βλέπεις μονο φιλοζωούδες/ους που φιλοξενούν σε καταφυγια σκύλους , αντε και γάτες . Μόνο !

Συνοψίζοντας , απο την στιγμή που έχω κυνόδοντες και τρώω κρέας , το θεωρώ ΚΟΡΟΪΔΙΑ και μεγάλη ΑΝΟΗΣΙΑ να αυτοαποκαλούμαι ή να με χαρακτηρίζουν "φιλόζωο"...
Δηλαδη ειναι ΕΙΡΩΝΙΚΟ να "κάνω τα πάντα" για τα αδέσποτα , να "κλαιω και να οδύρομαι" για ενα σκυλάκι που εχει χτυπημενη πατούσα και ψαχνει στα σκουπίδια να φάει και "δεν εχει μια ζεστη αγκαλιά να το κρατησει σφιχτά , σε αυτον τον άκαρδο κόσμο που γεννήθηκε χωρίς αγάπη" ( θέλω να ξεράσω με τέτοιες εκφράσεις που κατα καιρους διαβαζω ...)
...

Και την ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ να τρώω τις μπριζολάρες μου και τα σουβλάκια μου και τα φιλέτα μου , τα οποία είναι ΚΡΕΑΣ , απο ΖΩΑ τα οποία τα ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΜΕ ΕΜΕΙΣ !
Και για να επιστρεψουμε στον αξιαγαπητο Μπαμπινιώτη , η τυχη των σκυλων ειναι .. όποια είναι , και υπαρχει κόσμος που νοιάζεται για αυτην ..
Η τύχη των μοσχαριών και των αρνιών ποια ειναι ? Το σφαγειο .. Και νοιαζόμαστε για αυτην και με το παραπάνω για να εχουμε το αρνι για την σουβλα το Πασχα , και το κρεας για τα Χριστούγεννα..

Ειμαι φιλόζωος , αγαπαω τα σκυλια , παμε να γιορτασουμε τωρα την Ανασταση , ας φαμε την μαγειριτσα μας και το κοκορετσι μας .

Για αυτό και οταν ακουω "πηγαινε στρην φιλοζωικη της γειτονιας σου για ζωο" γελάω ..
Ο κόσμος δεν γνωριζει τις εννοιες κυνοφιλία ... κυνοφιλικο καταφυγιο ... κυνοκομεία , γαλοφιλία κλπ

Κλείνοντας...
Εχω σκύλο , ενα καναρίνι , και 3 χρυσόψαρα ...

Δεν κοροιδευω τον κόσμο , αυτοαποκαλώντας τον εαυτό μου φιλόζωο , ΔΕΝ είμαι .
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τσουβαλιάζεις καταστάσεις και υπερβάλλεις για διάφορα πράγματα.

Για την ενημέρωσή σου, οι περισσότερες κυρίες και κύριοι που γράφουν τις εκφράσεις που σε κάνουν να θέλεις να ξεράσεις, είναι χορτοφάγοι. Και μερικοί που δεν γράφουν τέτοια, αλλά ασχολούνται με τα φιλοζωικά σωματεία είναι επίσης χορτοφάγοι.

Προσωπικά πονάει η καρδιά μου όταν βλέπω το κουταβάκι με τη χτυπημένη πατούσα να ψάχνει στα σκουπίδια για φαγητό και συνήθως δεν θα μείνω μόνο στη λύπηση, θα το βοηθήσω όσο και όπως μπορώ. Με το γατάκι δεν θα ασχοληθώ. Εκτός κι αν το βρω μισοπεθαμένο στο δρόμο μου. Δε μου έχει τύχει μέχρι τώρα. Μετά θα πάω σπίτι μου και θα φάω τη μπριζόλα μου. Όπως και τα σκυλιά μου θα φάνε το φαγητό τους που έχει κρέας μέσα.

Δε με νοιάζει αν θεωρούμε φιλόζωη ή όχι. Ούτε θεωρώ τον εαυτό μου φιλόζωο. Βασικά δε με έχει απασχολήσει το ζήτημα.
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
Πηγαίνω εδώ και 2 χρόνια στον συγκεκριμένο..
Από εμβόλια, δάγκωμα μέχρι αλλεργικό σοκ έχει αντιμετωπίσει με τον δικό μου

Μπορώ να πώ ότι είναι σωστός κτηνίατρος, δεν κοιτάει να στα αρπάξει όπως αρκετοί της ευρύτερης περιοχής.

Στον συστήνω ανεπιφύλακτα.
 


Gucci dog

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2012
102
0
Δυστυχως θα πρεπει να επισκεφτουμε το γιατρο μας σε λιγο.....και λεω δυστυχως γιατι μαλλον εχουμε ωτιτιδα!!!!!!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981