Κουτάβι μερικών ημερών (Μάγια)


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
Έχει φωτογένεια και φαίνεται να έχει ανάστημα :p Βασικά μοιάζουν πολύ πολύ... 17kg και πήγε για ταμπουκά στο δανό και στο 40kg λαμπ... Ελπίζω να μη συνεχίσει αυτές τις συμπεριφορές γιατί θα έχουμε θέματα.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μα τι πειθώ εχω η ατιμη... από το "δεν υπαρχουν ενδιαφερουσες φωτο", ξαφνικά 3 σε λιγα λεπτα!!

Εμ πώς να μη μου λειψει, τετοια κορμάρα??
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
'Ετσι είναι Φώτη - κούκλες και οι 2 και ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ τυχερές και αυτές και εμείς που μας 'βρήκαν'!
Γενικά, και η Τασία είναι πάρα πολύ καλό σκυλί και 'συνεργάσιμο' και τα πάει τέλεια με όλα τα σκυλάκια, αλλά με τους ανθρώπους, και ειδικά με τους άντρες, έχουμε ακόμα θέματα και είναι αρκετά επιφυλακτική :-/ Ειδικά, λοιπόν, όταν πάνε άντρες που δεν ξέρει να της μιλήσουν, να τη χαϊδέψουν, κτλ, φρικάρει, φοβάται και γαβγίζει σα τρελή, ενώ κρύβεται ταυτόχρονα και πάει 3 βήματα πίσω η χεστρούλα... τι να πω; Έχω 'παιδί' με ψυχολογικά προβλήματα! Όπως και εσείς, προσπαθώ να το αντιμετωπίσω, γιατί δεν είναι συμπεριφορά που θα της βγει σε καλό. Πάντως, ενδιαφέρον το ότι η Μάγια 'φορτώνει' μόνο με 2-3 σκυλιά, ποιος ξέρει!!

H 'hipster Tasia' σας στέλνει φιλιά από την χειμωνιάτικη αλλά ηλιόλουστη Αθήνα :cool:

 
  • Like
Reactions: Lavernne


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
Τι ωραία! τι ωραία!!
Αλήθεια, οι αμερικάνοι σκυλοιδιοκτήτες είναι πολύ τυπικοί; Τα σκυλιά τους είναι όλα κύριοι και κυρίες; Αμερικανάρες δηλαδή έχετε πετύχει;
Μπα, βλέπεις τα πάντα εδώ. Σίγουρα υπάρχει παιδεία και υποδομές, τουλάχιστον στη περιοχή που είμαστε, αφού βλέπεις παντού σκύλους. Από πάρκα μέχρι εστιατόρια και καφετέριες...

Συμπεριφορές βλέπεις μπόλικες. Δε μπορώ να πω πως γίνονται σκηνικά, αλλά τα γαβ γαβ και τους ψιλοτσαμπουκάδες θα τους κάνουν που και που.
 


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
'Ετσι είναι Φώτη - κούκλες και οι 2 και ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ τυχερές και αυτές και εμείς που μας 'βρήκαν'!
Γενικά, και η Τασία είναι πάρα πολύ καλό σκυλί και 'συνεργάσιμο' και τα πάει τέλεια με όλα τα σκυλάκια, αλλά με τους ανθρώπους, και ειδικά με τους άντρες, έχουμε ακόμα θέματα και είναι αρκετά επιφυλακτική :-/ Ειδικά, λοιπόν, όταν πάνε άντρες που δεν ξέρει να της μιλήσουν, να τη χαϊδέψουν, κτλ, φρικάρει, φοβάται και γαβγίζει σα τρελή, ενώ κρύβεται ταυτόχρονα και πάει 3 βήματα πίσω η χεστρούλα... τι να πω; Έχω 'παιδί' με ψυχολογικά προβλήματα! Όπως και εσείς, προσπαθώ να το αντιμετωπίσω, γιατί δεν είναι συμπεριφορά που θα της βγει σε καλό. Πάντως, ενδιαφέρον το ότι η Μάγια 'φορτώνει' μόνο με 2-3 σκυλιά, ποιος ξέρει!!

H 'hipster Tasia' σας στέλνει φιλιά από την χειμωνιάτικη αλλά ηλιόλουστη Αθήνα :cool:


Κούκλαααα!!! Hipster κατευθείαν για hipster SF!!! Έτσι να τη βγάζετε στη βόλτα της!!!

H Τασία ακούγεται πιο φοβητσιάρα από τη Μάγια. Η δική μας γενικά δε γουστέρνει χάδια από ανθρώπους που δε ξέρει, αλλά δε θα κρυφτεί. Απλά θα αδιαφορήσει. Με συγκεκριμένα σκυλιά έχει θέμα όμως. Ειδικά μεγαλόσωμα. Το θέμα είναι ότι βγαίνει εκτός εαυτού με αυτά τα τρία χωρίς να υπάρχει λόγος. Είναι πολύ φιλικά και χαζόσκυλα... Το παρακολουθούμε το θέμα πάντως...
 


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
Μα τι πειθώ εχω η ατιμη... από το "δεν υπαρχουν ενδιαφερουσες φωτο", ξαφνικά 3 σε λιγα λεπτα!!

Εμ πώς να μη μου λειψει, τετοια κορμάρα??
Δε τις λες και ενδιαφέρουσες :p Με έπεισες πάντως να τις ξεθάψω!
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κυνηγόσκυλο είναι, να ελεγχθεί κάπως ίσως, αλλά να αλλάξει εντελώς...

Μάγια, μας έχεις λείψει εδώ στην Πάτρα.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Καλέ κι εδώ στο forum μας είχε λείψει! Άντε να κουβαλάμε και καμιά καμερούλα σιγά σιγά!
 


fotis_utmost

Well-Known Member
23 Απριλίου 2012
501
0
California
με τα σκιούρια άλλαξε καθόλου το σκηνικο ρε σεις; ή μπα;
Μπα, τα ίδια. Όλο το πρωί φερμάρει και κάνει ντου.

Τσεκάρετε το βιντεάκι. Η μικρή φερμάρει από τη σκυλοπόρτα της κουζίνας δυο σκίουρους. Είναι εκεί κανα 10λεπτο ακίνητη. Ο συγκατοικος παίρνει βίντεο...

[video=youtube;2PiMayWTi_0]http://www.youtube.com/watch?v=2PiMayWTi_0&feature=youtu.be[/video]