Κρυπτορχυς...


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
Αλλα παλι εχω με το τσιουαουα!τωρα ειναι περιπου 4,5 μηνων.Ο γιατρος δεν βρισκει τον ενα ορχυ.δεν εχει κατεβει.μου ειπε θα το ξανατσεκαρουμε σε 20 μερες.αν δεν εχει κατεβει πρεπει να του κανει επεμβαση γιατι λεει θα καρκινοποιηθει.μου ειπε οτι αν θελω θα του κανει μια σειρα ενεσεων ορμονικες αλλα η πιθανοτητα να κατεβει ειναι 20-30%. διαφορετικα εγχειρηση η οποια απ'οτι καταλαβα ειναι αρκετα επωδυνη.
τι με συμβουλευετε γιατι εχω σαλταρει παλι:(
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Κατ' αρχήν κάνε υπέρηχο για να εντοπίσεις αν υπάρχει ο όρχις.
Αν υπάρχει και δεν κατέβει, έχει δίκιο ο γιατρός και πρέπει να προχωρήσετε σε επέμβαση.
Αν δεν υπάρχει καν...δεν υπάρχει τίποτα για να χειρουργήσεις.
 


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
απο οτι καταλαβα τον εχει εντοπισει με ψυλαφιση.αλλα δεν ειμαι παλι σιγουρος
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Μην βιάζεσαι, πολλές φορές στα μικρόσωμα οι κτηνίατροι δυσκολεύονται να τους εντοπίσουν. Αν είναι από εκτροφέα, πήγαινε τον στον εκτροφέα για ψηλάφηση.

Ο κτηνίατρος πως τον εξέτασε; Όρθιο ή ανάσκελα;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Περίμενε λίγο ακόμα!
Εμένα κατέβηκε λίγο πριν κλείσει τον 5ο μήνα!
Ο μπαμπά του μικρού σου είναι κρυπτόρχης?
Αν για οποιοδήποτε λόγο δεν κατεβεί πρέπει να ακολουθηθεί η επέμβαση που περιέγραψε ο κτηνίατρο σου!
 


nikos5853

Active Member
11 Μαρτίου 2010
28
0
τσιουαουα ειναι ρε παιδια.τι εκτροφεας, δε βρηκα κανενα.ουτε και ξερω τον πατερα του.τον εξεταζει εδω και ενα μηνα.και τον ανυσηχουσε αυτο το πραγμα.τον σηκωνουμε ορθιο στα δυο ποδια και τον ψυλαφιζει.μου ειπε μαλιστα οτι μπορει να ειναι και μεσα στην κοιλια του τελειως και να ειναι χειροτερη η επεμβαση.τωρα δεν ξερω να του κανω τις ορμονες 'η θα ταλαιπωρηθει τσαμπα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU