Κτηνίατροι-Επάγγελμα ή Λειτούργημα;


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
...
κοσμος που δεν θελει να κανει χειρουργιο σε πυομητρα γιατ δεν εχει λεφτα ... ασε τραγικα.
....
Το τραγικο ειναι λιγο .... δεν μπορουσατε να του προτεινετε μια διευκολυνση? Εστω να τα φερει λιγα λιγα.

σορρυ για το οφ τοπικ.
 


Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Όταν θα του πείς λίγα λίγα , κανα 300ρι το Χειρουργείο ,θα σου φέρει 20 ευρώ στην αρχή , και μη τον είδατε ξανά ...

Κλασσικό φαινόμενο και πάλι κορόϊδο ο Κτηνίατρος .
 








Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
Κοιτάξτε , το θέμα είναι να καταλάβουμε οτι αυτό που κάνουν είναι επάγγελμα και όχι χόμπυ . Αυτό διάλεξαν για να επιβιώνουν .
Και είναι προτιμότερο να πει ο άλλος εξ αρχης " κοιτα δεν εχω λεφτά " παρά να σηκωθεί να φύγει λέγοντας " απο Δευτέρα" και μην τον είδατε .
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
το ιδανικό ποιό θα ήταν κατα την γνώμη σου ?
Ιδανικο δεν υπαρχει αλλα οταν οι δημοι που εχουν συμβαση με κτηνιατρους πληρωνονται μαξιμουμ 100 ευρω το θηλυκο σκυλι-που δεν μπαινουν μεσα (σε αλλους δημους τα κανουν και με 50) κι απο τον ιδωτη ζητατε 300 τι να κανει? Οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους, αν δεν κανουμε διευκολυνσεις τουλαχιστον για χαρη των ζωων που πραγματικα δεν μας φταινε πουθενα για ολο αυτο που συμβαινει τοτε η κτηνιατρικη γινεται μια απλη μπιζνα και τιποτα αλλο. Συνηθως κτηνιατροι εχουν καταληξει να γινονται κι οσοι δηλωσαν πρωτη επιλογη στα μηχανογραφικα τους την ιατρικη χωρις απαραιτητα να αγαπανε αφιλοκερδως αυτο που σπουδασαν.

Θα μπορουσε κατα τη γνωμη μου να του το κανει σε τιμη κοστους χειρουργειου, αντι να σερφαρετε στο ιντερνετ και να γραφετε στα φορουμ απο την αναδουλεια καντε ενα καλο βοηθωντας ενα σκυλι σε τιμη κοστους υλικων του χειρουργειου. Τοσο υπερβολικο ακουγεται?
 
Last edited:


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Θα μπορουσε κατα τη γνωμη μου να του το κανει σε τιμη κοστους χειρουργειου, αντι να σερφαρετε στο ιντερνετ και να γραφετε στα φορουμ απο την αναδουλεια καντε ενα καλο βοηθωντας ενα σκυλι σε τιμη κοστους υλικων του χειρουργειου. Τοσο υπερβολικο ακουγεται?

Ορίστε και οι τιμές όπως τις ορίζει ο σύλλογός σας.


 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ρε παιδιά τι είναι το κτηνιατρείο?
Φιλανθρωπικό ίδρυμα;
Βλέπετε κανέναν να δουλεύει τζάμπα;
Πιστεύετε ότι αυτή τη στιγμή όποιος θα σου πει "θααααα σου φέρω τα λεφτά" υπάρχει περίπτωση να φέρει έστω κι ένα σεντ;
Για φαντάσου να μαθευτεί ότι ο τάδε χειρουργεί τζάμπα άμα του κλαφτείς τι έχει να γίνει... Συσίτιο απ΄έξω!

Βεβαίως και διαφωνώ με τις κwλοπιασέ τιμές και βεβαίως λέω ότι όλοι έχουμε ρίξει τις τιμές μας - άρα θα πρέπει να το κάνουν και τα κτηνιατρεία. Γι αυτό άλλωστε και πρότεινα αν γίνεται τη λύση της πιστωτικής κάρτας που διευκολύνει και τον πελάτη και παίρνει κι ο γιατρός τα λεφτά του.

Από την άλλη - αν εγώ δεν είχα μία και έπρεπε επειγόντως να χειρουργήσω το σκυλί μου, θα έβρισκα τρόπο, "θα έστηνα kw1o" που λέει και η παροιμία. Αλλά είμαι σίγουρη ότι πολλοί πελάτες δεν χειρουργούν γιατί ...πως θα πάρουν το καινούργιο Iphone;
 


Spiderman

Member
6 Σεπτεμβρίου 2012
10
0
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

Λυπάμαι πολύ, αλλά το πρώτο μου ποστ σε ένα φόρουμ που έχω χιλιοδιαβάσει, δε θα είναι και τόσο χαρούμενο.

Διαβάζοντας με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον το συγκεκριμένο θρεντ, παρατηρώ μία άνευ λόγου και κυρίως ουσίας προκατάληψης στην κατα τ'άλλα ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ άποψη που μας παρέθεσε ο veteriarian.

Δυστυχώς, αυτό δεν απέχει από την καθημερινή ισοπέδωση που ζούμε σ'αυτή τη χώρα, με αποτέλεσμα οποιαδήποτε θετική προσπάθεια ή γνώμη να είναι καταδικασμένη εν τη γενέσει της, επειδή πολύ απλά ο Ελληνας έχει το "χομπυ" να μοιράζει αφορισμούς αφού "ξέρει καλύτερα" ή (ακόμα χειρότερα) "του το'πε ο Μπάμπης ο Σουγιάς, που είναι μέσα στα πράγματα..."

Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό. Το χειρότερο είναι ότι ο καθένας πρέπει μονιμως να μπαίνει στη διαδικασία να προσπαθεί να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, αφού η γενίκευση τύπου "ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι" πάει σύννεφο.

Αν κάποιοι από εσάς θεωρείτε τους γιατρούς σας φραγκοφονιάδες, τότε είτε αναλάβετε ΕΣΕΙΣ την υγεία σας και την υγεία του σκύλου σας (αφού εξάλου γνωρίζετε καλύτερα...), είτε απλώς αλλάξτε γιατρό και μη προσπαθείτε να βγάλετε τα σώψυχά σας σε μία δημόσια συζήτηση.

Προσωπικά μιλόντας, ο κτηνίατρος στον οποίο απευθύνομαι πληρώνεται σπάνια και τις περισσότερες φορές με χρεώνει μόνο τα "υλικά" (αμπούλα, κολλάρο, εμβόλιο κλπ). Δεν είναι λίγες οι φορές που στη κυριολεξία μπαίνει μέσα, αφού σε επείγουσες καταστάσεις πρώτα ασχολείται με την υγεία του ζώου και μετά με το οικονομικό. Αν και αυτό σας φαίνεται πολύ, τότε σας προτείνω να σταματήσετε να εργάζεστε για χρήματα και να αρχίσετε να το κάνετε εθελοντικά...

Με εκτίμηση.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

Λυπάμαι πολύ, αλλά το πρώτο μου ποστ σε ένα φόρουμ που έχω χιλιοδιαβάσει, δε θα είναι και τόσο χαρούμενο.

Διαβάζοντας με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον το συγκεκριμένο θρεντ, παρατηρώ μία άνευ λόγου και κυρίως ουσίας προκατάληψης στην κατα τ'άλλα ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ άποψη που μας παρέθεσε ο veteriarian.

Δυστυχώς, αυτό δεν απέχει από την καθημερινή ισοπέδωση που ζούμε σ'αυτή τη χώρα, με αποτέλεσμα οποιαδήποτε θετική προσπάθεια ή γνώμη να είναι καταδικασμένη εν τη γενέσει της, επειδή πολύ απλά ο Ελληνας έχει το "χομπυ" να μοιράζει αφορισμούς αφού "ξέρει καλύτερα" ή (ακόμα χειρότερα) "του το'πε ο Μπάμπης ο Σουγιάς, που είναι μέσα στα πράγματα..."

Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό. Το χειρότερο είναι ότι ο καθένας πρέπει μονιμως να μπαίνει στη διαδικασία να προσπαθεί να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, αφού η γενίκευση τύπου "ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι" πάει σύννεφο.

Αν κάποιοι από εσάς θεωρείτε τους γιατρούς σας φραγκοφονιάδες, τότε είτε αναλάβετε ΕΣΕΙΣ την υγεία σας και την υγεία του σκύλου σας (αφού εξάλου γνωρίζετε καλύτερα...), είτε απλώς αλλάξτε γιατρό και μη προσπαθείτε να βγάλετε τα σώψυχά σας σε μία δημόσια συζήτηση.

Προσωπικά μιλόντας, ο κτηνίατρος στον οποίο απευθύνομαι πληρώνεται σπάνια και τις περισσότερες φορές με χρεώνει μόνο τα "υλικά" (αμπούλα, κολλάρο, εμβόλιο κλπ). Δεν είναι λίγες οι φορές που στη κυριολεξία μπαίνει μέσα, αφού σε επείγουσες καταστάσεις πρώτα ασχολείται με την υγεία του ζώου και μετά με το οικονομικό. Αν και αυτό σας φαίνεται πολύ, τότε σας προτείνω να σταματήσετε να εργάζεστε για χρήματα και να αρχίσετε να το κάνετε εθελοντικά...

Με εκτίμηση.
συναδελφος? :rolleyes:

εγω που προτεινα το εθελοντικα το κανω κιολας πρωτος και καλυτερος.
 


Spiderman

Member
6 Σεπτεμβρίου 2012
10
0
συναδελφος? :rolleyes:

εγω που προτεινα το εθελοντικα το κανω κιολας πρωτος και καλυτερος.
ε καλά... είμουν σίγουρος για την ερώτηση. Επιβεβαιώνει μάλιστα το προήγουμενό μου ποστ...

ΥΓ: Είναι προς τιμή σου να προσφέρεις εθελοντική εργασία.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Kαλά, θέλετε να μου πείτε πως αν έχετε βρει γιατρό της προκοπής κι είστε τακτικοί πελάτες, δε θα σας κάνει μια διευκόλυνση σε περίπτωση ανάγκης? Τι στο καλό, τόσο τυχεροί είμαστε εμείς εδώ στην επαρχία?
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Αν δεν σας αρέσει ο κτηνίατρος αλλάζετε και πάτε αλλού. Δυστηχώς-ευτυχώς ανοίγουν κτηνιατρεία πλεον σε κάθε γειτονιά. Το εύκολο είναι να βρεις κτηνίατρο, το δύσκολο είναι να βρεις φιλόζωο κτηνίατρο.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν δεν σας αρέσει ο κτηνίατρος αλλάζετε και πάτε αλλού. Δυστηχώς-ευτυχώς ανοίγουν κτηνιατρεία πλεον σε κάθε γειτονιά. Το εύκολο είναι να βρεις κτηνίατρο, το δύσκολο είναι να βρεις φιλόζωο κτηνίατρο.
όχι μόνο φιλόζωο, αλλά και καλό στο επάγγελμά του...
 


veteriarian

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
140
0
θα ειμαι λιγο σκληρος.
γτ βλεπω οτι η βλακεια δεν εχει να κανει με την υγεια του σκυλου μονο αλλα γενικα ο βλακας ειναι βλακας γενικα.

θα σας πω τι εχουμε κανει, τι κανουμε και αν βοηθαμε τον κοσμο οικονομικα.

ΑΛΛΑ πριν απο αυτο να ρωτησω κατι?

ΓΙΑΤΙ πρεπει να αποδειξω οτι πρεπει να πληρωνομαι για την δουλεια μου???
ΓΙΑΤΙ να ΠΡΕΠΕΙ να ΑΠΟΔΕΙΞΩ οτι θελω να ζησω την οικογενεια μου????
Γιατι να μην παρω λεφτα απο καποιον για να βοηθησω ενα σκυλακι??? και 2 και 3???
ΠΟΙοσ απο εσασ εργαζεται τζαμπα.
ΚΑΝΕΝΑΣ. οι αποπανω που λενε να παρω τιμη κοστους μονο ειναι σοβαροι.? ΜΕ ΤΙ ΕΥΚΟΛΙΑ το ξεστομιζεις κυρια μου/ε αυτο? Γιατι να το κανω. γιατι να σου ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ???? εσυ το κανεις αυτο?
παμε καλα?????

γιατι να μπω στη διαδικασια βλακειας ???

αλλα θα το κανω για να δειτε οτι η εκφραση masturbation goes cloud ειναι 100% περυχημενη.

1)Προσ οποιονδηποτε βλακα. ΗΔΗ μασ χρωστανε κανενα 4-5 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΟ.
αν εσενα σου χρωσταγανε τοσα θα ησουν σε καμια μπανανια ή σε δικαστιρια.
ΕΠΙΣΗΣ τελοσ καθε μηνα πρεπει να δινουμε 5000 στους προμηθευτες.
αμεσως -10.000 καλοβολεμενη κυραντζα/ καλοβολεμενε βλακεντιε τυπε που κρυβεσαι πισω απο ενα PC και λες την εξυπναδα σου!!!!
2)εχουμε οικογενειες? βαλε και αλλα εξοδα
3)μας χρωστανε ατομα με τζιπακια , με μαγαζια, ατομα που χρωστανε 150 ευρο Μ ΟΝΟ εδω και 2 χρονια και ενω του λες στο τηλ οτι περασαν δυο χρονια σε γραφει!!!!!!!!!!!
4)ΕΝνοειται οτι λεμε φερτα σιγα σιγα τα λεφτα (σε ατομα εμπιστοσυνης). εκτος του οτι καποιοι την κανουν και τους ψαχνουμε καποιοι πληρωνουν μετα απο 9 μηνεσ.

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ

εμενα με ρωτατε αν πληρωνω τα δικα μου εξοδα του ιατρειου με πιστωση 9 μηνων??
οταν το παιδι του συναδελφου παει φροντηστηριο τι θα πει??? σε 9 μηνες που θα μου τα φερει ο αλος???

ΣΕ ΠΟΙΟ αλλο μεροσ Αγοραζετε κατι και το πληρωνετε μετα απο μηνες??? και χωρις καποια καρτα ή στοιχεια??? πουθενα!!! μονο στον ελληνα ΜΑΛΑΚ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ!!!!!
Βοηθαμε (ΕΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ κατέμε. γτ πουθενα αλλου δεν γινετε....) αυτους που δεν εχουν και πολλα χρηματα και παρολα αυτα βλεπεις οτι αγαπανε τα ζωακια.
π.χ. ενα παππου με μια γιαγια βρηκαν ενα σκυλακι ε αντι για 300 λεσ 200 και αυτα 100 και 100 σε ενα μηνα.
Στο μαλακισμενο που πηρε ΝΤΟΓΚΟ για να γαμ******σει χωρις να εχει λεφτα να το συντηρησει?
Στον λεφτά που απλα ειναι τσιγκουναρος?και ειναι πολυ αυτοι που λενε ψεματα.
περα απο αυτα παμε και στα επειγοντα.
αντε και στα επειγοντα.
να ρωτησω κατι?
αμα εγω παω 3 το βραδυ και τελειωσω με το σκυλο 6 το πρωι και το σκυλι παει μετα στην αναρωση-νοσηλεια γιατι πρεπι να μην πληρωθω? εξηγηστε το μου. επειδη εσεις ασχολειστε για χομπυ με τα ζωα εγω πρεπει να μην βλεπω την οικογενεια μου, να δουλευω ολη μερα τζαμπα?
γτ? με ποια λογικη?
επειδη το ελληνικο κρατοσ ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ αι δεν λειτουργουν σωστα οι φιλοζωικες θα την πληρωσουν οι κτηνιατροι και οικογενειες τους?
τα θελοετε και τα λετε αυτα?


@ veronica

Αν ο άλλος δεν έχει και το περιστατικό είναι επείγον, μην πάρεις λεφτά. Θα σωθείς με κάποια ευρώ παραπάνω;

veronica ξεχνας κατι . οτι το κτηνιατρειο δεν ειναι ενα περιστατικο και τελος. οχι επειδη εσυ βλεπεις μονο αυτο το περιστατικο και μετα φευγεισ και πας στις δουλειςσ σου.
υπαρχουν και αλλοι που δεν εχουν λεφτα
υπαρχουν χρεη
υπαρχουν δανεια
υπαρχουν εργαλεια-μηχανηματα-οικογενειακξα εξοδα
επειδη εσυ ζεις μονο το ενα σκυλι και μονο και εγψ δεν σου λεω τον πονο μου και δεν σου διχνω το τευτερι με τα οσα πρεπει να πληρωθω και να πληρωσω δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν!!!!!

και δεν πρεπει επειδη εσυ ζεις σε ενα παραλληλο συμπαν εγω που σω και ΒΙΑΖΟΜΑΙ απο την πραγματικοτητα να καθομαι να σου αποδειξω οτι τομαυρο ειναι μαυρο και το ασπρο ειναι ασπρο.

καταλαβες?
γτ το μικρο σου μυαλουδακι (και σου ευχομαι ΠΟΤΕ να μην βρεθεις με χρεη) δεν καταλαβαινει οτι απο τους 20 που δεν εχουν λεφτα υπαρχουν και αλλοι 20 που δεν θελουν να δωσουν υπαρχουν και αλλοι 100 που τα λεφτα τα δινουν ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ και στο τελος υπαρχει μονο 1 Ο ΚΤΗΝΙΤΡΟΣ ο οποιος πρεπει να ζησει ητν οικογενεια του και να πληρωσει τα ΕΞΟΔΑ του ΙΑΤΡΕΙΟΥ.

τωρα. περι τιμων.
οι φιλοζωικοι που ιαφημιζουν οτι αναλαμβανουν στειρωσεις ζωων με 50 ευρω (βλεπε σχετικη διαφημηση) ειναι ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ επαγγελματος.
επισης ΔΕΝ λενε με τι ΥΛΙΚΑ κανουν τα χειρουργια.

γιατι οταν εγω ριχνω την στειρωση στα 200 με ΤΟΠ υλικα και μου λεν ειναι και ακριβο αλλος το κανει με 100 και η φιλοζωικη με 50 τρελενομαι με την βλακει καποιων.
λοιπον. η απαντηση σε αυτο ειναι ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ +
οσοι κανουν π.χ. τη στειρωση με 50 ε αποκλειεται να κανουν καλα ραμματα (καλη μαρκα)
αποκλειεται να ραβουν περιτονια και υποδορια και ΕΝΔΟΔΕΡΜΙΚΗ οπως ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ.

με το καρουλι το ραμμα που δεν υπαρχει σε κανενα βιβλιο πλεον κανω και εγω χειρουργιο.
αλλα σεβομαι και τον ασθενη μου και το εππαγγελμα μου και τον ιδιοκτητη.
γτ?
γιατι αν κανει μετατραυματικη κοιλιοκηλη θα φταιω εγω.\

και οποιος δεν το καταλαβαινει ή εχει μυαλο αμιβαδας ή μας δουλευει.

τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.
as i said Masturbation Goes cloud.

σε ενα ποστ μου (το οποιο με το που το ποσταρα το εσβησα ) ειχα πει για μυνησεις.
καιρος να ερθουν για να ξυπνησουν καποιοι.
να ΞΕΣΚΑΡΤΑΡΕΙ ο χωρος γυρο απο τα ζωακια γιατι πολυ κατακαθι μαζευτηκε.
και οποιος γουσταρει να κανει στειρωβση με 50 ευρο με υλικα του 1950 οταν αρρωστησει να παει σε κανενα γιατρο να κανει και τα ιδια στον ευατο του,

ΑΡΡΩΣΤΟΙ ε ΑΡΡΩΣΤΟΙ
 




veteriarian

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
140
0
Ιδανικο δεν υπαρχει αλλα οταν οι δημοι που εχουν συμβαση με κτηνιατρους πληρωνονται μαξιμουμ 100 ευρω το θηλυκο σκυλι-που δεν μπαινουν μεσα (σε αλλους δημους τα κανουν και με 50) κι απο τον ιδωτη ζητατε 300 τι να κανει? Οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους, αν δεν κανουμε διευκολυνσεις τουλαχιστον για χαρη των ζωων που πραγματικα δεν μας φταινε πουθενα για ολο αυτο που συμβαινει τοτε η κτηνιατρικη γινεται μια απλη μπιζνα και τιποτα αλλο. Συνηθως κτηνιατροι εχουν καταληξει να γινονται κι οσοι δηλωσαν πρωτη επιλογη στα μηχανογραφικα τους την ιατρικη χωρις απαραιτητα να αγαπανε αφιλοκερδως αυτο που σπουδασαν.

Θα μπορουσε κατα τη γνωμη μου να του το κανει σε τιμη κοστους χειρουργειου, αντι να σερφαρετε στο ιντερνετ και να γραφετε στα φορουμ απο την αναδουλεια καντε ενα καλο βοηθωντας ενα σκυλι σε τιμη κοστους υλικων του χειρουργειου. Τοσο υπερβολικο ακουγεται?

ελπιζω να σε καλυψα οσα εγραψα περι κοστους.
αυτο με το μηχανογραφικο το ειδα τωρα.
Τι σχεση εχει αυτο??? Πραγματικα η δικη σου η ψηφος εχει ιδια βαρυτητα με την δικη μου σε αυτη τη χωρα?
τι να πω. θλιβομαι.
ελπιζω να μη εισαι τοσο αφελης οσο αυτα που γραφεις.
και να οσυ απαντησω και αλλο για να δεις οτι λεσ βλακεις!!! χανω το χρονο μου.
θα μπορουσα να διαβαζω ενα βιβλιο τωρα απο το να σου αποδειξω οτι δεν γφταιει ο κτηνιατρος που ηθελε να γινει γιατρος αν εσυ παιρνεις ενα σκυλο και δεν μπορεις να πληωσεις τα νοσηλεια του.
Λοιπον ακου.

λες οτι να παρω τιμη κοστους και οτι δεν φταιει το ζωακι.
ΟΚ?
Θα μου στειλεις ονοματεπωνυμο.
θα σε στειλω σε κτηνιατρο Απο τους καλυτερους (κοινα αποδεκτο στην κτηνιατρικη κοινοτητα) και θα του πω.
Οσα περιστατικα δεν εχουν να πληρωσουν θα παιρνεις μονο το κοστος αλλα πο την κυρια.
θαπληρωνεις μονο υλικα. ουτε εργασια ουτε τιποτα. οκ?
ΟΛΑ.
και να δω αν θα σου αρεσει.
γιατι θα μου πεις εγω 1 ατομο τοσα σκυλια?
και θα σου πω
αυτος 1 κτηνιατροσ τοσα σκυλια?
το ιδιο ειναι. κοστοσ . αντι να το βαζει ο κτηνιατρος το κοστος θα το βαζεις εσυ.
οκ?

δεν εχεις δουλεωει ουτε μιση ωρα στη ζωη σου.
εκτος και αν δουλευεις δημοσιο (καμια υπηρεσια ΞΥΣΙΜΑΤΟΣ εννοω) οπου μηνας μπει μηνας βγει τα λεφτα πανε στην τραπεζα.