Λάϊλα και γηρατειά


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Και μπράβο σου κι εσένα Θόδωρα. Πολλά μπράβο. Και στα παιδιά στη Μοίρα που τη φροντίζατε όλοι τόσα χρόνια. Να είστε περήφανοι και για αυτή και για σας.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν και στενοχωρηθηκα πολύ, δεν της αξίζουν δάκρυα. Παλέψατε μαζι και με κάθε δυνατο τρόπο!
Όλα γινονται για κάποιο λόγο, και ετσι ήταν καλύτερα για την γιαγιά! Και να πω την αληθεια, ίσως να μην ηταν και η αρρωστια αυτή καθ' εαυτη΄που την πήρε, αλλά και τα γεράματα! Και τί πιο σημαντικό από το να περάσει τις τελευταίες της μέρες, σε ζεστο σπιτι, με μπόλικη αγάπη και φροντίδα?
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πειράχτηκα που δεν ήμουν εκεί δίπλα της ,την μοναδική στιγμή που χρειαζόταν πιο πολύ...
ήσουν ΠΑΝΤΑ διπλα της, όταν ειχε σημασία και ανάγκη. Τότε δεν μπορουσες να προσφέρεις τίποτα περισσότερο από εξτρά αγχος.
 




KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Καλό κουράγιο σε σένα,καλό ταξίδι στο κορίτσι...
Η κούκλα είχε την καλύτερη φροντίδα στα τελευταία της, μην κατηγορεις τον εαυτό σου...
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Κρίμα!
Χάρη σε σένα όμως, έζησε έστω στο τέλος την ζωή που δικαιούταν!
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Διαβαζα αυτο το θεμα οποτε υπηρχαν νεα κ καπως υπεθετα οτι διαβαζα ενα μυθιστορημα κ καπου ενδομυχα ειχα την ελπιδα οτι στο τελος θα κλεινε με ενα happy ending...δλδ η γιαγια θα την εβγαζε καθαρη,θα βρισκε οικογενεια θαλπωρη κ αγαπη κοντα σας κ ολα θα κυλουσαν ομορφα...
Δυστυχως δε μου κατσε...ευτυχως υπηρξες εσυ κοντα της στα τελευταια της!
Να ναι καλα εκει που ειναι κ να μας ριχνει που κ που κ καμια ματια κ σε μας που ξεμειναμε πισω!
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας...Χαίρομαι που έστω και την τελευταία στιγμή μοιράστηκα αυτό το μέλος της αγέλης μου με κόσμο που ξέρει τι σύντροφος είναι ο σκύλος...
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Λυπάμαι πολύ! Να θυμάσαι πάντα τις στιγμές που μοιραστηκατε και την αγαπη που δωσατε ο ενας στον αλλο! Εζησε σε ενα ζεστο σπιτικο με αγαπη, και αυτο ειναι το παν! Μπραβο σου για αυτα που εκανες,λιγοι θα τα εκαναν! Ξερω οτι ειναι δυσκολα τωρα,η σκεψη μου ειναι μαζι σου..
 


eleonor97

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
115
19
athens
Τι να πω, το παρακολουθούσα ανελλιπώς αυτο το thread, σημερα όλη μερα είχα αγωνία να δω τι θα γινει και έκανα refresh συνέχεια...λυπάμαι τοσο πολυ...να σαι καλα που τη φρόντιζες, έζησε όμορφες στιγμές μαζι σου...ειμαι πολυ στεναχωρημένη, περίμενα πως κ πως θετική εξέλιξη...τι να πω...:(
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Να με συγχωρέσετε, αλλα αισθάνομαι διαφορετικά.

Ως τώρα εχω πονέσει αρκετά και έχω αναγκαστεί να μάθω να ζώ με ένα ποσοστό πόνου στην καθημερινή μου ζωή. Νο πρόβλεμ, μαθήματα είναι όλα.

Προσωπικά αυτό που ένιωσα είναι ανακούφιση για την αγαπητή μας γιαγιούλα. Χάρηκα που επιτελους άφησε πίσω της ένα σώμα που την εμπόδιζε, που δεν λειτουργούσε σωστά και την ταλαιπωρούσε. Καταλαβαίνω τον ψυχολογικό πόνο, αλλά δεν είναι κυριάρχος τουλάχιστον σε μένα.

Και ω! τι θαυμαστό ήταν αυτό που της συνέβη το τελευταίο διάστημα! Αγάπη και προσοχή και φροντίδα, εντελώς χειροπιαστά πράγματα από ανθρώπους.

Βλέπω μια ελευθερη ψυχή, να μη βλέπει την ώρα να ξαναέρθει για να εμπειριωθεί ακριβώς αυτό το πράγμα.

Μπράβο σου Θοδωρε
 








aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Το κορίτσι ξεκουράστηκε... και επιπλέον ένιωσε τις τελευταίες δύσκολες μέρες της τη ζεστασιά και την ασφάλεια ενός σπιτιου! Δεν "έφυγε" μόνη της...

Καλό ταξίδι Λάιλα...
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Παρακολουθουσα κι εγω με τοση αγωνια και πιστευα οτι θα τα καταφερει!
Ξεκουραστηκε κι εσυ εκανες οτι καλυτερο μπορουσες..νομιζω οτι εφυγε κατι παραπανω απο ευτυχισμενη!

Μπραβο Θοδωρη που τη φροντισες τοσο καλα, καλο της ταξιδι....
 






vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Γιατί ρε vaggela...οι υπόλοιποι τι διαφορετικό είπαμε; :(
Στην όλη κατάσταση επιτρέπω σε μένα λιγότερο ψυχολογικό πόνο. Τα ίδια αισθήματα σε αλλη αναλογία. Δεν πιστεύω οτι υπαρχει μέλος του φόρουμ που παρακολουθούσε την ιστορία που να μην στεναχωρήθηκε. Απλά η πρωτη δική μου αντίδραση ήταν η ανακούφιση......δεν ξερω αν σού δωσα να καταλάβεις.