Λίπωμα κάτω από το λαιμό




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Να υπενθυμίσω, ότι διαθέτουμε και παρέχουμε με μεγάλη μας χαρά στους φίλους, αποτελεσματικότατο εργαλείο διόρθωσης, τεντυμπόιδων:
DSC00304..jpg
Και μόνο το βλέμμα, υπόσχεται εγγυημένα αποτελέσματα...
Κοντά σας μ' ένα τηλέφωνο...;)
 






Rooby

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
359
0
Άποψη μου ,επειδή εμείς ταλαιπωρούμαστε με λοιπώματα και δυστυχώς έχει 2 εσωτερικά που δεν αφαιρούνται ,αν η ηλικία του σκύλου σηκώνει χειρουργείο ,κάντε του αμέσως .Σε περίπτωση που ένα από αυτά που έχει (γιατί συνήθως δεν είναι μόνο ένα ) ενώ όλο τον καιρό πριν είχε σταθερή μάζα και έκταση ,ξαφνηκά μεγαλώνει και ο σκύλος σας πλέον είναι μεγάλος ...την βάψατε .Επίσης υποστηρίζω 100% βιοψία μέχρι και ελιά να αφαιρέσει ! Όπως και στους ανθρώπους .Δεν το αφήνουμε στις υποθέσεις όσο και αν μερικοί κτηνίατροι προσπαθούν να υποστηρίξουν ότι οι υποθέσεις τους είναι βαβαιώσεις ...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να υπενθυμίσω, ότι διαθέτουμε και παρέχουμε με μεγάλη μας χαρά στους φίλους, αποτελεσματικότατο εργαλείο διόρθωσης, τεντυμπόιδων:
View attachment 25910
Και μόνο το βλέμμα, υπόσχεται εγγυημένα αποτελέσματα...
Κοντά σας μ' ένα τηλέφωνο...;)
πωπω κούκλος! Ένα χέρι ξύλο το χρειάζεται ο δικός μου από αυτόν!

Άποψη μου ,επειδή εμείς ταλαιπωρούμαστε με λοιπώματα και δυστυχώς έχει 2 εσωτερικά που δεν αφαιρούνται ,αν η ηλικία του σκύλου σηκώνει χειρουργείο ,κάντε του αμέσως .Σε περίπτωση που ένα από αυτά που έχει (γιατί συνήθως δεν είναι μόνο ένα ) ενώ όλο τον καιρό πριν είχε σταθερή μάζα και έκταση ,ξαφνηκά μεγαλώνει και ο σκύλος σας πλέον είναι μεγάλος ...την βάψατε .Επίσης υποστηρίζω 100% βιοψία μέχρι και ελιά να αφαιρέσει ! Όπως και στους ανθρώπους .Δεν το αφήνουμε στις υποθέσεις όσο και αν μερικοί κτηνίατροι προσπαθούν να υποστηρίξουν ότι οι υποθέσεις τους είναι βαβαιώσεις ...
Είμαστε 10 χρν αλλά νομίζω μπορούμε να το βγάλουμε, θα είναι η δεύτερη φορά που το αφαιρούμε, αυτή τη φορά θα κάνουμε βιοψία οπωσδήποτε.
 












mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
...αφενός και αφετέρου δεν τον χρησιμοποιούμε ως διορθωτικό εργαλείο, για τους πολύ γνωστούς σε όλους τους φίλους, λόγους...;)
Σκυλί των λουλουδιών λέμε *agapoylas*
Η Δαφνούλα όμως, μου μοιάζει περισσότερο :hitler:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Νεώτερα από το μέτωπο!
έγινε η επίσκεψη στον γιατρό μας και κάναμε τα πάντα, αποπαρασιτώσεις , εμβόλια Λούσης, και εξετάσεις αίματος και στους δύο και άδειασμα πρωκτικών αδένων..
Για το λίπωμα τώρα. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι διάχυτο το λίπος στο σημείο οπότε δεν υπάρχει φόβος να είναι κάτι κακό, και δεν θα συνιστούσε χειρουργείο. Αν το δω να μεγαλώνει θα την ξαναδεί.
Επίσης κάτι που δεν γνώριζα, την αποπαρασίτωση την έκανα με ενέσιμο drontal, δεν ήξερα ότι υπάρχει καν.
Αυτά και μου είπε να πάρω sulo cortef των 500mg ενέσιμη σε περίπτωση που κάτι μας τσιμπάει στις διακοπές και πρηστεί να του χώσω μια ένεση..!!!

Επίσης κάτι που συζητούσαμε σε άλλο thread για εξετάσεις αίματος σχετικά με λεισμανίωση ερλίχεια, ο γιατρός μας είπε ότι αν γίνονται κάθε 6 μήνες είμαστε καλυμένοι, δεν έχει τόσο σημασία το πότε όσο να παρεμβάλεται μια περίοδος 6 μηνών μεταξύ τους.
 
Last edited:




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Μπραβο στο κοριτσι σου...αυτο με το ενεσιμο δε το ξερω ουτε εγω!!Τι σου ειπε πανω σε αυτο?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μπραβο στο κοριτσι σου...αυτο με το ενεσιμο δε το ξερω ουτε εγω!!Τι σου ειπε πανω σε αυτο?
Toν είδα που έκανε 2-3 ενέσεις στην Λούση λέω χμμμ, μετά βλέπω ότι κάνει και στον Ελβις (εκεί με λούζει κρύος ιδρώτας γιατί έχει τελειώσει τα εμβολιά του) γιατρέ τι κάνετε ;;; του λέω, είναι μου λέει η αποπαρασίτωση σε ενέσιμη μορφή!
Είδες η τεχνολογία βρε παιδάκι μου! :p
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Μμμμ...προοδος!!!:):)
Δε εχει τυχει να δω κατι τετοιο γιατι την κανω μονη μου;)
Αλλα οπως παντα,θα ρωτησω-πρηξω την γιατρο μας τον επομενο μηνα που θα παμε να δω τι θα μου πει..:D:D:p
 






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Περαστικα και αγυριστα να ναι για την Λουση σου!
Και ο Φωντας εχει αρκετα στην περιοχη της πλατης του αλλα οχι ανησυχητικα οπως
ειπε και ο κτηνιατρος.

Υγ: Οσο για το ενεσιμο drontal μονο αν εχει μεγαλυτερη διαρκεια θα το εκανα
αλλιως μια χαρα βολευομαι και με το χαπακι!