Λαθρομετανάστες σκοτώνουν και τρώνε σκυλιά...


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
δεν ξέρω αν το γνωρίζεται αλλά στις μέρες μας σκοτώνουν παιδάκια και πουλούν τα όργανά τους.
Αυτό που θέλω να πω είναι το καθημερινά συμβαίνουν πράγματα γύρω μας που δεν τα χωρά ο ανθρώπινος νους
φυσικά και είναι σοκαριστικό αηδιαστικό και απάνθρωπο ο κόσμος που ζούμε όμως δεν είναι αγγελικά πλασμένος
και στην τελική φταίω εγώ ο 'φιλόζωος' περισσότερο απο τον καθένα που παράτησα το σκυλί μου, που ζευγάρωσα το σκυλί μου, που έκανα παιδιά και αποφάσισα ότι πλέον το σκυλί μου δεν έχει μέρος στη ζωή μου πρώτα φταίμε όλοι εμείς.... γιατί για να το φάει ο μετανάστης το αδέσποτο σημαίνει ότι κάποιος ιδιοκτήτης ήταν ανεύθυνος

+10000
αλλά ξαναλέω είναι ένα βαναυσο θέμα πρέπει να μείνει ασχολίαστο? με την ίδια λογική τα παιδάκια στα φανάρια και αν σκοτωθούν δεν τρέχει τίποτα.... βρισκόταν σε κίνδυνο...
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Ελλη, αν βγεις με την καραμπινα επειδη μαλωσες με το αφεντικο σου, τοτε μιλαμε για προβλημα ψυχολογικο.

Αν σου επιτεθει το αφεντικο με την καραμπινα επειδη τον εκνευρισες, κι εσυ αμυνθεις με οποιοδηποτε μεσο, μιλαμε για επιβιωση.

Αν δεν εχεις να φας και κλεψεις, μιλαμε για επιβιωση. Εχεις ακουστά τον Γιάννη Αη-Γιάννη?
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
άρη, εννοώ αν εμένα με απολύσουν και δεν έχω δουλειά ούτε να συντηρηθώ να βγώ με το κουμπούρι να ληστεψω η να σκοτώσω??? αυτό εννοούσα όσο για τον ήρωα του Βικτωρ Ούγκο δεν σκότωσε απλά πήρε ένα καρβελι ψωμι ΄το ίδιο είναι???
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
δικη μου γνωμη....
πρωτον και σημαντικοτερο σταματηστε επιτελους να παρομοιαζεται τα σκυλια με τους ανθρωπους.δεν ειναι ανθρωποι ειναι σκυλια..

και εμενα δεν μου αρεσει σαν ιδεα ολο αυτο..θα το κρινω ομως μονο αν μπορεσω να μαθω ολες τις λεπτομερειες..αλλιως κανενος το συμπερασμα δεν εχει την παραμικρη λογικη..ο ΚΑΘΕ ανθρωπος αν ζοριστει μπορει να κανει απιστευτα πραγματα..ο καθενας απο μας μπορει να κανει κατι ακομα πιο αποτροπαιο απο το να φαει ενα σκυλι αν τεθει θεμα επιβιωσης.

και κατι ακομα..οσοι ζειτε σε αγροτικες περιοχες αν εχετε μιλησει με παλιους κτηνοτροφους θα σας πουνε πολλα για τα οικοσιτα ζωα,για τις σχεσεις που μπορει να αναπτυξει ενας αθρωπος με αυτα..τωρα αν εσεις θεωρειτε τους εαυτους σας τοσο φιλοζωους και αντιδρατε μονο για τα σκυλια,εγω αυτο δεν το καταλαβαινω..ψυχη δεν εχουν μονο τα σκυλια απλα αυτα εχετε στο σπιτι σας.
 


THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
τωρα αν εσεις θεωρειτε τους εαυτους σας τοσο φιλοζωους και αντιδρατε μονο για τα σκυλια,εγω αυτο δεν το καταλαβαινω..ψυχη δεν εχουν μονο τα σκυλια απλα αυτα εχετε στο σπιτι σας.

 


xristosdid

Active Member
29 Νοεμβρίου 2009
38
0
39
patra
πάντως οντως το θέμα πείνα δεν μπορούμε να το ξεχνάμε για να "κρίνουμε" το θέμα αυτο ...παίζει καθοριστικό ρόλο .πάντως μπορεί να φαίνεται φρικαλέο και να είναι,όμως η δολοφονία ενός σκύλου με φόλα ,πουδεν τίθεται θέμα επιβίωσης είναι πολύ ποιο βάρβαρη και αποτρόπαια και εγληματική!!!
 




μαρκος

Well-Known Member
7 Μαϊου 2009
253
0
43
Νεα Ιωνια
Σωπάτε κάλε δηδ αμα πάω εγώ στην Χώρα τους και φαώ Αγελαδα θα μου κανουν μύνηση η θα με στοιλουν στον αλλό κοσμο δια λυθοβολισμου σε πλατεία !!!!!!!!!!!!!

ΝΑ πάνε στα χώραφία να δουλεψουν κοπρίτες
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Αλήθεια, επειδή δεν το ξέρω, υπάρχει κάποιος νόμος που να απγορεύει την θανάτωση σκύλου;
 




xristosdid

Active Member
29 Νοεμβρίου 2009
38
0
39
patra
ναι και μάλιστα αν έχεις καταδικαστεί για τέτοιο θέμα δεν μπορείς να προσληφθεις και στο δημόσιο.μιλάμε για θανάτωση ,οχι καταλάθως πχ ατύχημα με αυτοκίνητο
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Άλλη μια απορία!
Στα ζώα που εκτρέφονται προς βρώση, κι επιτρέπεται η θανάτωσή τους, επιτρέπεται και η κακοποίησή τους;
 


xristosdid

Active Member
29 Νοεμβρίου 2009
38
0
39
patra
Άλλη μια απορία!
Στα ζώα που εκτρέφονται προς βρώση, κι επιτρέπεται η θανάτωσή τους, επιτρέπεται και η κακοποίησή τους;
δεν το γνορίζω αλλά σίγουρα δενθα επιτρέπεται,πάντως ςγω δεν το γνωρίζω!!!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
είναι ζώο συντροφίας κατά το νομικό δίκαιο άρα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ μόλις ρώτησα δικηγόρο έχει ποινή η θανάτωση ζώου χωρις να συντρέχουν σοβαροί λόγοι υγείας η κινδύνου
 




Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Αμέ απαγορεύεται η κακοποίηση αυτό τι είναι????
Ο νομοθέτης δεν αναφέρεται περιοριστικά στους "σκύλους", αλλά σε "ζώα".

Ο ίδιος νομοθέτης προβλέπει ακριβώς την ίδια ποινή για τις εξής παραβάσεις τις οποίες έχει εξομοιώσει:
- Φόνευση ζώου
- Βασανισμός ζώου
- Κακοποίηση ζώου
- Έκθεση ή εγκατάλειψη ζώου

θα περίμενα λοιπόν τον ίδιο ζήλο και τις ίδιες αντιδράσεις στην θέα ενός αδέσποτου ζώου!
Μα ακριβώς τις ίδιες!