Λαμπρό παράδειγμα!


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ποιος από σας έχει γιο γύρω στα 10, μαύρο λαμπραντόρ κουτάβι και μένει Μαρούσι? Γιατί το παιδί που γνώρισα χτες είναι σαν να βγήκε από δω μέσα!
:D :D :D
Βλέπω το πιτσιρίκι με το κουτάβι και κλασικά τρέχω να χαϊδέψω το σκύλο. Πάνω στην κουβέντα τον ρώτησα από πού το πήρε.
"Το βρήκα!" μου είπε.
Μου είπε ότι οι γονείς του το λάτρεψαν και το κράτησαν. Ο μικρός ήθελε πάντα σκύλο, αλλά του είχαν εξηγήσει ότι τα πετ-σοπς δεν πρέπει να τα υποστηρίζουμε. Μάθαινε στο σκυλάκι τη βόλτα με λουρί με απίστευτη υπομονή και τρυφερότητα! Δεν το τράβηξε ούτε στιγμή. Όταν το χάιδευα με δάγκωνε ως κούταβος και ο μικρός του έλεγε: "ΜΗ" με αυστηρό τόνο, αλλά χωρίς φωνές και σ' εμένα είπε να μην τον χαϊδεύω όταν δαγκώνει για να καταλάβει ότι η συμπεριφορά του δεν είναι επιθυμητή :shock: :D :D :D
Βλέποντας ότι ήξερε αρκετά, του είπα "μην τον ζευγαρώσεις'.
Απάντηση:
"Όχι δεν θα τον ζευγαρώσουμε. Υπάρχουν ήδη πολλά αδέσποτα"! :D :D :D :D :D :D :D :D
ΜΠΡΑΒΟ του! ΜΠΡΑΒΟ και στους γονείς του!
:D :D :D :D :D :D :D
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
:shock: :shock: :shock: Ουαουυυυ!!!!!!!! Τι κάλα!!!!

Λοιπόν, όποιος έχει 10 χρονο γιό, να φανερωθεί τώρα! :D
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Γιούπιιιι!!! Πόσο χαίρομαι όταν ακούω τέτοια!!!

Δεν είναι συνηθισμένο φαινόμενο να ακούς τέτοια περιστατικά (δυστηχώς).

Μπράβο στον πιτσιρικά και μπράβο στους γονείς του που δίνουν σωστές βάσεις στο παιδάκι τους.
 








mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
εγω παλι ειμαι ατυχος.εγω προσπαθω να μαθω ΣΤΟΥΣ γονεις μου αυτα που ξερει το παιδι :lol:
αλλα δεν λενε να καταλαβουν....ειδικα οι θεια-θειος απο κατω....
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
ααα!!! Για να καταλάβουν γονείς ,θείοι κλπ θέλει ... πολύ προσπάθεια και ΑΝ τα καταφέρεις! :wink:
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
οντως... :x
ωρες ωρες απορω πως εγω βγηκα τοσο ομορφος,εξυπνος κ γενικα τελειως.καταλαβαινετε :lol: :lol:

περα απο την πλακα.δεν λενε να καταλαβουν με τπτ.ειδικα η θεια μου ειναι 100% σιγουρη πως η μονη μεθοδος για να μαθει ενα σκυλι κατι ειναι το ξυλο κ της φαινεται πολυ περιεργο που δεν χτυπαω την λιζα...απο την μια για γελια απο την αλλη για κλαματα....

τεσπα ευτηχως ξερουν οτι αμα την ακουμπισουν και εγω μετα δεν θα του δειχνω κατι για να το μαθουν...θα τους βαραω
:lol: :lol:
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Το θέμα μητσάκο είναι να μεταδώσεις αυτά που ήδη γνωρίζεις στους φίλους σου, ξαδέρφια κλπ για να τα μάθουν και εκείνοι στα παιδιά τους!!!

Το πήγα μακριά αλλά απο κάπου όλα αρχίζουν!
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
μπα καθολου.οι φιλοι μου τα εχουν εμπεδωσει ολοι οτι εχω μαθει...αλλοι δεν λεν να καταλαβουν
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
οι φιλοι δεν λενε (ολοι τουλαχιστον) να καταλαβουν τα περι φιλοζωιας κ αδεσποτων.
Μπραβο στο παιδακι κ στους γονεις του!!πετυχες το 1% Λιζα μ.

που ν βρεις τετοια παιδια σημερα,και δε φταινε αυτα ενοειται...
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Πραγματικα ειναι σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας αλλα ειναι υπεροχο! Μπραβο στους γονεις και στο παιδακι 1000 μπραβο =D> !

Εχω κ εγω κοντα στο σπιτι μ μια οικογενεια με 2 παιδακια βρηκαν ενα ημιαιμο βελγικο θυληκο στη αρχη περνουσαν απο τα σπιτια με το σκυλο και ρωτουσαν αν ξερουμε αν ειναι κανενος π μπορει να την εχασε... Αφου δν βρηκαν κανεναν την κρατησαν αμεσως την στειρωσαν και την αγαπανε παρα πολυ τα πετυχαινω που την πανε βολτα και πραγματικα τα θαυμαζω. Ουτε της φωναζουν της συμπεριφερονται λες και σπαει! Πραγματικα χαιρομαι που βλεπω τετοια πραγματα παρα πολυ! :D

Οσο για φιλους και γνωστους καποιοι καταλαβαινουν καποιοι αλλοι ομως με χαλανε παααρα πολυ οταν τους το εξηγεις κ ετσι κ αλλιως κ αλλιωτικα και δν λενε να καταλαβουν. :evil:
 


Serme

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2009
97
0
Athens,Greece
Αξίζουν συγχαρητήρια στο παιδάκι..!!:DΣπάνια βλέπεις κάτι τέτοιο!!Μακάρι όλα τα παιδιά κάποτε να του μοιάσουν..!:)
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Μακαρι να υπηρχαν κι αλλα τετοια παραδειγματα!!

Μπραβο στους γονεις και Μπραβο και στο παιδακι
που προσπαθει να ειναι τοσο σωστος και πειθαρχημενος!!! :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981