Λολιτα - Βρήκε σπίτι


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Πριν ενα μηνα αποφασισα να φιλοξενησω την Λολιτα. Ζουσε στο δρομο αλλα, οι φιλοζωοι της περιοχης της εκαναν εξετασεις και ειχε διαγνωσθει με 1/800 καλαζαρ. Την φιλοξενησα για να κανει την θεραπεια της (milteforan kai zylapour) σε 5 μηνες η γιατρος μας ειπε επανεξεταση!

Μετα το περας της φιλοξενιας θα γυρνουσε στο δρομο, ωστοσο εχω παρατεινει τη φιλοξενια της στο σπιτι μου (με δικα τους εξοδα) καθως ψαχνω να της βρω σπιτι. Δεν μπορω να την κρατησω λογω οικονομικων προβληματων.
Ειναι γλυκυτατη, πολυ καλος χαρακτηρας, τα παει καλα με σκυλια και με γατες αλλα ειναι λιγο επιφυλακτικη με τους ανθρωπους. (νομιζω πως σιγα σιγα το ξεπερναει) Ειναι 2-3 χρονων, 13-14 κιλα και κοντουλα, εμβολιασμενη, αποπαρασιτωμενη (εσωτερικα κ εξωτερικα) και στειρωμενη.
Παρολο που ηταν αδεσποτη δεν εχει λερωσει ουτε μια φορα μεσα στο σπιτι και δεν εχει κανει ποτε ζημιες!! Γενικα δεν ειναι υπερκινητικη, της αρεσει να ειναι ολη την ωρα αραχτη στον καναπε της!!

Βοηθηστε να της βρουμε σπιτακι! Η προωθειστε σ οποιον νομιζετε πως ενδιαφερεται.
Βρισκομαι στην περιοχη της Χαλκιδας αλλα μπορουμε να κανονισουμε και την μεταφορα της αλλου.







Εδω την παρενοχλει ο δικος μου


Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Ταιριάζουν πάντως οι δυό τους :rolleyes:
Εχει γεννήσει στο παρελθόν;
Βάλτην και στο facebook.
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Ναι, εχει γεννησει.
Την ειχαν βρει πεταμενη στο δρομο με τα κουταβια της. (τα οποια ευτυχως υιοθετηθηκαν)
Την εχω βαλει και στο facebook...το θεμα ειναι οτι δυσκολα καποιος θα παρει σκυλο με καλαζαρ...άγνοια βλεπεις...
 






Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
A στο καλό, στην πρώτη φώτο νόμιζα ότι έχει περιστέρι στο στόμα!! Καλή τύχη στο γλυκό κοριτσάκι, προωθώ
 




Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
A στο καλό, στην πρώτη φώτο νόμιζα ότι έχει περιστέρι στο στόμα!! Καλή τύχη στο γλυκό κοριτσάκι, προωθώ

χΑΧΧΑΧΑχΧΧΑΧΑΧΧΑχχαΑΧΑΧΧΑΧαΧ
δε το χα προσεξει οτι μπορει να φαινεται και ετσι...
χαχΑΧΧΑΧαχΑχΑΧΧΑΧ
 




Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Τι τρομερή φωτογραφία με το μιξ σκυλιών γατιών! Το φατσάκι που ακουμπάει στο μπεζ πωπουδάκι είναι τέλειο!

Τα καλύτερα εύχομαι για το κορίτσι! Μοιάζει πολύ χαμηλών τόνων, ήρεμη. (και σε όλες τις φωτογραφίες είναι σαν σκεπτική!)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Πραγματικά πολύχρωμες φωτογραφίες. Απ΄ο μόνες τους σε γεμιζουν αισιοδοξία και σου "φοράνε" χαμόγελο!

Μακάρι να βρει ενα σπιτι σαν και αυτή!!! Ομορφο και χαρούμενο
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Τα καλύτερα εύχομαι για το κορίτσι! Μοιάζει πολύ χαμηλών τόνων, ήρεμη.
Ετσι ακριβως ειναι Δάφνη. Κορίτσι για σπιτι!

Πραγματικά πολύχρωμες φωτογραφίες. Απ΄ο μόνες τους σε γεμιζουν αισιοδοξία και σου "φοράνε" χαμόγελο!

Μακάρι να βρει ενα σπιτι σαν και αυτή!!! Ομορφο και χαρούμενο
[-o<
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
14 και 15 Δεκεμβρη 2013
στο καφέ Due Viste, στην πλατεία Ελαιών (Θανόπουλου), στην Νέα Κηφισιά, δίπλα από το κατάστημα Γερμανός
θα πραγματοποιηθει bazzar απο τα παιδια που φροντιζουν τα αδεσποτα του Δηλεσιου,
για να πραγματοποιηθουν στειρωσεις, πανσιον και εξετασεις.
Μερος των Χρηματων θα δωθει για τις εξετασεις της Λολιτας οι οποιες θα γινουν τον Φλεβαρη
(καλαζαρ-ερλιχεια-γενικες αιματος-συκωτι-νεφρα)
και οι οποιες οπως καταλαβαινετε κοστιζουν αρκετα...
Οσοι εχετε την καλοσυνη (και την δυνατοτητα) περαστε μια βολτα αν ειστε εκει κοντα!!
απο τις 11 το πρωι μεχρι τις 11 το βραδυ...!

(ps...τα πλεκτα ειναι δικης μας κατασκευης ε...!!!
Γιατι ειμαστε και νοικοκυρες πανω απ' ολα!!)

Αν θελετε κοινοποιηστε και στο facebook..
https://www.facebook.com/events/498698773579020/
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Στις φωτογραφιες παντως φαινεται οτι ταιριαζει χρωματικα με τον μουργο σου.
Θεια Μαιρη ξανασκεψου το για το αν θα την δωσεις. Ταιριαζει μαζι σας το κοριτσι. Δεν εχει θεμα και με της γατες.
Αντε βρε να σου ζησει ;)
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
χΧαχΧαΧαχαχΑΧ
Κοιτα αν βρεθει καποιος που θα μαι σιγουρη οτι θα την εχει καλυτερα απο μενα, θα την δωσω...
αλλα αν δεν βρεθει (που ειναι και το πιθανοτερο) θα την κρατησω...το προβλημα μου ειναι το οικονομικο...και οχι οσο αφορα αμπουλες και φαγητο
(και πετρες να της βαλεις θα τις φαει...οχι σαν τον δικο μου, τον κακομαθημενο)
οσο τα εξοδα κτηνιατρου σε περιπτωση που πρεπει να ξαναπαρει milteforan. Δε θα εχω με τιποτα τοσα χρηματα να της το παρω....Ελπιζω μονο η επανεξεταση να δειξει πως ολα πανε καλα και δεν θα χρειαστει αλλο...! Γιατι κατα τα αλλα δε μου δημιουργει κανενα προβλημα το μαναρακι




 
Last edited:


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Με την πρωτη φωτο Θυμηθηκα αυτο που ειπες σε αλλο θρεντ ,οτι ειναι ο ιδανικος σκυλος για τεμπελοιδιοκτητες!