ΜΕΙΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΣΕ ΕΚΘΕΣΕΙΣ


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
EVI.T said:
παιδια νομιζω οτι στημενες εκθεσεις υπαρχουν παντου..και δεν εννοω κυριολεκτικα σε πιανω και σου λεω οτι αυτος ο σκυλος θελω να κερδισει.. αλλα πχ ειμαι κριτης την πρωτη μερα,ειμαι στο δειπνο των κριτων,οι κριτες συζητουν μεταξυ τους,και την αλλη μερα παιρνω τον σκυλο της κολλητης μου που τυχαινει να ειναι και δικης μου εκτροφης και τον δειχνω στον κριτη που συμφαγαμε χτες το βραδυ...πως το βλεπετε αυτο?να το θεωρησουμε πλαγιο στησημο? 8)
Προσωπικά το θεωρώ έλλειψη σωστών κανονισμών και εκμετάλευση τους :!:
Αφού σου λένε επιτρέπεται γιατί να μην το κάνω :?: :?: :?:
 


Faye

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
70
0
Οι εκθεσεις σκυλων ειναι καθαρα μια διαδικασια ΕΚΤΡΟΦΗΣ. Αφου λοιπον δεν υποστηριζετε με κανενα τροπο, και απο κανενα φορεα, η υπαρξη Ελληνων εκτροφεων αυτη ειναι, και θα ειναι η εικονα των εκθεσεων μας αν δεν γινουν αλλαγες.
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Καλημερα.Νομιζω οτι βρηκα ανθρωπους που γνωριζουν την κατασταση και επιβεβαιωνουν οσα λεω εμμεσα. Αυτο που λεει ο/η Evit.a νομιζω οτι ειναι πιο αντιπροσωπευτικο του τι γινεται στις Εκθεσεις

edit: Συγνωμη EVI.T πανω στη βιασυνη μου δεν συγκρατησα το username σου σωστα :cry:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
EVI.T said:
παιδια νομιζω οτι στημενες εκθεσεις υπαρχουν παντου..και δεν εννοω κυριολεκτικα σε πιανω και σου λεω οτι αυτος ο σκυλος θελω να κερδισει.. αλλα πχ ειμαι κριτης την πρωτη μερα,ειμαι στο δειπνο των κριτων,οι κριτες συζητουν μεταξυ τους,και την αλλη μερα παιρνω τον σκυλο της κολλητης μου που τυχαινει να ειναι και δικης μου εκτροφης και τον δειχνω στον κριτη που συμφαγαμε χτες το βραδυ...πως το βλεπετε αυτο?να το θεωρησουμε πλαγιο στησημο? 8)
και συνεχίζω.....

πόσοι μπορούν να το κάνουν αυτό???

ποιοί κερδίζουν την πρώτη μέρα (πριν το δείπνο)

μνήπως είμαστε μίζεροι??

μήπως νομίζουμε ότι έχουμε ποιότητα αλλά δεν :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Εγω παντως μιλησα για ατομα που ηξεραν οτι δεν εχουν τους καλυτερους σκυλους αλλα και οι καλυτεροι αντικειμενικα, δεν εβγαιναν
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ωραία όλα αυτά

στο ποιοί είναι καλύτεροι όμως δεν νομίζω ότι υπάρχει αντικειμενικότητα.

άλλοι κριτές κοιτούν κεφάλι, άλλοι σώμα, άλλοι κίνηση, άλλοι παρουσιάση

για αυτό το λόγο και ΚΑΝΕΝΑ σκυλί δεν κερδίζει συνέχεια
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
αντικειμενικότητα μπορεί να υπάρξει μόνο ως προς την αξία του σκύλου

αν δηλαδή είναι εξαίρετο , πολύ καλό κλπ

το ποιο θα είναι πρώτο και το πιο θα είναι δεύτερο όμως είναι καθαρά υποκειμενικό
 


asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Faye said:
Οι εκθεσεις σκυλων ειναι καθαρα μια διαδικασια ΕΚΤΡΟΦΗΣ. Αφου λοιπον δεν υποστηριζετε με κανενα τροπο, και απο κανενα φορεα, η υπαρξη Ελληνων εκτροφεων αυτη ειναι, και θα ειναι η εικονα των εκθεσεων μας αν δεν γινουν αλλαγες.

συμφωνω, αλλα τι αλλαγες ??? :roll:
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Επιδοτησεις ΤΩΡΑ!!!

Στα σοβαρα, τα περι στημενων ειναι ...τριχες. Μερικοι ασχετοι εχουν κρινει κατα καιρους σε γενικες εκθεσεις και τουλαχιστο μια φορα σε σπεσιαλ. Κατα τα αλλα, οι ανθρωποι σπανια αντεχουν να χανουν κομψα.
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
BasKal said:
Κατα τα αλλα, οι ανθρωποι σπανια αντεχουν να χανουν κομψα.
=D> Η μείωση των συμμετοχών δεν είναι απαραίτητα στημένες εκθέσεις. Νομίζω αυτό το θέμα υπάρχει σε άλλο topic.
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Oυτε εγω ειπα οτι ειναι ο μοναδικος λογος. Ισως υπαρχουν και λιγοτεροι ιδιοκτητες σκυλων. Ισως ο κοσμος με τους ρυθμους που ζει πλεον ιδιαιτερα στις μεγαλες πολεις δεν προλαβαινει να ασχοληθει και με αυτο (το σκυλο δηλ) και γι αυτο δεν αγοραζει. Ισως το κοστος αγορας και συντηρησης να φαινεται σε πολλους δυσβασταχτο. Μηπως τελικα δεν υπαρχουν συμμετοχες γιατι δεν υπαρχουν και σκυλια?
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Εγω πχ χρειαζομαι 1000 ευρω απο επαρχια (νησι) το λιγοτερο για να ερθω Αθηνα για εισητηρια πλοιων 2 ατομα και αυτοκινητο, ξενοδοχειο και ξενοδοχειο για τα σκυλια! Δεν ειναι βεβαια καθε μηνα αλλα η ταλαιπωρια μου με σκυλια να ταξιδευω δεν περιγραφεται. Αν δεν σου αρεσει τοσο πολυ αυτο που κανεις, δεν το ξανακανεις αν εισαι απο επαρχια.
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Elena

Και ξαναλέω τι πιστέυετε ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φταίει και τι μπορεί να γίνει για να ανέβουν πάλι οι συμμετοχές

1)Υποχρεωτική κρίση (συμμετοχη έστω σε μια έκθεση κάθε καθαρόαιμου σκύλου που μπαίνει στην αναπαραγωγή)

2)ανάδειξη Junior CH

3) Κριτές που έρχονται με το σύστημα "σε καλο να με καλέσεις "να αντικατασταθούν με κριτές σπεσιαλίστες για ορισμένες φίλες
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Κριτές που έρχονται με το σύστημα "σε καλο να με καλέσεις "να αντικατασταθούν με κριτές σπεσιαλίστες για ορισμένες φίλες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

πετιχυμένο ανέκδοτο

θα το λέω και εγώ
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
KI OMΩΣ

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΧΕΣ

1)Υποχρεωτική κρίση (συμμετοχη έστω σε μια έκθεση κάθε καθαρόαιμου σκύλου που μπαίνει στην αναπαραγωγή)

2)ανάδειξη Junior CH

3) Κριτές που έρχονται με το σύστημα "σε καλο να με καλέσεις "να αντικατασταθούν με κριτές σπεσιαλίστες για ορισμένες φίλες
=D> =D> =D> =D>

Επίσης να προσθέσω ότι το να φάς με τον κριτή (αν και δεν έχω φάει ποτέ) δεν σημαινει ότι θα κερδίσεις ... αντιπαράδειγμα οι μεγάλοι σπεσιαλίστες κριτες, που ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ γνωρίζουν ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥς ΕΚΤΡΟΦΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ και μάλιστα πάρα πολύ καλά ...
 








DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Μήπως φταίει ότι 40 έλυνες που τρέχανε ενεργά στους στίβους γίνανε κριθές οποτε σταμάτησαν να συμμετέχουν στις εκδήλωσης με τους σκύλους τους :?: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
DASTY said:
Μήπως φταίει ότι 40 έλυνες που τρέχανε ενεργά στους στίβους γίνανε κριθές οποτε σταμάτησαν να συμμετέχουν στις εκδήλωσης με τους σκύλους τους :?: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol:
Ισως να εχει καποια σχεση!!
Οχι επειδη εγιναν κριτες αυτοι οι 40- αλλα επειδη εδω περα ολοι γνωριζομαστε, επειδη ειναι λιγοι και δεν θεωρουμε σοβαρες τις κρισεις τους??
Εμεις παντος αποφευγουμε ελληνες κριτες, επειδη οι περισσοτεροι ειναι παντελος ασχετοι με την φυλη μας.
Και απο την αλλη εχουμε και της προκαταλυψεις και προσωπικες διαφορες με τους κριτες και σιγα καπιος με τον οποιο δεν τα παμε καλα, να μας δωσει καλη χρηση- ετσι δεν παμε καθολου!