Μήπως την βαρέθηκε ? ή με κοροϊδεύει ?


3 Δεκεμβρίου 2015
18
1
28
Καλησπερα σε όλους!!! έχω ένα μαλτεζάκι 7μηνών αρσενικό
Εδώ και μερες τωρα ο μικρός μου δεν τρώει την τροφη του με όρεξη...
Εχω ενα προβλημα με το μπολακι του δεν τρωει απο αυτο..Αν του βαλω μια λιχουδα μεσα στο μπολ το τρωει ολο...Αν του βαλω το γευμα του κατω και οχι στο μπολ παλι θα το φαει....Εχω δοκιμασει με διαφορα μπολακια αλλα τιποτα!!!
Να τονίσω οτι κατα την διαρκεια της μερας τρωει μερικες λιχουδιες για επιβραυβευση οταν εκτελει διαφορες εντολες!!!!
Θα ήθελα να ρωτήσω
1) Πως θα μπορεσει να τρωει νορμαλ και τα 2 γευματα της απο το μπολ
2) Μήπως να του αλλαξω την τροφη του ?? Απο 3μηνων που το εχω του δινω την BRIT CARE SUPER PREMIUM LAMB AND RICE
Eυχαριτω !!! :)
 






Nikos_Oo

Active Member
24 Ιανουαρίου 2011
36
15
Καλαματα
Μάλλον πρέπει να σταματήσεις να του δίνεις λιχουδιές για λιγο, ίσως χορταίνει απο αυτές, και βάζε του το πιάτο 15 λεπτά σε καθε γεύμα. Εγω αυτο θα έκανα για αρχή, δε ξερω αν κάποιο αλλο μέλος ειχε παρόμοιο περιστατικό και μπορεί να βοηθήσει.
 


theo9

Well-Known Member
18 Μαϊου 2016
515
377
νοτια προαστια
θα ελεγα σταματα τις λιχουδιες και βλεπεις.μετα κανε αυτο που λεει ο απο πανω τροφη στο μπολ για 15' αν δε φαει την ανεβαζεις και το βραδυ παλι.
παντως οταν δινεις λιχουδες γαι επιβραβευση απο ενα σημειο και μετα καντο "μια δινω μια δε δινω". και σιγα σιγα να το κανεις 'μια δινω δυο δε δινω" κτλ κτλ . ωστε να κανει την εντολη και ας μην του δωσεις.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf