Μαγαζιά που επιτρέπονται σκυλιά


Πακίτα

Member
15 Νοεμβρίου 2011
19
0
36
Σέρρες -
Σκέφτηκα να ανοίξουμε ένα θέμα (εκτός κι αν υπάρχει ήδη και δεν το βρήκα) όπου θα μπορούμε να καταγράφουμε τα μαγαζιά σε διάφορες πόλεις όπου επιτρέπεται να έχεις το σκύλο σου μαζί σου, έτσι ώστε να μπορέσουμε να διευκολυνθούμε όλοι. Μαγαζιά όπως καφετέρειες, εστιατόρια κτλ. Εγώ μπορώ να ενημερώσω για την πόλη των Σερρών, αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω ονόματα εδώ. Πείτε μου πως σας φαίνεται σαν ιδέα.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Χθες το βράδυ πήγα να πάρω ταινία από τα Seven της Κ.Τούμπας και ήταν μέσα ένα Λαμπραντόρ μαζί με τον ιδιοκτήτη του που διάλεγε ταινία!

Άψογος σκύλος, άψογος ιδιοκτήτης και οι υπόλοιποι* που βρίσκονταν μέσα δεν έδειξαν να ενοχλούνται καθόλου!

*υπόλοιποι: ως επί το πλείστων νέοι
 
Last edited:




Πακίτα

Member
15 Νοεμβρίου 2011
19
0
36
Σέρρες -
Στις Σέρρες έχουμε πιει πολλές φορές καφέ και ποτό στο καφέ Αμάν (μας κεράσανε και σαλαμάκι) και στο καφέ Ραδιόφωνο.
 




jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Στην Ιταλία μπαίνουμε παντού ακόμα και στα σουπερμάρκετ και όπου θέλουμε για καφέ....
Στην Ελλάδα θυμάμαι είχαμε κάνει στέκι μας τα σταρμπακσ που ηταν το μονο μερος που δεν μας την έλεγαν! Αφου ακόμα και για βόλτα στο σκυλοπάρκο του Χολαργού μετά δεν μπορούσαμε να κάτσουμε στο δημοτικό καφέ που ήταν μες το πάρκο....
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Πέραν από καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος που γενικά είμαστε πολλά χρόνια πίσω ακόμη και σε θέματα που αφορούν εμάς τους ίδιους, θα έπρεπε να επιτρέπονται σε όλα τα καταστήματα τα σκυλιά, με ίσως μια εξαίρεση των πολύ μικρών καταστημάτων 10-20 τετραγωνικών που καταλαβαίνω ότι αν βρίσκεται σε τόσο μικρό χώρο και κάποιος που φοβάται τα σκυλιά μπορεί να προκληθεί πανικός.

Στον αντίποδα όμως δε θα αισθανόμουν εγώ ο ίδιος άνετα να πάω με τα σκυλιά μου σε ένα χώρο σαν το ικέα. Τέραστια καταστήματα με καμία επίβλεψη και σωστή οργάνωση διαδρόμων στους οποίους ο κόσμος είναι αφύσικα υπερβολικός και κανένας δε σέβεται κανέναν καθώς προχωράει και ιδίως αυτοί που σέρνουν καρότσια με ρόδες που τρεκλίζουν και αδυνατούν να μεταφέρουν το εμπόρευμα τους. Δε θέλω βέβαια να στοχοποιήσω το ικέα, αλλά όλα τα καταστήματα αναλόγων διαστάσεων που δεν υπάρχει σαφής οργάνωση στους διαδρόμους κυκλοφορίας και υπάρχουν πολλά τέτοιου είδους καταστήματα.
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Χθες το βράδυ πήγα να πάρω ταινία από τα Seven της Κ.Τούμπας και ήταν μέσα ένα Λαμπραντόρ μαζί με τον ιδιοκτήτη του που διάλεγε ταινία!

Άψογος σκύλος, άψογος ιδιοκτήτης και οι υπόλοιποι* που βρίσκονταν μέσα δεν έδειξαν να ενοχλούνται καθόλου!

*υπόλοιποι: ως επί το πλείστων νέοι
Και από τα seven της Α. τούμπας, το παιδί μας είπε οτι από τη μεριά του καταστήματος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μπαίνουμε μέσα με το κορίτσι μας!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Δεν μπορώ να σκεφτώ ένα λόγο για να πάω με το σκυλί μου στα ΙΚΕΑ :cool: Μόνο που το σκέφτομαι πανικοβάλλομαι!

Τα dvd club είναι καλή φάση να επιτρέπεται ο σκύλος, καθώς είναι βολικό να πάρεις μια ταινιούλα γυρνώντας από τη σκυλοβόλτα! Μπράβο τους που δεν έχουν πρόβλημα!

Έχω δει σκυλιά στο the mall athens, και στους διαδρόμους και στα καταστήματα (συγκεκριμένα στο Πλαίσιο και στα Public) αλλά όσα έχω δει ήταν πολύ μικρόσωμα, όπως γιορκι, τσιουάουα και πιντσερ. Δεν ξέρω αν επιτρέπονται τα σκυλιά ή κάνανε τα στραβά μάτια επειδή ήταν τόσο μικρά. Κανένα από τα σκυλιά δεν περπατούσε, όλα τα κρατούσαν αγκαλιά (μάλιστα το γιορκι ήταν σε "μάρσιπο" :eek: )
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Δεν μπορώ να σκεφτώ ένα λόγο για να πάω με το σκυλί μου στα ΙΚΕΑ :cool: Μόνο που το σκέφτομαι πανικοβάλλομαι!
)
Πηγαμε στιην ΙΚΕΑ (οχι με τον σκυλο) κ βγαινοναντας ειδαμε σ'ενα αυτοκινητο ενα σκυλακι μονο του.
Στην αρχη το περασα για ψευτικο μεσα στο σκοταδι (καθοταν πισω ψηλα στο τζαμι) αλλα δεν ηταν..
Βρε παιδια ενοιωσα πολυ πολυ ασχημα..
Μια σταλια ηταν.. ας το παιρνανε αγκαλιτσα..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Υπάρχει ένα καφέ ή Bar κάπου στο Γκάζι για σκυλόβιους - δεν το θυμάμαι - η Cocker fan μου το είχε πει...
 


sakann

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
1.641
6
Θεσσαλονίκη
Σκέφτηκα να ανοίξουμε ένα θέμα (εκτός κι αν υπάρχει ήδη και δεν το βρήκα) όπου θα μπορούμε να καταγράφουμε τα μαγαζιά σε διάφορες πόλεις όπου επιτρέπεται να έχεις το σκύλο σου μαζί σου, έτσι ώστε να μπορέσουμε να διευκολυνθούμε όλοι. Μαγαζιά όπως καφετέρειες, εστιατόρια κτλ. Εγώ μπορώ να ενημερώσω για την πόλη των Σερρών, αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω ονόματα εδώ. Πείτε μου πως σας φαίνεται σαν ιδέα.
Καλά θα ήταν να έμπαιναν και στον σκυλοχάρτη!!!Αν καταφέρουμε ποτέ να τον δούμε όλοι:(
 


Πακίτα

Member
15 Νοεμβρίου 2011
19
0
36
Σέρρες -
Εμείς με τη μικρή μόλις γυρίσαμε από το "Καφεναί" στη Θεσσαλονίκη στην Εθνικής Αμύνης που ήπιαμε τη μπυρίτσα μας. Όλοι ήταν πολύ φιλικοί αλλά στο μαγαζί υπάρχει ένας γάτος ο οποίος τριγυρνάει, οπότε άμα τα σκυλιά σας έχουν σοβαρό πρόβλημα με τις γάτες θα ήταν καλύτερο να το ξανασκεφτείτε. Επίσης, ζητήσαμε και μας φέραν σε ένα πλαστικό ποτήρι νερό για τη μικρή.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Μια κοπέλα που είχα σχέση μεταξύ Πειραϊκής και Καλλίπολης ήταν μέλος σε ένα videoclub και κάποιες φορές που είχαμε πάει είχα δει μέσα πελάτες με ρητρίβερ, χάσκι και πολλά ημίαιμα. Ήταν κοντά σε μια πλατεία, λεγόταν boom αλλά δε μπορώ να σας εξηγήσω που ακριβώς ήταν.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
boom boom λέγεται :):)
εκει πάω συνέχεια με την Λούνα ( και χαμηλές τιμές , και καλές προσφορές )
Καλλίπολη πλατεία Σερφιότου
και βλέπω και άλλα σκυλιά
επίσης στα σεβεν στο Πειραιά
όσο για τα ΙΚΕΑ δεν επιτρέπεται επειδή υπάρχει το εστιατόριο ( πρόσφατα έδιωξαν τα αδέσποτα που ζούσαν εκει οπότε δεν θέλω να ξαναπάω )
Επίσης έχω πάει στo kitchen bar με γάτα δεν μου είπαν τίποτα
και σε διάφορα καφε στη Πασαρέλα με σκύλο πάλι δεν μου είπαν τίποτα
δεν είναι οτι καλύτερο για το σκύλο και επειδή έχει δυνατή μουσική και αρκετό κόσμο δλδ φασαρία
 
Last edited:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
εγώ πάω παντού με τα σκυλιά μου και αν μου πούνε τίποτα σολάρω "εξυπνάδες"
το τελευταίο που θυμάμαι είναι "μα καλά κύριε,δεν είδατε την πινακίδα που γράφει "Εγώ θα περιμένω εδώ" και έχει δύο σκυλάκια ζωγραφισμένα"???
απάντηση
Βεβαίως την είδα-αλλά το σκυλί μου δεν την είδε και μπήκε μέσα μαζί μου αντί να περιμένει εκεί!!!!
 


Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Μιλατε για μικροσωμα σκυλια υποθετω..
Τα μεγαλοσωμα σκυλια ομως κ κυριως τα μεγαλοσωμα με τριχα?
Λιγο δυσκολο να.. πανε για καφε!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Μιλατε για μικροσωμα σκυλια υποθετω..
Τα μεγαλοσωμα σκυλια ομως κ κυριως τα μεγαλοσωμα με τριχα?
Λιγο δυσκολο να.. πανε για καφε!
έχω πάει και με μεγαλόσωμο σκύλο φυσικά με μικρόσωμο είναι πιο εύκολο
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf