Μαλακά κόπρανα!!


lampos

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2012
68
1
Καλησπέρα σας,

Όπως έχω ξαναπεί έχω μία λαμπροντορίνα 2,5 μηνών. Όταν την πήρα ήμουν στην Αθήνα και της αγόρασα την τροφή που μου συνέστησε ο κτηνίατρος (Royal Canin). Μετά όμως ήρθαμε στην Πάτρα και θεώρησα δεδομένο ότι θα βρω την ίδια τροφή και εδώ καθώς στην Αθήνα υπάρχει σχεδόν σε όλα τα pet shop. Έτσι πήγα τελευταία στιγμή να πάρω τροφή και παρ' όλο που έψαξα σε 10-12 pet shop δεν βρήκα Royal Canin πουθενά. Αποτέλεσμα ήταν να πάρω άλλη τροφή και μάλιστα να μην κάνω πολύ καλή μετάβαση καθώς δε μου είχε μείνει πολύ απο την αρχική τροφή.

Σήμερα λοιπόν, η κουταβίνα έκανε πολλά και πολύ μαλακά κόπρανα. Είμαι 95% σίγουρος (με βάση τα όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα) πως είναι από αυτήν την αλλαγή τροφής. Πρέπει να με ανησυχήσει αυτό; Να πάμε στον κτηνίατρο; Να αλλάξω τροφή; Να περιμένω λίγο και θα φτιάξει;

P.S. Η τροφή που πήρα είναι η Hills.
 




lampos

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2012
68
1
Με ανησύχησε γιατί κάπου είχα διαβάσει πως στα σκυλιά, μαλακά κόπρανα = διάροια.
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
αλλο μαλακα και αλλο διαροια.το πιθανοτερο ειναι απο την αλλαγη δες ποως θα παει μερικες μερες εφοσον δεν κανει διαροιες και αναλογως συνεχιζεις η αλλαζεις.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.045
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli