Μαχαίρωσε το σκυλί επειδή είχε ρατσιστική συμπεριφορά


eleanna2

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2010
125
0
ΓΑΒΓΙΖΕ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΕΥΚΟΙ

Τι άλλο θα δούμε πλέον. Ο άνθρωπος αυτός, ο 58 χρονος Andrew Owens δούλευε σε μια εταιρεία στο Yonkers της Νέας Υόρκης. Στη δουλειά του είχαν και ένα σκυλί, την μικρή Jenna. Η Jenna ...

είχε την τάση να γαβγίζει πολύ στους ανθρώπους και οπως ισχυρίζεται ο Owens, σε οσους δεν ήταν λευκοί. Εκνευρισμένος με την "ρατσιστική" συμπεριφορά του σκυλιού, ο 58χρονος με ένα μαχαίρι τραυμάτισε πολύ σοβαρά την Jenna η οποία έχασε το ενα της μάτι
http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_9128.html
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ε...τα θελε ο πωπός της jenna....άκους εκεί να είναι ρατσιστρια....Ντροπή της!
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Η λυση στο παραπανω προβλημα ειναι να δωσεις τον σκυλο ενα μηνα σε μια οικογενεια γυφτων :D
Κριμα το σκυλακι παντως.
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Η λυση στο παραπανω προβλημα ειναι να δωσεις τον σκυλο ενα μηνα σε μια οικογενεια γυφτων :D
Κριμα το σκυλακι παντως.
ναι,θα μαθει να μη γαυγιζει και θα μαθει να κυνηγα σκατζοχοιρους στο πι και φι :)
 


vasiliki68

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
526
2
Αμαλιάδα
Προχτές βρέθηκα στην Πάτρα για δουλειές, επειδή είχα χρόνο μέχρι να φύγει το λεωφορείο κάθισα στην πλατεία Όλγας για να κάνει και η μικρή μου λίγο κούνια. Εκει βρισκόταν χωρίς λουρί ένα μεγαλόσωμο μαύρο σκυλί νομίζω πως ήταν βελγικό λυκόσυλο (άσχετη είμαι με τις φυλές:D:D:D), ένα κουκλί. Το γνώριζαν όλοι με το όνομά του και γενικά ήταν πολύ φιλικό με όλους, μόνο όταν πέρασε ο μαύρος με τα cd άρχισε να γαυγίζει, δεν ξέρω γιατί.
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Προχτές βρέθηκα στην Πάτρα για δουλειές, επειδή είχα χρόνο μέχρι να φύγει το λεωφορείο κάθισα στην πλατεία Όλγας για να κάνει και η μικρή μου λίγο κούνια. Εκει βρισκόταν χωρίς λουρί ένα μεγαλόσωμο μαύρο σκυλί νομίζω πως ήταν βελγικό λυκόσυλο (άσχετη είμαι με τις φυλές:D:D:D), ένα κουκλί. Το γνώριζαν όλοι με το όνομά του και γενικά ήταν πολύ φιλικό με όλους, μόνο όταν πέρασε ο μαύρος με τα cd άρχισε να γαυγίζει, δεν ξέρω γιατί.
μαλλον δεν του αρεσαν τα cd :)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Θερμή παράκληση, επειδή μπορεί να γράφουν και να διαβάζουν άτομα κάθε φυλής κι εθνικότητας, καλό είναι να προσέχουμε τα σχόλιά μας, ακόμη κι αν είναι 100% καλοπροαίρετα, ώστε να αποφύγουμε τυχόν παρεξηγήσεις!:)
 


vasiliki68

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
526
2
Αμαλιάδα
Δίκιο έχεις, πραγματικά δεν το έγραψα με κανενός είδους ρατσιστική διάθεση, απλά με παραξένεψε η συμπεριφορά του σκύλου:)
Αν πρόσβαλα κάποιον ζητώ συγγνώμη και αν κριθεί απαραίτητο να διαγραφεί το ποστ μου:)
 


Landser

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
74
0
Μαραθωνας
Ειναι γεγονος παντως πως αρκετα σκυλια που εχει τυχει να δω συμπεριλαμβανομενου και του δικου μου του Ιβαν(που ειναι κουταβι 6 μηνων και πολυ φιλικο με τους ανθρωπους)οταν βλεπουν πακιστανους ινδους και γενικα μαυρους τρελενονται στο γαυγισμα!!Το εχω απορια χρονια τωρα για το τι ειναι αυτο που τα προκαλει να εχουν τετοια συμπεριφορα..
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Τοεχουμε ξανασυζητησει παλια. Ο βασικος λογος ειναι η διαφορετικοτητα στην οψη.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Λόγο κοινωνικοποιησης....

Όπως άλλα σκυλιά γαυγίζουν σε παπάδες, σε μπουλντόζες, σε πράγματα που δεν έτυχε να δουν.....
 


AlexisCh

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2007
190
1
Θεσσαλονίκη
Ο Κόμπι γαυγιζει σε αγάλματα ΠΑΝΤΑ.
Τα φοβαται και τρελενεται!

Τον Καυτανζόγλου (το άγαλμα έξω απο το Καυτανζογλειο) άμα το δεί τρελενεται και είναι και τεράστιο αυτό το άγαλμα.
Παντως ειναι αστειο να βλέπεις να γαυγιζει σε ένα αψυχο πράγμα.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Εκνευρισμένος με την "ρατσιστική" συμπεριφορά του σκυλιού,
Θα μπορουσε να το ειχε παει δικαστικα το ολο θεμα και να ειχε δικαιωθει κιολας.
Συμβαινουν κατι τετοια σε αυτην τη χωρα.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
με τα αγάλματα έχει πολύ κόλλημα και η δικιά μου
και με τους αλλοεθνείς αλλά το παλευουμε σιγά σιγά...