Μελλοντική επιλογή σκύλου-Άνθρωποι με ψυχ.προβλημ.


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ο σκυλος γιατι? υποθετω σαν συντροφια? σαν pet δλδ..?
μηπως ο σκυλος ειναι απο τα πιο απαιτητικα και πολυεξοδα pet? ειναι ισως ο πιο επικοινωνιακος με τον ανθρωπο, ομως εχει και αυτο το τιμημα του , μπορεις να το πληρωσεις?
να ξεκαθαρισω οτι ολα τα ζωακια συντροφιας ΑΠΑΙΤΟΥΝ υπευθυνοτητα και αμεριστη φροντιδα, υπαρχουν ομως ζωακια τα οποια και μπορεις να επικοινωνησεις, και να απολαμβανεις σαν pet . (κουνελακια, καναρινια, παπαγαλοι, γατα φυσικα.. εχω δει και ζησει απιστευτες στιγμες τρυφεροτητας)
ειναι λιγοτερη η ευθυνη, δλδ ο σκυλος επ'ουδενι μενει 2 μερες μονος στο σπιτι!!
εχει μεγαλυτερο φορτο εργασιας..
 


korman709

Member
15 Μαρτίου 2010
10
0
ανεκαθεν ηθελα μπουλντογκ,καποια στιγμη μελλοντικα οταν θα υπαρχουν οι προυποθεσεις για την αποκτηση του θα το σκεφτω για μπουλντογκ.
 


korman709

Member
15 Μαρτίου 2010
10
0
μπορει να ειχα σκυλο για 2 μηνες,αλλα ξερω πως ειναι να εχεις σκυλο και ειδικα κουταβι μποξερ(δεν ξανακανω το λαθος)δεν ταιριαξε με τιποτα σε μενα-αλλα ειναι απο τα καλυτερα σκυλια σε ολους τους τομεις.προς το παρον θα παρω chinchilla...(ασχετο μεσα σε φορουμ για σκυλους)...
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
να επεμβω?
αν και ειναι σκυλο φορουμ.. να ξανακανω τον δικηγορο?... sorry
ασε τα τσιντσιλα να ζησουν στον χωρο τους, δεν ειναι μαζι με τους ανθρωπους.. και ειναι και εισαγωγης .. (κακο αυτο..)
ξερω για ενα κουνελακι αδεσποτο βρεθηκε...
αν θες στειλε μου πμ.
 




sakann

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
1.641
6
Θεσσαλονίκη
ευχαριστω,το ειχα συζητησει παλιοτερα οταν ζουσα με καταθλιψη αλλα τελικα δεν αντεξα τον σκυλο γιατι ειχα υποτροπες.ο ειδικος μου ειπε φυσικα μπορεις να παρεις,ηρθαν ομως τα προβληματα πασης φυσης.για αυτο λεω οταν θα ειμαι σχετικα ετοιμος...θα το συζητησω με καποιον ειδικο ευχαριστω επειδη δε θελω ξανα να κανω το λαθος αποκτησης σκυλου και να τον αποχωριστω ξανα...
Φιλαράκο εάν δεν είσαι έτοιμος δεν παίρνεις!!Και να θυμάσαι!!!!!Η ζωή είναι ωραία;)
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.137
Μηνύματα
896.096
Μέλη
19.948
Νεότερο μέλος
Politidou