Μετά από χορήγηση Drontal plus...


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Πριν δώσεις milbemax πρέπει να είσαι σίγουρη ότι δεν έχει ήδη σκουλήκι της καρδίας
Οποτε χρειαζεται η αναλογη εξεταση?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Περίμενε 2 εβδομάδες
Αλεξια πες μου και αν πρεπει να της δωσω να φαει κανονικα σημερα? το πρωι δεν την ταισα, ξερω οτι τα στομαχικα και εντερικα θελουν νηστεια για να τακτοποιηθουν....
το απογευμα λεω να δωσω ενα μικρο γευμα....αυτο αρκει για σημερα ε? (μη μας φαει κι ολας:p)
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Οποτε χρειαζεται η αναλογη εξεταση?
Αν γίνεται συστηματικά αποπαρασιτωση με milbemax όχι

Αλεξια πες μου και αν πρεπει να της δωσω να φαει κανονικα σημερα? το πρωι δεν την ταισα, ξερω οτι τα στομαχικα και εντερικα θελουν νηστεια για να τακτοποιηθουν....
το απογευμα λεω να δωσω ενα μικρο γευμα....αυτο αρκει για σημερα ε? (μη μας φαει κι ολας:p)
Άμα έχει κέφι να φάει, εγώ θα της έδινα
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Ρώτα καλύτερα τον κτηνίατρο, αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν ο σκύλος δεν έχει πάει σε περιοχές που υπάρχει διροφιλαρίωση. Για την Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος πρέπει να πας αρκετά βόρεια.
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Καλησπερα σε ολους/ες.1 απο τους κτηνιατρους που εχω επισκεφθει μου εδωσε Drontal.Τον ρωτησα αν βγαινει για πιο λιγα κιλα και ειπε οτι βγαζει χαπι για καπου 4 κιλα σκυλο και μετα για 10 κιλα.Επειδη ο σκυλος μου ειναι περιπου 7 κιλα μου εδωσε το χαπι για 10 κιλα και το εδωσα στον σκυλο,δεν ειχε καποιο προβλημα..Για ποσα κιλα σκυλου βγαινει το Drontal Plus?Μπορει αν τον πειραξει το συγκεκριμενο χαπι?Οσο για το Milbemax του το ειχα δωσει απο αλλον κτηνιατρο οταν ηταν κουταβακι και δεν ειχε καποιο προβλημα.Ο 1ος κτηνιατρος που αναφερω πιο πανω μου ειπε οτι αν δωσω Milbemax θα πρεπει να το δινω καθε μηνα αλλιως δεν εχει νοημα,δεν πιανει.