Μινιατούρα πίνσερ κουκλί


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
1) δεν το βρηκα στον δρομο, αλλα αν δεν το παιρνα, θα το αφηναν καποιοι αλλοι στον δρομο. πονεμενη ιστορια.

καταλαβα...
2) ναι ακριβως. μου ειπε πως θελει αριθμο πρωτοδικειου και αρνηθηκε (με ασχημο τροπο κιολας) να μου το δωσει.
μ@λ@κια της...δεν χρειαζεσαι αριθμο πρωτοδικειου...απλα ενα συμβολαιο με το ονομα σου
3) ημουν αναμεσα σε 5 ρατσες αλλα 1 σκεφτομουν σοβαρα για εκτροφη. τα σιμπα ινου. και οταν εγραψα πως ειμαι αναμεσα σε 5 ρατσες σκυλων, απλα μοιραστηκα με το φορουμ αυτο τον προβληματισμο μου σχετικα με το ποια θα αποκτησω. τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο. οι καλυτεροι εκτροφεις που εγω εχω γνωρισει, δεν εχουν καμια σχεση με βιολογια/γενετικη. ειναι απλα λατρεις της φυλης που εχουν επιλεξει, ψαγμενοι και πορωμενοι με αυτο που κανουν.

για αυτο και τα εχουν κανει σκ@τ@...και σε μερικα χρονια ολες οι ρατσες θα ειναι κατεστραμμενες...γιατι κανουν πραγματα που προυποθετουν γνωσεις βιολογιας/γεννετικης...
..
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
Οχι δεν ειναι υποχρεωση δικια του μιας και τα 2 που ζευγαρωσαν δεν ηταν δικα του...
Για να πιστεψει πολλες φορες ομως ο κοσμος το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα ,πρεπει να το δει με τα ματια του.......

Εγω που εχω δωσει μερικα αδεσποτα παντως για υιοθεσιες τα παρακολουθω (και αυτο δεν σημαινει οτι 24 ωρες το 24ωρο ειμαι πανω απο το κεφαλι τους) για να σιγουρευομαι οτι περνανε καλα και οχι γιατι ειναι υποχρεωση μου!!!
ενταξει αλλη περιπτωση αυτη του να εχεις δωσει εσυ καπου σκυλακια και να παιρνεις να δεις τι κανουν και εμενα αυτος που μου εδωσε την σκυλιτσα μου με παιρνει για νεα της.
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
ενταξει αλλη περιπτωση αυτη του να εχεις δωσει εσυ καπου σκυλακια και να παιρνεις να δεις τι κανουν και εμενα αυτος που μου εδωσε την σκυλιτσα μου με παιρνει για νεα της.
Στο ειπα για αυτο το λογο ''Για να πιστεψει πολλες φορες ομως ο κοσμος το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα ,πρεπει να το δει με τα ματια του.......''
γιατι προηγουμενως νομιζω ειχες γραψει οτι δεν εχεις δει καθαροαιμα στο δρομο (αν δεν κανω λαθος)
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
Στο ειπα για αυτο το λογο ''Για να πιστεψει πολλες φορες ομως ο κοσμος το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα ,πρεπει να το δει με τα ματια του.......''
γιατι προηγουμενως νομιζω ειχες γραψει οτι δεν εχεις δει καθαροαιμα στο δρομο (αν δεν κανω λαθος)
οντως ετσι ειχα γραψει αλλα αναφερθηκα σε καθαροαιμα μικρα δεν λεω οτι αποκλειεται αλλα πραγματικα δεν εχω δει στο δρομο ποιος παραταει ενα jack rassel mini pinscher yorkshire maltesee κτλπ δυσκολα, καθαροαιμα μεγαλα εχω δει αρκετα προσφατα μαζεψε ενας φιλος μου ενα ροτβαιλερ απο το δρομο.
 




tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
δεν αντιλεγω στο αποκλειεται να υπαρχουν αλλα αμακανεις μια βολτα στη αθηνα θα δεις 100 αδεσποτα μεσαιομεγαλα και 5 μικρα πχ και αν καποιος βρει ενα μικρο αδεσποτο θα το μαζεψει ακομα πιο ευκολα απο οτι θα μαζευε ενα μεγαλο
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
δεν αντιλεγω στο αποκλειεται να υπαρχουν αλλα αμακανεις μια βολτα στη αθηνα θα δεις 100 αδεσποτα μεσαιομεγαλα και 5 μικρα πχ και αν καποιος βρει ενα μικρο αδεσποτο θα το μαζεψει ακομα πιο ευκολα απο οτι θα μαζευε ενα μεγαλο
Καλως ηρθες ..
Για δες και αυτο το υπομνημα
http://www.dogforum.gr/v3/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC.%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-14/%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CF%8C%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%B1.%CF%83%CF%84%CE%BF.%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF-22188/
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
δεν αντιλεγω στο αποκλειεται να υπαρχουν αλλα αμακανεις μια βολτα στη αθηνα θα δεις 100 αδεσποτα μεσαιομεγαλα και 5 μικρα πχ και αν καποιος βρει ενα μικρο αδεσποτο θα το μαζεψει ακομα πιο ευκολα απο οτι θα μαζευε ενα μεγαλο
το καταλαβαινεις βεβαια οτι για καθε ενα που βλεπεις ειναι αλλα 10 που δεν βλεπεις?
επισης οτι τα μικροσωμα απεναντι σε ενα μασαιο/μεγαλο αδεσποτο η σε μια αγελη δεν εχουν την παραμικρη πιθανοτητα επιβιωσης γιατι ουτε να υπερσπιστουν τον εαυτο τους μπορουν ουτε θα θελησουν τα αλλα να ενσωματωσουν ''αδυναμα'' μελη στην αγελη τους (αρα και δεν θα αναπαραχθουν κιολας)?
εννοειται οτι τα μεσαιο/μεγαλα ειναι περισσοτερα γιατι εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες επιβιωσης!!

αλλα ειναι παρα πολλα...δες εδω...πολλα ειναι και ρατσες που ο πολυς κοσμος δεν γνωριζει!
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.160940490634912.42365.128980400497588&type=3
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Κι έτσι για να δεις ότι καμιά φορά αν ψάχνεις κι έχεις υπομονή βρίσκεις αυτό που θες.

Φωτογραφίες του χρήστη Elina Mpounia | Facebook

p.s. Από τότε που υιοθέτησα τη δικιά μου και σταμάτησα να ψάχνω ΒΤ, όλο ΒΤ χαρίζονται και βρίσκονται χαμένα..
 


Blade57HRC

Banned
Banned
2 Ιανουαρίου 2013
800
0
Αθηνα
www.facebook.com
p.s. Από τότε που υιοθέτησα τη δικιά μου και σταμάτησα να ψάχνω ΒΤ, όλο ΒΤ χαρίζονται και βρίσκονται χαμένα..
χαχαχαχα (οσο μπορει να γελαει κανεις με τις εγκαταλαειψεις....)
....ειναι ''εποχικο'' το φαινομενο.......
η περασμενη ανοιξη ηταν ''η ανοιξη των ντομπερμαν''...ειχαν βρεθει αδεσποτα καμια 15αρια...μεχρι και εγω εδωσα ενα για υιοθεσια!!!
αυτος ο χειμωνας παντως ανηκει στους Γ.Π. ...παιζει να εχω δει πανω απο 30 που βρεθηκαν στο φεησμπουκ τους τελευταιους μηνες...

:)