Μπάνιο σε κουτάβι


puppies

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2009
51
0
σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας! εγώ πίστευα ότι κάθε 15 μερούλες έπρεπε να κάνει ένα μπανάκι. σαμπουάν μου έδωσε ο γιατρός γιατί μου είπε ότι το συγκεκριμένο είναι για κουταβάκια και πως αν βάλω κάποιο άλλο (ανθρώπινο) θα του κανω κακό. θα ψάξω να βρω κομμωτήριο. σας ευχαριστώ πολύ
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
μου έδωσε ο γιατρός γιατί μου είπε ότι το συγκεκριμένο είναι για κουταβάκια και πως αν βάλω κάποιο άλλο (ανθρώπινο) θα του κανω κακό.
Ποτε ανθρώπινο..έχουν εντελώς διαφορετικό p.h

Eπίσης θα σου φανεί χρήσιμο και αυτό :

http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=820
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας! εγώ πίστευα ότι κάθε 15 μερούλες έπρεπε να κάνει ένα μπανάκι. σαμπουάν μου έδωσε ο γιατρός γιατί μου είπε ότι το συγκεκριμένο είναι για κουταβάκια και πως αν βάλω κάποιο άλλο (ανθρώπινο) θα του κανω κακό. θα ψάξω να βρω κομμωτήριο. σας ευχαριστώ πολύ
είναι έτσι το τρίχωμα τους που κραταέι τις βρωμιες στον εξωτερικό μανδύα οποτε με καθημερινο βουρτσισμα δεν θα έχεις πρόβλημα-είναι γνωστο ότι εάν βάλεις ένα westie γεματο χωματα και λάσπες μέσα σε ένα crate με μία πετσετα μετα΄απο λίγο θα βγει έξω κάτασπρο

στους 11 μήνες τον έχω κάνει μπανιο με shampoo μία μόνο φορά και αυτο γιατί είχε γεμίσει κάτω απο την κοιλιά και στα πόδια λάδια απο αυτοκινητο σε γκαραζ πλοιου το καλοκαιρι:eek:

κατα τα άλλα όποτε βρεχει μετα σκούπισμα με μια πετσέτα και αστράφτει;)

σημαντικό είναι αυτό που σου είπαν τα υπόλοιπα μέλη για το stripping-
δεν θα μαδαει και δεν θα λερωνει -εάν όμως τον κάνεις με μηχανη ξέχασέ τα όλα τα παραπάνω-
όπως είπε η Κάτια η τρίχα πρέπει να είναι σκληρή