Μπάνιο σκύλου


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
για το μπάνιο τι εννοείς?να μην το κάνεις μπανιο και να είναι παρ'όλα αυτά πεντακάθαρο ώστε να ανεβαίνει στο κρεβάτι?Δεν νομίζω πως γίνεται...τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ.Με υγρή πετσέτα ή μωρομάντηλα απλά του βγάζεις την πολλή βρόμα αλλά για να ανέβει σε κρεβάτι μπαααααα.......
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Εμεις παντως τρωμε πολλες ωρες για περιποιηση δεν το συζηταω.2 φορες το μηνα μπανιο,με σφουγγαρακι γεμιζουμε λεκανιτσα διαλλυουμε το σαμπουαν,μετα πιστολακι,μετα χτενισμα με χτενακι που κοβει τα κομπακια στο τριχωμα και μετα μια απαλη επαλειψη στο τριχωμα με δαφνελαιο για να λαμπει.Τις καθημερινες με μωρομαντηλα τα ποδια μετα τη βολτα και με λοσιον και πανι το τριχωμα και μετα ξανα χτενισμα....ΑΥΤΑ :!:
 
  • Like
Reactions: d-friend


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αυτά ακούω και χαίρομαι που έχω rott!
Μπάνιο 3 φορές το χρόνο και 2 φορές την εβδομάδα γάντι!
That’s all! :mrgreen:
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Η δικιά μου μετά τη βόλτα πάει και περιμένει στην μπανιέρα για να την βάλω μέσα και να πλύνουμε ποδαράκια και μουσούδα (ΜΟΝΟ ΝΕΡΟ).
Το έχει μάθει από μικρή και της αρέσει τόσο που μετά κάνει τρελλές χαρές :piercing:
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
το ειπα γιατί δεν κάνει να τα κάνουμε τόσο συχνά μπάνιο..
εγώ τον κάνω 2φορες το μηνα και του πλένω τα ποδαράκια με μωρομάντιλα.Εσείς χρησιμοποιείτε στο μπάνιο σφουγγάρι???τι είναι καλύτερα με τα χερια η με το σφουγγάρι?
 














ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
mpanis said:
ROTTIE said:
Εγώ ψηφίζω γάντια κηπορικής, γαλότσες και τρίψιμο! :lol:
Εγω δεν καταλαβα τιποτα!!!! :?
Οκ! Θα το αναλύσω! Γάντια κηπουρικής για να μη σπάσω κανα νύχι από το τρίψιμο και γαλότσες (ενίοτε και αδιάβροχο) για να μη γίνω «λούτσα»!
Τι να μας κάνει εμάς το σφουγγάρι, το πολύ πολύ να το φάμε..! :lol:
 




mpanis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2007
132
0
thessaloniki
Οταν λετε σφουγγαρακι εννοειτε αυτο που κανουμε και εμεις μπανιο?
Γιατι εχω δει κατι αλλα για σκυλους που ειναι πλαστικα και εχουν και εξογκοματα για να κανουν και μασαζ! μηπως εννοειτε αυτα?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Οταν λετε σφουγγαρακι εννοειτε αυτο που κανουμε και εμεις μπανιο?

Φίλε μην τους ακούς ΟΤΑΝ χρειαστεί, δάχτυλα ... κράτα τη σημαία του Rottweiler ψηλά ... μην εμπίπτεις σε τέτοια πράγματα ... !!! :lol: :lol:

.2 φορες το μηνα μπανιο,με σφουγγαρακι γεμιζουμε λεκανιτσα διαλλυουμε το σαμπουαν,μετα πιστολακι,μετα χτενισμα με χτενακι που κοβει τα κομπακια στο τριχωμα και μετα μια απαλη επαλειψη στο τριχωμα με δαφνελαιο για να λαμπει.Τις καθημερινες με μωρομαντηλα τα ποδια μετα τη βολτα και με λοσιον και πανι το τριχωμα και μετα ξανα χτενισμα
:shock: :shock:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
:D Oχι τετοια.Σφουγγαρακι κανονικα σαν τα δικα μας,το τονιζω για τα μικρα σκυλακια :!: Για τα μεγαλα σκυλακια π.χ.ροτβαιλερ,τα κανουμε μπανιο με τα δαχτυλα και με τα δαχτυλα και μασαζακι....εκει ηθελα να καταλληξω γι'αυτο επιμενω σφουγγαρακι.Κατανοητο :?:
 




mpanis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2007
132
0
thessaloniki
Αυτο με το σαμπουαν δεν το ηξερα πρεπει να το αραιωνουμε? εγω παντα το εβαζα κατευθειαν πανω στο ζωο! δεν κανει?
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Θα ερθω να παρω αρσενικο ροτβαιλερ(τα χρηματα δεν με νοιαζουν) και θα το κανω μπανιο με σφουγγαρακι.Θα το ντυνω σαν τη barbie και του φοραω φουξ φιογκακι και θα στο φερνω να το βλεπεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
  • Like
Reactions: d-friend


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η Ντροπή των Rottweiler Νο 2 ( Το νούμερο ένα είναι το δικό μου!) :lol: :lol: :lol:

mpanis said:
Αυτο με το σαμπουαν δεν το ηξερα πρεπει να το αραιωνουμε? εγω παντα το εβαζα κατευθειαν πανω στο ζωο! δεν κανει?
Τα περισσότερα είναι υπεσυμπυκνωμένα, οπότε είναι απαραίτητο να τα αραιώνεις. Για παράδειγμα, αυτό που χρησιμοποιώ θέλει αραιωμα 1 προς 8.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981