Μπορώ να κάνω κάτι?


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό το σκύλο?



Είναι κουτάβι, δεμένο συνεχώς εκεί με πολύ κοντή αλυσίδα και πραγματικά έχω την αίσθηση ότι έχει αρχίσει να τρελένεται..
Παραδίπλα υπάρχει και ένα ενήλικο λυκόσκυλο και αυτό συνέχεια δεμένο. Δεν έχει οπτική επαφή με το μικρό αλλά μόλις αντιληφθεί παρουσία λυσσάει..

Εκτός από το να ψάξω και να μιλήσω με αυτόν που τα έχει (αμφιβάλω αν υπάρχει νοήμων άνθρωπος σε αυτή την παράγκα) μήπως και βγεί άκρη, μπορώ να κάνω κάτι άλλο? Είναι πολύ κριμα το σκυλάκι..
(Παραδίπλα υπάρχει μια κυρία, ίσως ρωτήσω αυτήν..κάτι θα ξέρει. Θα πάρω και κανέναν γνωστό μου μαζί)
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Δλδ είναι δικό του εεε? Σαν τι να κάνεις δλδ? Απλά το έχει δεμένο προφανός για να μην του φύγει!
Όσο για το νοήμων...δεν μπορείς να ξέρεις...άλλο το ζώ σε αυτή τη κατάσταση επειδή δεν έχω χρήματα και άλλο το δεν είμαι νοήμων! Επομένως δεν έχει σχέση!!!

Απ΄ότι βλέπω στις φωτό το ταίζει...

Μήπως έχεις ακούσει κάτι παράξενο για αυτόν ???
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Εγώ πάντως και απένταρη να ήμουν δεν θα άφηνα σκατά σκύλου δίπλα στην είσοδο του σπιτιού μου μαζεμένα από 2-3 μέρες.

Elina και εγώ δεν θέλω να φύγει η δικιά μου. Αν είναι να τα έχουμε όλοι δεμένα και απλά να τα ταίζουμε..Δεν καταλαβαίνω..:confused:

Είμαι παραλογη που το βρίσκω τραγικό για ένα κουτάβι??
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Φυσικά και όχι...και εγώ είμαι αυτής της άποψης απλά προσπαθώ να καταλάβω το θέμα!
Αν δλδ έχεις παρατηρήσει κάτι άλλο σε αυτή τη κατάσταση εκτός απ' όλα αυτά που μας λές!!!
 




eadie

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2008
246
0
αθηνα
ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ! ΚΑΠΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

μην το αφησεις το ζωακι εκει ετσι!!!!!!!!!!!!
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Είσαι διατεθημένη να πάς και να χτηπίσεις την πόρτα τους και να τους πεις τι?
Επειδή καμιά φορά δεν ξέρεις ο άλλος αν είναι στα καλά του επειδή είναι "άγνωστος" και δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει!

Τι έχεις σκοπό να πείς?:confused:
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Θα ρωτήσω πρώτα τους γείτονες...
Ποιός το έχει κτλ. Θα πώ και εγώ όπως η Λίζα κάποτε ότι είμαι από τη φιλοζωική και κάναν καταγγελία..Δεν ξέρω...!!!:(:(:(:(
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
ναι μιλα πρωτα στους γειτονες, παρε και καμια οργανωση να δεις τι κανει κανεις σε αυτες τις περιπτωσεις και βλεπεις
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Θα ρωτήσω πρώτα τους γείτονες...
Ποιός το έχει κτλ. Θα πώ και εγώ όπως η Λίζα κάποτε ότι είμαι από τη φιλοζωική και κάναν καταγγελία..Δεν ξέρω...!!!:(:(:(:(
Καλό κόλπο και πιάνει!!! :)
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Και αν ζητησουν ταυτοτητα???:rolleyes:

Πολυ ασχημο αυτο.
Και το εκνευριστηκο ειναι πως εχουν αυλη!!!
Αν ηταν σε μπαλκονι 8α ελεγα λογω χωρου,αλλα τωρα εχουν τεραστιο χωρο...πφφφ...ζωντοβολα.:mad:
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Δεν υπάρχει πρόβλεψη από τον νόμο για σκυλιά που παραμένουν μονίμως δεμένα, δυστυχώς. Από ότι βλέπω, έχει περιφράξει τους χώρους για τα φυτά, πράγμα που σημαίνει ότι κυκλοφορούν και λυτά εκεί τα σκυλιά.
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Πράγματι Νοελα τώρα αναρωτήθηκα γιατί έχει αυτά στα παρτέρια..
Λες να τα λύνει καθόλου?Μακάρι..

Όπως και να έχει θα πάω να ρωτήσω όποιον βρώ.

Αν και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα γίνει τίποτα...
Εδώ δεν συννενοούμαστε μεταξύ μας οι "κυνόφιλοι", θέλουμε να ανεβάσουμε και το επίπεδο της κυνοφιλίας στη χώρα μας??:confused::confused:
Λυπάμαι..
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Θα ρωτήσω πρώτα τους γείτονες...
Ποιός το έχει κτλ. Θα πώ και εγώ όπως η Λίζα κάποτε ότι είμαι από τη φιλοζωική και κάναν καταγγελία..Δεν ξέρω...!!!:(:(:(:(
Καταγγελια για πιο λογο?Δεν κανει καποιο αδικημα(ποινικο) ν=ομιζω.Δεν συμφωνω βεβαια με το θεαμα του ζωου ,αλλα το μονο που μπορεις να του κανεις ειναι μια κουβεντα μηπως και καταλαβει.Αλλα μαλλον θα βρεις...[-(
 


5 Νοεμβρίου 2008
2
0
Παρόμοια κατάσταση συμβαίνει και στη περιοχή μου μένω... με τη διαφορά ότι είναι δεμένο στην ΤΑΡΑΤΣΑ... Προσπάθησα να κάνω κάτι... με καταγγελία. Μόνο σύσταση μπορούν να του κάνουν. Στην καλύτερη περίπτωση είναι να δεχθεί ο ιδιοκτήτης να δώσει το ζώο του για υιοθεσία... και να περιμένει κι αυτό μαζί με ΟΛΑ τα άλλα αδεσποτάκια...:(
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.847
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981