Μπορώ τελικά να εμπιστευτώ εκτροφέα;


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Η εικονα αλλα και το βιντεο με το θηλυκο που αδυνατει να κουνηθει με χαλασε πραγματικα και η αρνητικη σκεψη πηγαινει αμεσως στους ανθρωπους που το μεθοδευσαν.

Αν και απο ανθρωπινη αποψη μια συνουσια δια της βιας ή με καταναγκασμο θα μπορουσε οπως καποιοι ισχυριστηκαν να επηρεασει την ψυχοσυνθεση της μητερας και κατ επεκταση και του εμβρυου, νομιζω οτι αυτο δεν μπορει να εφαρμοζεται με τον ιδιο τροπο και στον ιδιο βαθμο και στα ζωα.

Πολλες πραξεις ζευγαρωματος εμπεριεχουν βια απο την αθρωπινη αποψη, πχ ο κοκορας την κοτα μεχρι και τρυπες της ανοιγει στο κεφαλι με το ραμφος του.

Περισσοτερη σημασια για μενα εχει να μην ζευγαρωνονται με τετοιους τροπους σκυλια που δεν θα επρεπε να ζευγαρωσουν ή που δεν μπορουν να ζευγαρωσουν(πχ αρσενικος που δεν ''καβαλαει'') αλλα ειναι μορφολογικα επιθυμητα ή εχουν καλα πεντιγκρι και για αυτο προτιμουνται. Άβυσσος...
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Πάντως στα ζευγαρώματα που έχω δει εγώ, δεν κρατάνε τη θηλυκια επειδη δεν θέλει, αλλά για να μην υπάρξει τραυματισμός και για να γίνει το ζευγάρωμα σωστά.
Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που εκσπερματώνει εκτός...

ΥΓ
τα θηλυκά κοκόνια στην πρώτη επίβαση το παίζουν ζόρικες και μετά το πέρας της απαιτούν για "encore"
όλα τα σκυλιά το ίδιο δεν κάνουν ?
Όσο τα λέγαμε εμείς μετά το ζευγάρωμα, η Τoya δεν τον άφησε ούτε λεπτό στην ησυχία του...


[video=youtube;ujSAgvs6noU]http://www.youtube.com/watch?v=ujSAgvs6noU[/video]
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Όταν λες τραυματισμός, εννοείς να μην υπάρξει δάγκωμα, γρατζούνισμα, κτλ; Ή εκ των υστέρων που συνήθως κολλάνε να αποφευχθεί αυτό;

Γενικά μου φαίνεται πολύ αστεία η εικόνα του να βοηθάς τα σκυλιά να ζευγαρώσουν, αλλά μετά θυμάμαι και τον πατέρα μου που εκτρέφει κουνέλια, πάντα βάζει το χεράκι του :p
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.821
5.049
patra
grdane.blogspot.com
ειναι αστειο....
να εχεις κανει 1600 χιλιομετρα να πληρωνεις ενα σεβαστο ποσο για την επιβαση...
και να τα αφηνεις ολα στην τυχη....
διαφορετικο τελειως απο την πρωτη φωτογραφια παντα.....
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Όταν λες τραυματισμός, εννοείς να μην υπάρξει δάγκωμα, γρατζούνισμα, κτλ; Ή εκ των υστέρων που συνήθως κολλάνε να αποφευχθεί αυτό;

Γενικά μου φαίνεται πολύ αστεία η εικόνα του να βοηθάς τα σκυλιά να ζευγαρώσουν, αλλά μετά θυμάμαι και τον πατέρα μου που εκτρέφει κουνέλια, πάντα βάζει το χεράκι του :p
Σε κάποιες περιπτώσεις ίσως δάγκωμα (η δικιά μου δεν δαγκώνει)
Πόνο από απότομο τράβηγμα
Σπάσιμο του οστού του πέους


Και γενικά εκτροφείς που έχουν τα σκυλιά μέσα στο σπίτι προτιμούν να χρειαζεται βοήθεια ο αρσενικός, προς αποφυγή ατυχημάτων... τα χωρίζουν βέβαια όταν υπάρχει θηλυκό σε οίστρο, αλλά σε περίπτωση που ξεχάσει κάποιος μια πόρτα να προφταίνουν να αντιδράσουν
 






mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Ναι παιδί μου, έχω καταλάβει ότι είσαι αξιόπιστος. Μην τρελαίνεσαι.
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Δεν βάζω όλους τους εκτροφείς στο ίδιο καζάνι. Και φυσικά ψάχνουμε αυτόν που δεν έχει σχέση με τις φωτογραφίες.

Απ' ότι κατάλαβα δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος - εκτροφέας και σ' έχει ενοχλήσει το γεγονός ότι χρησιμοποίησα γενικό τίτλο στο θέμα μου αμφισβητώντας και τη δική σου αξιοπιστία.

Δεν εννοώ τίποτα λιγότερο και τίποτα παραπάνω με το προηγούμενο πόστ. Ελπίζω να κατάλαβες τώρα.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Η ιδια τεχνική χρησιμοποιείτε σε αγελάδες άλογα και τόσα άλλα ζωα....στους σκύλους σας πείραξε μόνο?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.077
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa