Νέος σκύλος, καθόλου μόνος, οργιάζει!


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
Nα και μερικές φωτογραφίες του δαίμονα , που φοβαται την φωτογραφική μηχανή!





 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έχω πάθει με την ζήλεια που επικρατεί μέσα στο σπίτι, μέχρι και χάπια χονδροϊτίνης πρέπει να δίνω και στον Τζιμάκο για να μην ζηλεύει!
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έχω πάθει με την ζήλεια που επικρατεί μέσα στο σπίτι, μέχρι και χάπια χονδροϊτίνης πρέπει να δίνω και στον Τζιμάκο για να μην ζηλεύει!
:D:D:D:D:D
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
Μην του κάνεις τέτοια "χατήρια".
Κλέβει όλων τα κόκκαλα και τα βάζει στο σπιτάκι του ..κάτι τέτοια μου κάνει και δεν μπορώ να θυμώσω μαζί του, είναι νούμερο!
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Εκτός από φάτσας, ζηλιάρης και λίγο τζόρας είναι και ένας απίστευτα τρυφερός σκυλάκος που θέλει χάδια και έρχεται στην αγκαλιά σου απαιτώντας να τον χαιδέψεις....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
Στην μεσημεριανή μας βόλτα ήθελα να αγοράσω κάτι από ένα mini market και αναρωτιόμουν πως θα τα καταφέρω με τον κροκόδειλο. Τελικά τον έδεσα σε μια σιδερένια μπάρα και απομακρύνθηκα παρακολουθώντας τις κινήσεις του. Στην αρχή έκανε ντου να με φτάσει αλλά όταν συνειδητοποίησε ότι είναι δεμένος απλά έμεινε στο κάτσε και περίμενε υπομονετικά! Βέβαια επειδή δεν του έχω εμπιστοσύνη ψώνισα μένοντας έξω από το κατάστημα γιατί αν περνούσε κανείς δεν ήξερα πως θα αντιδρούσε αλλά ήταν κύριος και η ιδιοκτήτρια του μαγαζιού τον θαύμαζε...:eek::xD:
 






matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Τελικα τα "κακα παιδια" το εχουν ομως να κερδιζουν εξτρα προσοχη και τον χρονο μας.

Παντα τετοια Κυβελη!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
και εκτος απο την κυρια στο mini market σιγουρα τον θαυμαζε και αλλη μια!!;)
Ναι ουυυυ αφού τον ξεμάτιασα μετά μήπως τον ματιάσω!!!

Τελικα τα "κακα παιδια" το εχουν ομως να κερδιζουν εξτρα προσοχη και τον χρονο μας.

Παντα τετοια Κυβελη!
Ευχαριστούμε, εύχομαι να ξεκροκοδειλέψει σιγά σιγά γιατί μου χει κάνει την ζωή πατίνι!
Αν και σήμερα ήταν ανέλπιστα καλός γενικότερα έξω..περάσαμε ξυστά από κάτι εργάτες και έκανε ότι δεν τους έβλεπε..(όταν ξέρει ότι δεν πρέπει να κάνει κάτι κακό κοιτάει αλλού για να κρατηθεί , δεν κάνω πλάκα τον έχω δει!) ( α επίσης πότε πότε βουρκώνει κιόλας΅΅)
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Είναι τρομερό συναίσθημα να βλέπεις τη πρόοδο ενός σκύλου που είχε κάποια θέματα!
Μπράβο βρε Μυρτώ!
Θυμησε μου πόσο είναι?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
Είναι τρομερό συναίσθημα να βλέπεις τη πρόοδο ενός σκύλου που είχε κάποια θέματα!
Μπράβο βρε Μυρτώ!
Θυμησε μου πόσο είναι?
12-14 μηνών μας είπε ο γιατρός, ίσως όμως να ήταν και μικρότερος γιατί από τον Δεκέμβρη έχει μεγαλώσει πολύ !
Είναι τρομερό συναίσθημα και μου δίνει κουράγιο γιατί με έχει πάρει από κάτω και κάτι τέτοια με βοηθάνε πολύ!
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Μπράβο Μυρτώ...
Αξιοθαύμαστες οι προσπάθειες που κάνεις...και το σημαντικό είναι ότι έχουν αποτελέσματα...

Το επόμενο είναι να του δίνεις λεφτά και να πηγαίνει εκείνος για τα ψώνια...:D

(αυτό με το....βούρκωμα γιατί είναι πλάκα??? χμμ....Δεν βουρκώνει ο Τζιμάκος δηλαδήςςςς???) :rolleyes:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.658
7.773
Παιδιά ο αληταράς είναι ένα μούτρο πρώτης τάξεως!!!
Τώρα που του φοράω φίμωτρο στην βόλτα κάνει χαρές σε όλους...πολλοί με κοιτάνε με στυλ τι σου έκανε ο σκυλος κυρά μου και του φοράς αυτό το πράγμα, ένας κύριος μάλιστα μου το είπε, τι δαγκώνει τους άντρες κοπέλα μου κι εγώ τι είμαι gay;; και ο Τζιμάκος ανάσκελα να του κάνει αγαπούλες....
Στο σπιτι το γέλιο που έχει δεν περιγράφεται. όταν χαιδεύουμε την Λούση ή τον Έλβις μπαίνει στην μέση με μουγκρίσματα και μαλλώματα για να πάρει αυτός όλα τα χάδια...Το κρέιτ καλό αλλά προτιμά στην κρεββατοκάμαρα με τα άλλα, οπότε τρέχει κατά τις 10.30 που έχουν τελειώσει οι βόλτες και παίρνει θέση στο κρεββάτι...κάνει ότι κοιμάται σαν αγγελούδι για να μην τον βάλουμε στο κρέιτ..
Σέβεται όμως το φαγητό τους και ποτέ δεν θα το κλέψει αλλά αν πάει για πλάκα κάποιος από τα άλλα δύο να μυρίσει το πιατάκι του, και άδειο να είναι τρέχει και τον διώχνει αμέσως!! Έχει έντονο το αίσθημα της ιδιοκτησίας και στα παιχνίδια του και δεν τα μοιράζεται, αντίθετα με τον Έλβις...δεν θα γρυλίσει όμως παρά μόνο για κόκκαλο.
Χωρίς τον Έλβις είναι ένας άγγελος στο σπίτι. Του αρκεί να έχει βγει την βόλτα του, έπειτα τρώει και κάθεται ήσυχος..με τον Έλβις μαζί ο συνδιασμός είναι εκρηκτικός..τον ξεσηκώνει σε χρόνο μηδέν και παίζουν κυνηγητό στο σαλόνι!!!
Στην βόλτα δεν τραβάει πια σαν τρελός εκτός αν κάτι τον έχει εξιτάρει, που δεν γίνεται όμως πια συνέχεια όπως παλιά. Δεν πάει πλέον να το σκάσει όταν υπάρχει ανοιχτή πόρτα, έχει μάθει ότι είναι στο σπίτι του.
Αυτό που μου έκανε και πηδούσε πάνω μου σαν καννίβαλος και με δάγκωνε όποτε με έβλεπε ήταν εκδηλώσεις αγάπης και χαράς..άγαρμπες γιατί δεν έμαθε ποτέ κάτι άλλο. Ότι κι αν δοκίμασα δεν έπιασε, παρά μόνο η αδιαφορία..μεγάλη εφεύρεση...τώρα πια ούτε ουρλιάζω ουτε τον σπρώχνω ούτε τίποτα, ακόμη και να πονέσω γιατί είναι κροκόδειλος δεν βγάζω κιχ...σιγά σιγά το ελάττωσε και τώρα είναι πολύ πιο ψύχραιμος και σπάνια κάνει χαμό!
Είναι πολύ ευπροσάρμοστος...ακόμη και το φίμωτρο που δεν του αρέσει καθόλου κάθεται υπομονετικά να του το φορέσω πριν την βόλτα.
4 μήνες στο σπίτι και έχουν βελτιωθεί πάρα πολλά..αυτό το λέω για όσους έχουν πελαγώσει με καινούριες υιοθεσίες να ξέρουν ότι εκτός αν υπάρχει κάποιο ακραίο πρόβλημα, συνήθως τα πράγματα πάνε προς το καλύτερο, ο σκύλος είναι ζώο της συνήθειας και σύντομα μπαίνει σε ρουτίνα, επίσης πολλές φορές τα καλά της εκπαίδευσης τα βλέπουμε μετά από λίγο χρονικό διάστημα και όχι αυτόματα.
Αυτά από τον αλητόφατσα!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ωραια πραγματα βρε Μυρτω, πολυ χαιρομαι να διαβαζω αυτο το θεμα! :)

Κι εμεις πελαγωνουμε ωρες ωρες με τα δυο σκυλια μαζι διοτι δεν το "τρωνε μαζι" και πεφτει καμια ψιλη μεταξυ τους, αλλα θα τη βρουμε την ακρη που θα μας παει.
 




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Μπράβο βρε Τζιμάκο,είσαι θεός!!!!*agapoylas*
Μόνο με τη Μυρτώ μαμά θα γινόσουν υπόδειγμα σκύλου!!!
Μπράβο και σε σένα Μυρτώ μου για τη προσπάθεια και την επιμονή σου!

Εχεις δίκιο ότι τα καλά της εκπαίδευσης φαίνονται μετά απο λίγο χρονικό διάστημα! Το έχω παρατηρήσει κι εγώ με το Ρόκυ που έχει βελτιωθεί σε πολλά πράγματα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.134
Μηνύματα
896.056
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa