Νέο κουτάβι, άσχετοι γονείς!


maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
Να σου ζήσει κι απο μένα!!Δεν θα σταθώ στα πως και στα γιατί και απο που το πήρες....θα εστιάσω στο μέλλον του μικρουλη που τώρα αποτελεί μέρος της οικογένειας και της καρδιάς σου.Τα μαλτέζ είναι σκυλάκια πολύ ευπροσάρμοστα,δεκτικά σε εντολές και καθαρίζουν με την τουαλέτα τους σχετικά γρήγορα αρκεί να είσαι συνεπής.Για τον καιρό αυτό με το κρύο,θα συνιστούσα πάνα ...μέχρι να γίνει 3 μηνών θα υπάρχουν και ατυχήματα,να το περιμένεις αυτό!Δεν μαλώνεις ούτε φωνάζεις...θα δουλέψεις με τον τόνο της φωνής σου μόνο!Είναι ευαίσθητα αρκετά!Πρόσεξε στο θέμα του φαγητου,έχουν ευαίσθητο στομάχι και δεν θες γαστρίτιδες!!!Αποπαρασίτωση του έκανες;;;......Σε άλλη δόση θα σου πω για τον καλλωπισμό!Αν δεν έχεις πάρει σαμπουάν για σκύλους ακόμη (που συνιστώ να πάρεις βέβαια!) χρησιμοποίησε το δικό σου αλλά αρραιωμένο περίπου 1/7 αναλογία. (1 τμήμα σαμπουάν-7 νερό).Οτι χρειαστείς,θα χαρώ να βοηθήσω!
Ναι Leda είναι αποπαρασιτωμένος ο γλυκός μου! Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Προς το παρόν του δίνω junior κροκετάκια με λίγο νεράκι για να μπορεί να τις μασάει γιατί δεν έχει δόντια ακόμα και κοτοπουλάκι με ρυζάκι βρασμένο σα σουπίτσα που τρελαίνεται! Αυτά μόνο και τίποτα άλλο. Ήθελα να του δώσω γάλα αλλά ο γιατρός μου είπε όχι, για να μην πάθει γαστρίτιδα γιατί δεν το δέχονται λέει όλα τα κουτάβια!
Θα σε ενοχλήσω όταν σε χρειαστώ σίγουρα!!! Να σαι καλά!
 


Kikh21

Member
27 Νοεμβρίου 2011
12
0
Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι κουκλάκι ειναι αυτόόόόόόό!!!!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ!!!!
Να τον χαίρεστε τον μπέμπαρο σας!!!

Φτου - φτου!!!!!!!
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
..και εγώ αυτή την ξηρά τροφή της δίνω στη δοσολογία που αναγράφεται πάνω στο πακέτο και έχει παχύνει.πρέπει να είναι καλή τροφή. Την πάνα της της την έχω ακόμα και πηγαίνει μόνο το βράδυ γιατί ειναι μικρούλα ακόμα. Ειναι πολύ όμορφο το μαλτεζάκι σου να σου ζήσει.
 


maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι κουκλάκι ειναι αυτόόόόόόό!!!!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ!!!!
Να τον χαίρεστε τον μπέμπαρο σας!!!

Φτου - φτου!!!!!!!
χαχαχαχαχαχα Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μας έχει ξετρελάνει είναι η αλήθεια. Καθόμαστε και τον χαζεύουμε όλη την ώρα! :p Κι ο δικός οσυ όμως είναι γλύκας!! Να χαρώ εγώ αυτάκια!!! ;);)
 


maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
..και εγώ αυτή την ξηρά τροφή της δίνω στη δοσολογία που αναγράφεται πάνω στο πακέτο και έχει παχύνει.πρέπει να είναι καλή τροφή. Την πάνα της της την έχω ακόμα και πηγαίνει μόνο το βράδυ γιατί ειναι μικρούλα ακόμα. Ειναι πολύ όμορφο το μαλτεζάκι σου να σου ζήσει.
αχ ναι mmitsi!! Και εμάς έχει γίνει μπαλάκι, συγκριτικά με το πώς ήταν!!!
κάθε φορά που τρώει η κοιλίτσα του φουσκώνει, τινάζεται κιόλας και γίνεται σα χιονομπαλάκι! χαχαχαχαχα
να σαι καλά!! και σένα το μαλτεζάκι σου μπουμπούκι είναι!!! έχει και κοτσιδάκι; καλά βλέπω στην φώτο; αχ το καλό μου...
 




Μαίρη Φ.

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
80
0
Καλησπέρα
Κατά αρχήν για να κάνει κι άλλο εμβόλιο θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2 μηνών , για να κοιμάται βάλτου κάτω από τα ρούχα που του έχει ένα ρολόι για να ακούει το τικ τακ , το πήραν πολύ νωρίς από την μαμά του και τα αδελφάκια του γι αυτό γκρινιάζει .
Το μπάνιο είναι μια φορά τον μήνα , όμως πρέπει να πλένει τα ποδαράκια του και το πιπί του και ειδικά όταν αρχίσει να βγαίνει βόλτα, αν τον βρήκες όπως λες λερωμένο καλά έκανες και το έπλυνες όμως όχι με τζόνσον πάρε ένα σαμπουάν από το πετ για κουταβάκια
 




maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
Καλησπέρα
Κατά αρχήν για να κάνει κι άλλο εμβόλιο θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 2 μηνών , για να κοιμάται βάλτου κάτω από τα ρούχα που του έχει ένα ρολόι για να ακούει το τικ τακ , το πήραν πολύ νωρίς από την μαμά του και τα αδελφάκια του γι αυτό γκρινιάζει .
Το μπάνιο είναι μια φορά τον μήνα , όμως πρέπει να πλένει τα ποδαράκια του και το πιπί του και ειδικά όταν αρχίσει να βγαίνει βόλτα, αν τον βρήκες όπως λες λερωμένο καλά έκανες και το έπλυνες όμως όχι με τζόνσον πάρε ένα σαμπουάν από το πετ για κουταβάκια
Ο γιατρος του έκανε εμβόλιο για σκουληκάκια γιατί βρήκε κάτι αυγά όταν τον εξέτασε, οπότε ήταν απαραίτητο. Αυτό με το ρολόι το έκανα ήδη απο νωρίς και είμαστε πολύ καλύτερα τώρα!
Όσο για το πλύσιμο φροντίζω με μωρομάντηλα να τον καθαρίζω τοπικά για να μην του ρίχνω συνέχεια νερό όταν λερώνεται και τον κατσιάσω!
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου!:p
 








Μαίρη Φ.

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
80
0
Ο γιατρος του έκανε εμβόλιο για σκουληκάκια γιατί βρήκε κάτι αυγά όταν τον εξέτασε, οπότε ήταν απαραίτητο. Αυτό με το ρολόι το έκανα ήδη απο νωρίς και είμαστε πολύ καλύτερα τώρα!
Όσο για το πλύσιμο φροντίζω με μωρομάντηλα να τον καθαρίζω τοπικά για να μην του ρίχνω συνέχεια νερό όταν λερώνεται και τον κατσιάσω!
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου!:p
Καλησπέρα !!!
Δεν τον κατσιάζεις αν τον πλένεις τοπικά , μην φοβάσαι ... από όσο ξέρω δεν υπάρχει εμβόλιο για τα σκουλήκια ή χάπι ή παστούλα ή ενέσιμο φάρμακο {ντροσιτ} ... {αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας ενημερώσει ... }

Παρακαλώ ,
ότι χρειαστείς εδώ είμαστε ... Να τον χαίρεσαι το μικρό σου είναι πολύ Όμορφος
!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95