Νέο μέλος με δύο Yorkies


NAUTILUS1900

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
74
0
51
Κηφισιά
Καλησπέρα σας,

αυτό είναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να σας συστήσω τα δύο Yorkshire μου.
Είναι η Milou και η Jean 27 και 23 μηνών αντίστοιχα. Είναι θηλυκές και οι καλύτερες φιλενάδες.

Μαρία
 

Attachments





ShadyWorld

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
197
0
33
Cyprus
πανεμορφες... και καταπληκτικο τριχωμα... πως ειναι η συμβιωση σας;;
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
NAAAAAAAAAAIIIII... κι άλλα Yorkies...!!! :D

Είναι πανέμορφες!! Τα λάτρεψα από τότε που τα είδα πρώτη φορά... Να σου ζήσουν να τα χαίρεσαι και να τα καμαρώνεις...
 


NAUTILUS1900

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
74
0
51
Κηφισιά
Σας ευχαριστώ πολύ, όσο για τη συμβίωση είναι η καλύτερη που θα μπορούσε. Είναι και οι δύο πάρα πολύ βολικές. Τρελαίνονται για την καθημερινή μας βόλτα και για τις λιχουδιές κάθε είδους.
Μου αρέσει πάρα πολύ το μακρύ τρίχωμα στα Yorkshire αν και έχει αρκετή φροντίδα.
Βέβαια επειδή τα περιποιούμαι καθημερινά από τον καιρό που τα πήρα, έχουν συνηθίσει το άγγιγμα, το μπάνιο, το σεσουάρ κλπ και είναι πολύ δεκτικές σε κάθε είδους επαφή. Αυτό με έχει βοηθήσει πολύ ακόμα και με τις επισκέψεις στον κτηνίατρο, που κάθονται και οι δύο και τους κάνει ότι χρειαστεί χωρίς να διαμαρτύρονται.

Μαρία
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Καλως ήρθες!
Να χαιρεσαι τα κουκλάκια σου!
Μπραβο σου που τα 'χεις τόσο "περιποιημένα" :)
 




maraki22

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2008
84
0
Να τα χαίρεσαι είναι πανέμορφες τα yorkshire είναι η αδυναμία μου ήμουν έτοιμη να πάρω!Και τις έχεις και πολύ περιποιημένες...:)Είναι πράγματι τόσο μικρόσωμα όσο λένε;
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Η μικρότερη φυλή.... ο μικρότερο καταγεγραμμένος σκύλος είναι Yorkie (ο Θεός να το κάνει...) ακόμη και από τα Chiu.
Εμείς όταν την πάμε βόλτα συνειδητοποιούμε σε σύγκριση με το περιβάλλον πόσο μικρή είναι....!!!
 


maraki22

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2008
84
0
Η μικρότερη φυλή.... ο μικρότερο καταγεγραμμένος σκύλος είναι Yorkie (ο Θεός να το κάνει...) ακόμη και από τα Chiu.
Εμείς όταν την πάμε βόλτα συνειδητοποιούμε σε σύγκριση με το περιβάλλον πόσο μικρή είναι....!!!
έχω τώρα τη μικρή που είναι 2.5 μηνών 2 κιλάκια και σκέφτομαι οτι τα yorkshire μενουν τόσο για πάντα και μου φαίνεται απίστευτο:eek::eek:,εμένα μου φαίνεται πολύ εύθραστη τόσο μικρούλα που είναι ανυπομονώ να μεγαλώσει λίγο να είμαι πιο ήσυχη :)
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Όταν την πήρα ήταν γραμμάρια...!!! Εκεί να δεις... στραβολαιμιάσαμε τον πρώτο καιρό μα κοιτάμε το πάτωμα μην το πατήσουμε. Και παραδέχομαι ότι μία φορά πήγα να κάτσω πάνω της στον καναπέ ....

Και τώρα έγινε ολόκληρη κοπέλα, έφτασε αισίως τα 2.350 ;)
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Καλωσηρθατε !!!Κουκλαρες ειναι ,να τις χαιρεσαι :)

Η Μαγια μου ηταν 2400 κ ενταξει εχω δει κ πιο μικρα γιορκσαιρ...η Φοιβη τωρα ειναι πιο νταρντανα και νιωθω πιο σιγουρη. Τη καημενη τη Μαγια μου με ενα δαγκωμα εφυγε... θελουν προσοχη τα μικρακια . Αλλα ειναι υπεροχη ρατσα !!
 




NAUTILUS1900

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
74
0
51
Κηφισιά
Εμένα πάντως η μια ζυγίζει 1300 και η άλλη 2300.
Όταν φυσάει πάντως και είμαστε στο δρόμο τη μικρή την παίρνει ο αέρας!
Έχει και τα καλά του το μικρό μέγεθος, έχει και τα κακά του.
Ο χαρακτήρας πάντως δεν έχει να κάνει με το βάρος.
Το terrier είναι terrier όσο κι αν ζυγίζει.

Μαρία
 


Giota.l

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
102
1
ΑΘΗΝΑ
έχω τώρα τη μικρή που είναι 2.5 μηνών 2 κιλάκια και σκέφτομαι οτι τα yorkshire μενουν τόσο για πάντα και μου φαίνεται απίστευτο:eek::eek:,εμένα μου φαίνεται πολύ εύθραστη τόσο μικρούλα που είναι ανυπομονώ να μεγαλώσει λίγο να είμαι πιο ήσυχη :)
2.5 μηνών και είναι δύο κιλά? Η δική μου που είναι επίσης 2,5 μηνών και μόνο 650-700 γραμμάρια πόσο λετε να μεγαλώσει ακόμη? Πόσο μηνών περίπου φτάνουν στο τελικό τους μέγεθος και κιλά? Είναι η πρώτη φορά που έχω αυτή τη ρατσούλα και γενικότερα ψάχνομαι πάρα πολύ
 


Giota.l

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
102
1
ΑΘΗΝΑ
Μαρία μου να σε ρωτήσω? όταν ήταν γύρω στους 3 μήνες πόσο περίπου ζύγιζαν αν θυμάσαι? Θέλω να δω το τελικό περίπου βάρος της δικής μου η οποία σε 1 εβδομάδα γίνεται 3 μηνών και ζυγίζει γύρω στα 700 γραμμάρια (το πολύ!!!)
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
2.5 μηνών και είναι δύο κιλά? Η δική μου που είναι επίσης 2,5 μηνών και μόνο 650-700 γραμμάρια πόσο λετε να μεγαλώσει ακόμη? Πόσο μηνών περίπου φτάνουν στο τελικό τους μέγεθος και κιλά? Είναι η πρώτη φορά που έχω αυτή τη ρατσούλα και γενικότερα ψάχνομαι πάρα πολύ
Δεν αναφέρεται σε κουτάβι Yorkshire... :)

Αν μπεις στη διαδικασία και το αντιμετωπίσεις σαν σκυλάκι την έβαψες!! Είναι γνήσιο terrier και θα στο αποδείξει λίαν συντόμως!!

Δες αυτό θα σε βοηθήσει:
http://www.coronadoyorkies.com/growthchart.htm

A, και πέρασε από την ενότητα νέα μέλη να μας συστηθείς ντε!!! :)
 


Giota.l

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
102
1
ΑΘΗΝΑ
Να σας συστηθώ πολύ ευχαρίστως :) Αλλά που είναι το πεδίο για τα νέα μέλη? Μόλις έκανα εγγραφή και ψάχνομαι.....
 




Giota.l

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
102
1
ΑΘΗΝΑ
Δεν αναφέρεται σε κουτάβι Yorkshire... :)

Αν μπεις στη διαδικασία και το αντιμετωπίσεις σαν σκυλάκι την έβαψες!! Είναι γνήσιο terrier και θα στο αποδείξει λίαν συντόμως!!

Δες αυτό θα σε βοηθήσει:
http://www.coronadoyorkies.com/growthchart.htm

A, και πέρασε από την ενότητα νέα μέλη να μας συστηθείς ντε!!! :)
Σ' ευχαριστώ πολύ!! Με βοήθησε αρκετά το link που μου εστειλες.....