Να σας συστήσω τον Σπόκυ,επιτέλους!


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
Να και ο κύριος Σπόκυ....το καβαλιεράκι μας.Είναι κούκλος φυσικά και πολύ καλό σκυλάκι.Τον παρέλαβα στις 26 Μαρτίου από την Αθήνα.Μείναμε για Πάσχα στο σπίτι της μαμάς μου (όπου έκανε ότι ήθελε εκεί καθότι η μαμά έχει αδυναμία στα σκυλιά) και την Δευτέρα μετά το Πάσχα,πήραμε τον δρόμο για το σπίτι μας στην Θεσ/κη οδικώς.Κύριος ο Σπόκυ στο ταξίδι.Ούτε που ακούστηκε.Φυσικά όταν φτάσαμε...αλλού πατούσε και αλλού βρισκόταν...:D:D:D
Λοιπόν εδώ στο σπίτι μας δεν επιτρέπεται να δαγκώνουμε και βγαίνουμε στην αυλή για τσίσα κτλ.Τα πάμε πολύ καλά.Όταν βγαίνουμε μετά τον ύπνο μια χαρά.Όταν βγαίνουμε ενδιάμεσα ,κάθεται και παίζει μασουλάει φυλλαράκια και δεν κάνει τπτ με αποτέλεσμα μόλις μπαίνουμε μέσα να τα αμολάει!Αν είναι δυνατόν.Ευτυχώς έχει πιάσει το νόημα της πάνας και πάει προς το μέρος της.Πότε στοχεύει σωστά και πότε δίπλα απο την πάνα.
Τώρα το θέμα με το κλουβί.Πήρα εχθές και το έχω δίπλα απο το πάρκο με ανοιχτή την πόρτα.Εριξα λιχουδιές και μπήκε μέσα.Μετά έμπαινε μόνος του και έψαχνε να βρεί κατιτίς.Το απόγευμα μπήκε μόνος του και κάθισε,αλλά όταν έκλεισα την πόρτα μετά απο ένα λεπτό κλαψούριζε.Εκανα το λάθος να του ανοίξω.Απότι διάβασα δεν ήταν σωστό αυτό.Θα προσπαθήσουμε λοιπόν αυτές τις μέρες και ελπίζω να τα πάμε καλά.
Ελπίζω να μην σας κούρασα,απλά ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας.
Είναι ομορφούλης,ζουζούνος,γλυκούλης και αγκαλίτσας.:p:p:pP4080046..jpgP4060038..jpg
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
A καλα μετα την Εκθεση στο ΜΕC αρρωστησα με τα καβαλιε ... τωρα βλεπω και τον Σποκυ! Παει τα εχασα!!!!
Τι κουκλι ειναι αυτο!!!!
Ο Ντιεγκο αραγε θα ηθελε μια καβαλιερουλα???:rolleyes:
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Να τον χαιρεσαι!

Δεν περιαζει αν μια φορα του ανοιξες την πορτα οταν κλαψουρισε!

Αφου εμαθες οτι δεν ειναι σωστο τοτε τις επομενες φορες θα το διορθωσεις!

Καλη συμβιωση να εχετε με το μικρακι!
 




tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
ευχαριστώ παιδιά!να είστε καλά.
ξέχασα να σας πώ ότι ακούμε στο όνομά μας,στο μή και χθές έμαθε το ''κάτσε''.πολύ γρήγορα μου φάνηκε
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Χαχαχα ε την σουστα!

Οτι παιχνιδι και να παιζετε εσυ το αρχιζεις το παιχνιδι και εσυ το τελειωνεις!
Δεν επιτρεπεις τα δαγκωματα και αν υπαρξουν, επιπληττεις!

Οσο αγαπη πρεπει να του δειξεις αλλο τοσο θα πρεπει να του δειξεις και αυστηροτητα και ποσο ξεκαθαρη εισαι!

Ο αρχηγος ειναι απολυτος!Αρεσει στα σκυλια αυτο!Κατευθυνονται πιο ευκολα!
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Χαχαχα ε την σουστα!

Οτι παιχνιδι και να παιζετε εσυ το αρχιζεις το παιχνιδι και εσυ το τελειωνεις!
Δεν επιτρεπεις τα δαγκωματα και αν υπαρξουν, επιπληττεις!

Οσο αγαπη πρεπει να του δειξεις αλλο τοσο θα πρεπει να του δειξεις και αυστηροτητα και ποσο ξεκαθαρη εισαι!

Ο αρχηγος ειναι απολυτος!Αρεσει στα σκυλια αυτο!Κατευθυνονται πιο ευκολα!
Αφηστε βρε το μωρακι να παιξει!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ναι εχεις δικιο Αρη!

Αυτο το συγκεκριμενο μωρακι να το αφησουμε να παιξει!

Αλλα μωρακια να μην αφηνουμε να παιζουν πιο μεγαλοσωμα γιατι θα μεινουμε χωρις χερια...


Παλι καλα που φυγαμε απο αυτην την περιοδο αναιμακτοι και με ολα μας τα ακρα!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Εγω εφυγα με μεγαλες γρατσουνιες και κουτουλιες ....χαχαχαχχαχα Τα ηθελε ο κ...ς μου ομως!!!
Ο μικρος ειναι σαν ψευτικος..... βαλε μας και αλλα videakia!!!
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
να παίξει με τα παιχνίδια του και με καμια παντόφλα.όχι με τα χέρια μας τους καναπέδες και ότι άλλο βρούμε μπροστά μας.παιδιά στης μαμάς μου το σπίτι αυτήν την εβδομάδα που μείναμε είχε ξεθαρέψει εντελώς!!!δεν της άφησε παντόφλα για παντόφλα της γυναίκας.΄΄οτι έβλεπε μπροστά του δάγκωνε(πολυθρόνες,καρεδάκια κλπ) ,μέχρι και τα μούτρα μας!!!(που είναι βρε γμτ αυτα τα εικονίδια????)
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
Εγω εφυγα με μεγαλες γρατσουνιες και κουτουλιες ....χαχαχαχχαχα Τα ηθελε ο κ...ς μου ομως!!!
Ο μικρος ειναι σαν ψευτικος..... βαλε μας και αλλα videakia!!!
Amaliaz πράγματι είναι σαν λούτρινο κουκλάκι! απίστευτος!και που να χαιδέψεις το τριχωμά του να δείς.!τρομερά μεταξένιο και μαλακό.
 






Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
γκομενοσογο χριστίνα μου, ε; όχι αστεία. Παιδιά είναι ο αδερφός της χοουπ μου κ είναι κούκλος! Γλυκιά μου να σου ζήσει χρόνια πολλά πολλά γεμάτα χαρές! Πατουσακι από την δικιά μου στον σπόκυ!
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
καλημέρα!μήπως ξέρετε εσείς οι Θεσσαλονικείς κανα καλό κτηνίατρο για τον μικρό μου?απο δυτική πλευρά.Πεύκα,Νεάπολη....??????
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Να σου ζήσει ο κούκλος! :) Η πρώτη φωτογραφία που έβαλες πρέπει να μπει στο διαγωνισμό, είναι καταπληκτική!
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
ευχαριστώ Sara μου!έχω και μία καλύτερη στο κινητό του άντρα μου.θα την μεταφέρω στον η/υ και θα την ανεβάσω.η κόρη μου η barbie και ο Σποκυ κοιμούνται όλοι μαζι αγκαλιά στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου.