Ξενοδοχεία για σκυλιά στα νησιά;


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Φέτος ειναι η πρωτη χρονια που θα παω καλοκαιρινες διακοπες με σκυλακο μου.Σε νησι εννοειται.Ξέρετε σε κάποιο νησι ξενοδοχειο που να δεχεται σκυλο;Δε με νοιαζει ο προορισμος,αρκει να μπορω να παω με το σκυλο μου.Ας εξαιρεθούν: Νάξος,Κως,Μυκονος,Κέρκυρα,Σαντορινη,εχω παει.Βοηθηστε συνσκυλάδες,γιατι με βλεπω να παιρνω τηλ όλα τα ξενοδοχεια όλων των νησιων και να ρωταω!Ε, μεχρι τοτε θα εχει τελειωσει και το καλοκαιρι.Σας ευχαριστω!
 








skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Παιδια,θα προτιμουσα καπου που εχετε παει οι ιδιοι.Εχει τυχει να παρω τηλ απο ιστοσελιδες (τα χριστουγεννα) και ενω λεει οτι επιτρεπονται,τελικα να μην ισχυει.
Gizmo,είμαι Χανιωτισσα και ξερω απο Κρητη.Σ' ευχαριστω πολύ πάντως!:p
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Παιδιά πάντως οποιος ψάχνει για κάτι καλύτερο και έχει υπόψιν του τα grecotel, δεν δέχονται πουθενά σκυλιά..
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
kai θα σου πρότεινα όταν επικοινωνήσεις καλό είναι να πεις ότι δεν πρόκειται για σκυλάκι αλλά σκύλαρο....

έχει συμβεί αρκετές φορές να πούνε.... εμείς σκυλάκι εννοούσαμε όχι γαιδουράκι....
από την άλλη πρέπει να είσαι σιγουρη ότι ο σκυλάκος σου... δεν θα πάει να κατουρήσει σε... γλάστρα ξενοδοχείου.... αλλά όντως έξω.... ότι δεν θα του τρέχουν σάλια εντός του ξενοδοχείου..... και τιναχτεί δεξιά αριστερά.... ούτε θα γαβγίζει στους υπόλοιπους ενοικιαστές... και.... πολλά που θα αναγκάσουν στο τέλος τον ιδιοκτήτη να αναθεωρήσει...

με όλα τα παραπάνω θέλω να πω ότι κι εγώ μαζί σου είμαι αλλά εννοείται ότι πρώτα εμείς πρέπει να διαφυλλάτουμε την καλή συμβίωση των ζωων μας με τους υπόλοιπους έτσι ώστε κάποια στιγμή να αναγκαστούν να αναθεωρήσουν απόψεις και οι υπόλοιποι...
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Αχ,τα ξερω αυτα...Τα αντιμετωπισα το χειμωνα στα ξενοδοχεια και ειχα παει και μεσω γνωστου.Δεν το λενε γαιδουρακι,αλλα γαιδαρο,αλογο,θηριο... και φονια.Ο μπεμπικος μου,φονιας!Είμαι προσεχτικοτατη.Το γαυγισμα του ξεφυγε μια φορα,αλλα ολα καλα.
 


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Παντως αν προτημησεις Κρητη απεφυγε Μαλια - Χερισσονησο !
Χανια Γεωργιουπολη ειναι ωραια ...
Εδώ κάνω ένσταση. Gizmo επειδή είσαι απο Κρήτη καταλαβαίνω γιατί το λές αυτό με τη Χερσόνησο και τα Μάλια αλλά για ανθρώπους που δεν γνωρίζουν παρά μόνο οτι ακούν απο τα ΜΜΕ πρέπει να είσαι λίγο πιο προσεκτικός στο τι λές και πως το λές:). Η Χερσόνησος δεν είναι μόνο τουρίστες μπάρ και μεθύσι.

Είναι απο τους πιο ανεπτυγμένους δήμους της Κρήτης. Βλέπε π.χ. http://www.pediadanews.gr/index.php...-06-18-18-12-20&catid=36:topika-nea&Itemid=71
περί οικολογικής περιβαλλοντικής μελέτης που κατέχει το πρώτο βραβείο πανελλαδικά...επίσης..http://www.104fm.gr/all-news/1-general-news/2700------.html
για έλα μια βόλτα απο Ανισσαρά να πάμε για μπανάκι τα σκυλάκια μας να δούν παραλία να γυαλίσει το ματάκι τους:)Εδώ να δείς δρόμοι ευθείες και αμμουδιές να μην ξεκολλάνε. Όσο για διαμερίσματα που να δέχονται σκύλους είναι το μόνο εύκολο να βρείς.;)
 
Last edited:


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Αυτο που ειπα θα στο αιτιολογησω:
1. Μαλλια οπως εκανες και εσυ τα ξεχναμε , βαβουρα ,αγγλακια απροσαρμοστα που δεν ξερουν να διασκεδαζουν και κανουν ολο ζημιες ασε δε που ελληνας τρωει πορτα στα μπαρ
2.Στην Χερισονησο απο την αλλη ειναι πιο λαϊτ τα πραγματα αλλα και εκει ολο ξενοι ειναι και δεν ξερεις πως θα ξημερωσεις...εκτος αν πας στο "ελληνικο μαγαζι" .
3.ΔΕΝ ανεφερα τιποτα για Σισσι ,Ανισσαρα ,Αναληψη,Γουβες ,Κοκκινι Χανι...
4.Και εχω ακουσει επισης για κατι επιχειρησεις "σκουπα" εναντιον των αδεσποτων δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει!!!
 


sl8

Well-Known Member
12 Απριλίου 2009
149
4
Ηράκλειο Κρήτης
Η φιλοζωική Μαλίων προσφέρει σαν κίνητρο σε όποιον υιοθετήσει αδέσποτο δωρεάν τσιπ και το 50% του κόστους στείρωσης. Αν εννοείς σκούπα αυτό τότε ναι.:) :)

ε τώρα για την πόρτα που λές στους Ελληνες αυτό είναι λίγο αστείο ρε σύ. Tα τελευταία 15 χρόνια δεν έφαγα ποτέ πόρτα lol

Άσε που το μισό Ηράκλειο κατεβαίνει για να πάρει μάτι τις τουρίστριες:eek::rolleyes::D

Βέβαια να συμφωνήσω μαζί σου στο οτι το είδος διασκέδασης που λανσάρεται δεν είναι και το πιο "οικογενειακό" αλλά μπορείς να βρείς απομονωμένα και πιο ήσυχα σημεία, ταβερνούλες κλπ:)

Skylakos κοπέλα μου σόρυ για τον καννιβαλισμό του θέματος απο πλευράς μου:-#:-#:-#:-#
 
Last edited:


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Skylako,:D συγνωμη και απο μενα !!!
Το πρωτο το γνωριζω , και δεν αναφερομαι σε αυτο ( σκουπα πριν αρχισει η τουριστικη σεζον για να μην εχουν αδεσποτα)

Για την πορτα , δεν εχω εμπειρια ακουστα οτι εχω....:)
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Φέτος ειναι η πρωτη χρονια που θα παω καλοκαιρινες διακοπες με σκυλακο μου.Σε νησι εννοειται.Ξέρετε σε κάποιο νησι ξενοδοχειο που να δεχεται σκυλο;Δε με νοιαζει ο προορισμος,αρκει να μπορω να παω με το σκυλο μου.Ας εξαιρεθούν: Νάξος,Κως,Μυκονος,Κέρκυρα,Σαντορινη,εχω παει.Βοηθηστε συνσκυλάδες,γιατι με βλεπω να παιρνω τηλ όλα τα ξενοδοχεια όλων των νησιων και να ρωταω!Ε, μεχρι τοτε θα εχει τελειωσει και το καλοκαιρι.Σας ευχαριστω!
Σε ολα τα νησια μπορεις να βρεις διαμονη που να δεχονται το σκυλο σου.
Οποτε διαλεξε που θες να πας και το κοιταμε συγκεκριμμενα.

Θα σου ελεγα να βρεις ενα ωραιο room to let ισογειο με ιδιωτικη βεραντα και να μην πας σε ξενοδοχειο.
 


milokoritso

Member
7 Οκτωβρίου 2008
14
0
Καλησπέρα,
χτες αυτή την συζήτηση είχαμε ...εγώ που ψάχνω και δεν βρίσκω...
εχω αρχίσει να απογοητεύομαι. Τελοσπάντων, κάποιοι φίλοι έκλεισαν
ένα δίκλινο 16-26 Αυγούστου για 60 ευρώ.
αν ενδιαφέρεσαι για αυτόν το προορισμό μέσω Λέρου, πες μου να ρωτήσω.
:)
 


frenchie

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
93
0
Pireaus
Εγώ έκλεισα λίγο έξω από Αγ. Νικόλαο στην Κρήτη και το θέλουν και το παιδί:) απο booking.com εκλεισα και γω...ξενοδοχεία δεν δεχονται, τα δωμάτια και τα διαμερίσματακια πιο ευκολα...
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
To Corfu Holiday Palace στην Κέρκυρα δέχεται αν σας ενδιαφέρει. Eίχα πάει και πέρσι και αν και δεν είχα σκύλο τότε είχα δει μία κοπελίτσα που έμενε εκεί με το κανισάκι της. Και φέτος ευελπιστώ να μείνω και εγώ με το μαλτεζούκο.
 






skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Α,ναι!Ύπάρχει μια διακριση σε αυτό.Μηπως οταν παιρνω τηλ να λεω οτι εχω πονυ;:DΝα ειναι προετοιμασμενοι απο πριν οι ανθρωποι...;)
Μπραβο,παιδια,λετε μερη και για λεπτομερειες θα σας ξαναενοχλησουμε...:p
Ναι,ναι να κανονισουμε ετσι μεγαλοσωμα,να παρουμε και κανενα ρωσικο τεριε,νεας γης,κτλ και να παμε!Ε,το πολυ πολυ να φυγει ο ξενοδοχος!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.129
Μηνύματα
896.018
Μέλη
19.942
Νεότερο μέλος
OnlineMetafores