Ξερει κανεις εκτροφεα μολοσσων?


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
..γιατι ο κοε δεν εχει κανενα υποψη του:D

εσεις ξερετε κανενα?

βασικα εχω διαβασει οτι δεν υπαρχει αλλα λεω... μπας και μας ξεφυγε κανενας :D:maria:
 










Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Eκτροφέας δεν γνωρίζω. Η FAINOMENON θα ξέρει. Γνωρίζω όμως ότι υπάρχουν αρκετοί ιδιώτες με μολοσσούς με Pedigree. Αν δεις αγγελίες ίσως και να βρείς.Νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στο Πικέρμι(αν δεν κάνω λαθος)που είχε και κουτάβια.
:pΚαι η μολοσσίνα μου έχει Pedigree αλλά δεν την δινω:p
 




Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Προσωπικα της δικιάς μου είναι αναγνωρισμένο από τον ΚΟΕ!
Θέλω να πιστεύω πως και αυτοί που γράφουν στις αγγελίες τους με Pedigree είναι εξίσου γνήσια και δηλωμένα στον ΚΟΕ. Ελπίζω να μην υπάρχει τόση κοροϊδία...:mad:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Από πού την πήρες τη δικιά σου και πώς απέκτησες το πέντιγκρι?
Όλα τα σκυλιά από πετ σοπ έχουν πέντιγκρι Billy...
Τι σημαίνει αυτό?
Οι ιδιοκτήτες τους τα θεωρούν όντως καλά δείγματα, δεν κοροϊδεύουν. Αλλά συνήθως τα πέντιγκρι εκδίδονται μαζικά για τους εκπροσώπους κάθε "φυλής"...
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Την Νόρα δεν την πήρα από pet shop.
Οι γονείς της δικιάς μου είναι αγορασμένοι από το εκτροφείο "ARES" στην Βουλγαρία. Όταν ήρθαν Ελλάδα κατατέθηκαν τα χαρτιά τους στον ΚΟΕ. Όταν κάποια στιγμή ζευγάρωσαν και γέννησε (ανακοινώθηκε στον ΚΟΕ κτλ, κτλ), ήρθε και η Νόρα μου με Pedigree το οποίο εκδόθηκε από τον ΚΟΕ
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εσύ λοιπόν την πήρες από εκτροφείο του εξωτερικού...
Οι άλλοι?
Ακόμα κι αν έχουν εγκεκριμένο απ' τον ΚΟΕ πέντιγκρι δε σημαίνει ότι έχουν και σκυλιά κατάλληλα για αναπαραγωγή...
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
γιατι ο κοε δεν εχει κανενα υποψη του
Κακώς ο ΚΟΕ δεν έχει υπόψην του εκτροφεία γιατί υπάρχουν :)
Εγω όταν δήλωσα τις φυλές που θέλω να ασχοληθώ είχα δηλώσει και τους Μολοσσούς και έχω δηλώσει στο παρελθόν (το 1999 για την ακρίβεια) γέννα Μολοσσών με την επωνυμία μου !!!! και γνωρίζω σίγουρα άλλο ένα εκτροφείο, απλά επειδή δεν υπάρχουν γέννες τα τελευταία χρόνια σου λένε απο τον ΚΟΕ ότι δεν υπάρχει :eek:
Για αυτό και ξαναλέω ότι όταν ζητάμε απο τον ΚΟΕ εκτροφεία θα πρέπει να ζητάμε τα δηλωμένα εκτροφεία και όχι αυτά που έχουν δηλώσει γέννα τον τελευταίο χρόνο ;)
Πάντως εγώ την μικρή μου (χιχι είναι μόλις 2,5 μηνών σήμερα) την πήρα απο εκτροφείο αλλης χώρας για αυτό με είχατε χάσει τις τελευταιες μέρες :p:p
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
:rolleyes: Ο απλός ιδιοκτήτης - ενδιαφερόμενος για μολοσσό Elena τί πρέπει να κάνει ? Δεν πρέπει να θεωρήσει ότι δεν υπάρχει ? Φυσικά και είναι λάθος του ΚΟΕ αυτό, τόσο μα τόσο απλό να λυθεί ... αλλά δεν λύνεται ... :rolleyes:
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Αν απο τον ΚΟΕ του πουνε δεν υπάρχει τότε θα θεωρήσει ότι όντως δεν υπάρχει :( εκει είναι η ένσταση μου ;)
Οπότε θα πρέπει να ζητάμε εκτροφεία και οχι δηλωμένες γέννες για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο
και φυσικά οποιος ενδιαφέρετε θα πρέπει να έρθει σε εκθέσεις, να δεί απο κοντά, να ρωτήσει και φυσικά αν μπορεί και θέλει να μην παραμείνει μόνο στο εσωτερικό στης χώρας αλλά να βγεί και εκτός συνόρων να ψάξει :)
 




elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Για αυτό χρησιμοποίησα πληθυντικό αριθμό "εκθέσεις" ;)
Με μία φορά δεν γίνετε τίποτα πόσο μάλλον για μία φυλή που δεν ανήκει στις "διασημες" ;)
Πάντως στην επόμενη έκθεση του ΟΚΑ θα έχει :p:p:p
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Έλενα εσύ βρίσκεσαι στην Κρήτη?
Με ποιές ράτσες ασχολείσαι/εκτρέφεις?

Ρωτάω από περιέργεια.Εάν δεν επιτρέπονται αυτές οι ερωτήσεις, παρακαλώ σβήστε τες.
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Όπως βλέπεις και στο profil & στο avatar μου είμαι στο Ηράκλειο και ασχολούμαι με τα Κανίς αλλά λατρευω επίσης τους Μολοσσούς. Είχα στο παρελθόν και τώρα ξανααπόκτησα πάλι μια θηλυκιά (αρλεκίνος στο χρώμα).
Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με την δημοσίευση των στοιχείων αυτών :confused::confused:
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Όπως βλέπεις και στο profil & στο avatar μου είμαι στο Ηράκλειο και ασχολούμαι με τα Κανίς αλλά λατρευω επίσης τους Μολοσσούς. Είχα στο παρελθόν και τώρα ξανααπόκτησα πάλι μια θηλυκιά (αρλεκίνος στο χρώμα).
Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με την δημοσίευση των στοιχείων αυτών :confused::confused:
Και εγω στο ηρακλειο ειμαι :D:D:D

Για στειλε μου στοιχεια απο τον πηρες και λοιπα? πλιιιιιιζ :)
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
την ανικανότητα των υπαλλήλων του κοε πρέπει να την υποστεί ο καθένας που απευθύνεται εκεί???
αν κι εφόσον είσαι εγεγραμmένη εκτροφέας μολοσσών ο κοε ήταν και είναι υποχρεωμένος να δώσει τουλάχιστον τα στοιχεία σου στον καθένα που ζητά πληροφορίες για μολοσσούς.
αλλοιώς στρέφει το πλήθος σε petshop, puppy mils, kai bybs.
άνετα θα μπορούσε ο εκ'αστοτε γιώργος να μιλήσει με έναν έλληνα εκτροφέα και να έμπαινε σ λίστα αναμονής.
ο καλός εκτροφέας άλλωστε είπαμε αν δεν έχει που να διαθέσει τα κουτάβια του δεν προγραμματίζει γέννα.
πως λοιπόν να δηλωθεί γέννα όταν ρωτάμε και μας λένε δεν υπάρχουν εκτροφείς???
γιατί να μην στραφούν μετά σε εκτροφείς εξωτερικού μέσω ιντερνετ πολλές φορές και να ψωνίσουν και άθελα τους ακόμα από byb????
ο κοε αποδυκνύει για ακόμα μια φορά πόσο απαράδεκτα και ανεύθυνα λειτουργεί.... ντροπή!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU