Ξηρά τροφή - 4 επιλογές

Ποια ξηρά τροφή προτείνετε;

  • Purina

    Votes: 3 10,7%
  • Hills

    Votes: 5 17,9%
  • Royal Canin

    Votes: 19 67,9%
  • Eukanuba

    Votes: 1 3,6%

  • Total voters
    28



superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
παντως σου βγαινει πιο οικονομικα,και δινεις κ φρεσκο φαγακι του σκυλου και η διαφορα πανω του ειναι τεραστια!δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο νομιζεις,αρκει να χεις καταψυκτη.
μη τρελενεσαι κ η τονους μια χαρα ειναι!αρκει να ταιριαζει στον ανερχομενο κροκοδειλο!
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
optidog από τα lidl. 8 ευρώ το 5κιλο η κροκέτα για ενήλικα σκυλιά αν θυμάμαι καλά.
Η κονσέρβα τους επίσης ΠΟΛΥ καλή (αν σκεφτείς ότι είναι κονσέρβα που συνήθως τις κονσέρβες τις αποφεύγουμε).

Ξέρω πολλούς ευχαριστημένους πελάτες και προσωπικά μας έσωσε με τον μποξερίνο του πατέρα μου που δεν έτρωγε, δεν πάχαινε (μιλάμε το ζωντανό ήτανε κινούμενος σκελετός), πάθαινε κολίτιδες και γενικά μας βασάνισε πολύ το φαγητό του, είχαμε δοκιμάσει τις καλύτερες και ακριβότερες τροφές και είχαμε κάνει τις χίλιες μύριες εξετάσεις για να βρούμε τί σκατά έχει. Με την optidog επιτέλους ο σκύλος τρώει, πάχυνε, τρίχωμα, κόπρανα μυρωδιά αιματολογικές όλα κομπλέ.

edit
να διευκρινίσω, ότι ταίριαξε σε μας και σε κάποιους άλλους δεν πάει να πει ότι είναι σούπερ για όλους τους σκύλους. Την εμπειρία μου λέω απλά. (και στον γάτο μου πάντως που την δοκίμασα, πάλι ευχαριστημένη έμεινα).
 
Last edited:


gazzy90

Well-Known Member
12 Οκτωβρίου 2011
190
2
Εχεις π.μ.
Thank you!

παντως σου βγαινει πιο οικονομικα,και δινεις κ φρεσκο φαγακι του σκυλου και η διαφορα πανω του ειναι τεραστια!δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο νομιζεις,αρκει να χεις καταψυκτη.
μη τρελενεσαι κ η τονους μια χαρα ειναι!αρκει να ταιριαζει στον ανερχομενο κροκοδειλο!
Ο κροκόδειλος (γιατί by the way? Μη μου πεις ότι ο δικός σου δαγκώνει ακόμα! :eek:) μάλλον θα φάει Tonus προς το παρόν. Είμαστε puppy και πρέπει να πάρουμε βιταμίνες κτλ.
Σ'ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή. Δεν έχω και μεγάλη κατάψυξη ούτως ή άλλως.

optidog από τα lidl. 8 ευρώ το 5κιλο η κροκέτα για ενήλικα σκυλιά αν θυμάμαι καλά.
Η κονσέρβα τους επίσης ΠΟΛΥ καλή (αν σκεφτείς ότι είναι κονσέρβα που συνήθως τις κονσέρβες τις αποφεύγουμε).

Ξέρω πολλούς ευχαριστημένους πελάτες και προσωπικά μας έσωσε με τον μποξερίνο του πατέρα μου που δεν έτρωγε, δεν πάχαινε (μιλάμε το ζωντανό ήτανε κινούμενος σκελετός), πάθαινε κολίτιδες και γενικά μας βασάνισε πολύ το φαγητό του, είχαμε δοκιμάσει τις καλύτερες και ακριβότερες τροφές και είχαμε κάνει τις χίλιες μύριες εξετάσεις για να βρούμε τί σκατά έχει. Με την optidog επιτέλους ο σκύλος τρώει, πάχυνε, τρίχωμα, κόπρανα μυρωδιά αιματολογικές όλα κομπλέ.

edit
να διευκρινίσω, ότι ταίριαξε σε μας και σε κάποιους άλλους δεν πάει να πει ότι είναι σούπερ για όλους τους σκύλους. Την εμπειρία μου λέω απλά. (και στον γάτο μου πάντως που την δοκίμασα, πάλι ευχαριστημένη έμεινα).
Σ'ευχαριστώ καλή μου.
Το ψάξαμε αλλά διστάζω για να είμαι ειλικρινής. Η γιατρός μας είπε ν' αποφύγουμε τις τροφές των σουπερ μαρκετ.
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Απλά να σου πω ότι την optidog την βρίσκω καλή εγώ, που barfάρω και τη σκύλα μου και το γάτο μου και σε ξηρές τροφές δεν έχω πέσει κάτω από royal canin, blue baffalo, eagle pack holistic, orijen (ακριβές ξηρές τροφές). Και που το μποξεράκι μας υπέφερε χρόνια μέχρι που η optidog μας έσωσε και το ζώο δίνει αιματολογικές σούπερ. Κρίνοντας λοιπόν εκ του αποτελέσματος, θα σου έλεγα να μην την σνομπάρεις. Ειδικά την κονσέρβα της.
Εμένα η άποψη μου για την ξηρά τροφή έτσι και αλλιώς δεν είναι καλή.
Αλλά (όπως είπαμε) ξεκίνα με ξηρά και αργότερα σκέψου σοβαρά να αρχίσεις να ταϊζεις ωμά.;)