Ξηρά τροφή Club 37


tsaki

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2011
329
0
42
αλεξανδρουπολη, Εβρος
http://petguide.gr/prod.php?id=412

την αγορασα πριν απο καιρο, Γερμανικη και σχετικα φτηνη..40ευρω 20κιλα...μου τη συστησαν σαν μια πολυ καλη τροφη..μαλιστα ο τυπος στο μαγαζι επεμενε να την παρω αν και εγω ηθελα την RC για μεγαλοσωμα που κοστιζει 75ευρω τα 15 κιλα..δλδ εχασε λεφτα, αλλα επεμενε οτι ειναι πολυ καλη για μεγαλοσωμα κουταβια...τες πα την τρωει μια χαρα! την ξερει κανεις?
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Μπορείς να μας πεις συστατικά?

Αυτά που λέει στο site δεν θέλω να τα σχολιάσω:

“είναι προϊόν ιδανικό για την διαμόρφωση του σκελετού και των μυών των κουταβιών μεγαλόσωμών φυλών”

“είναι ειδικά σχεδιασμένες μειώνοντας την πιθανότητα συστροφής στομάχου”

“δυναμώνει τα κόκαλα και τα κύτταρα”
 


tsaki

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2011
329
0
42
αλεξανδρουπολη, Εβρος
καλα ναι το σαιτ ειναι ελεος χεχε! αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι αλλο, οτι δεν βρισκω τπτ στο νετ παρα μονο απο αυτο το μαγαζι που εβαλα το λινκ...θα δωσω στοιχεια περισσοτερα αυριο...κ ολα αυτα γιατι τωρα τελειωσε κ δεν ειμαι πολυ σιγουρος αμα θα την ξαναπαρω..μιας και δε βρισκω ΤΙΠΟΤΑ στο ιντερνετ για την εν λογω τροφη...απλα η ρουαγιαλ ειναι πιστευω αρκετα ακριβη..αλλα τον μεγαλωσε μχρι τωρα αψογα!
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Τσάκι καλησπέρα. Μην είσαι σίγουρος ότι ο έμπορος έχασε χρήματα. Αν το κέρδος του απ' την Rc είναι 15%, απ' την ελληνική laky 30% και την club 37 την εισάγει ο ίδιος με κέρδος 75% (παράδειγμα είναι δεν ξέρω τι τροφές πουλάει ο άνθρωπος) σκέψου από ποιά βγάζει μεγαλύτερο κέρδος. Επίσης σε ορισμένες εταιρείες όσο μεγαλύτερο τζίρο κάνεις τόσο μεγαλύτερες εκπτώσεις είτε επί τιμολογίου είτε σε είδος έχεις.

Δεν κρίνω σκόπιμο να σου προτείνω μια τροφή γιατί μπορεί να μην ταιριάζει στο σκύλο σου αλλά μόνο επειδή τα συστατικά της είναι πάρα πολύ καλά κι επειδή είναι φτηνότερη απ' αυτή που παίρνεις συνήθως σου προτείνω να δοκιμάσεις τη δική μου, τη Belcando. Απλά μην ξεκινήσεις με τσουβάλι, πάρε 6άρι να το δοκιμάσεις και να δεις αν ταιριάζει στο σκύλο σου.

Και κάτι που είδα (αν κατάλαβα λάθος να με συγχωρείς) και θέλω να σου εφιστήσω την προσοχή:
τωρα τελειωσε κ δεν ειμαι πολυ σιγουρος αμα θα την ξαναπαρω.
Αν η τροφή σου τελείωσε θα έπρεπε (και στο επισημαίνω για επόμενη φορά που θα χρειαστεί ν' αλλάξεις τροφή για τον όποιο λόγο):
α. Να έχεις πάρει άλλη προτού τελειώσει και να την ανοίξεις όταν αυτή που δίνεις βρίσκεται στο τελείωμα.
β. Ξεκινάς να δίνεις 90% παλιά 10% καινούργια και κάθε επόμενη ημέρα δίνεις σταδιακά παραπάνω απ' τη νέα τροφή και λιγότερο απ' την παλιά μέχρι να φτάσεις να την κόψεις τελείως ώστε ο σκύλος σου να έχει συνηθίσει την καινούργια τροφή του. Κόβοντας μαχαίρι μια τροφή και δίνοντας στο καπάκι μια άλλη, ενδέχεται τα αποτελέσματα της λήψης νέας τροφής να μην είναι αντιπροσωπευτικά της αξίας της. Και μπορεί να μην υπήρξε πρόβλημα απ' την Rc στην Club37 αλλά θα μπορούσε και να υπάρξει. Δεν είναι βέβαια ασφαλές κριτήριο αυτό, αλλά συνήθως οι δευτεράτζες τροφές αποτελούν βόμβες λιχουδιάς ενώ είναι φτωχές σε θρεπτικά συστατικά και ο σκύλος τις τρώει όπως κι εσύ αν σε τάϊζα μπρόκολο και σου έβαζα δίπλα μια πιατάρα μπολωνέζ θα έκανες σαν παλαβός να την φας ακόμη κι αν ήξερες πως ο κιμάς ήταν παλιός και τα μακαρόνια παραβρασμένα.
 
Last edited:


tsaki

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2011
329
0
42
αλεξανδρουπολη, Εβρος
καλα ναι αυτο εννοω τελειωσε, οτι αν ειναι να αλλαξω θα το κανω αμεσα για να προλαβω την εβδομαδα αλλαγης...μπα μου φαινεται δε θα την ξαναπαρω, δε ξερω, κατι με ξενερωσε...πισω στην ρουαγιαλ που προβλημα δεν ειχα με αερια-κοπρανα, και τελος παντων ειναι μια αξιοπρεπης τροφη!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τσάκι καλησπέρα. Μην είσαι σίγουρος ότι ο έμπορος έχασε χρήματα. Αν το κέρδος του απ' την Rc είναι 15%, απ' την ελληνική laky 30% και την club 37 την εισάγει ο ίδιος με κέρδος 75% (παράδειγμα είναι δεν ξέρω τι τροφές πουλάει ο άνθρωπος) σκέψου από ποιά βγάζει μεγαλύτερο κέρδος. Επίσης σε ορισμένες εταιρείες όσο μεγαλύτερο τζίρο κάνεις τόσο μεγαλύτερες εκπτώσεις είτε επί τιμολογίου είτε σε είδος έχεις.
Tsaki ¨ετσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Γι'αυτό πολλές φορές σε πετ σοπς μας προωθούν φθηνότερες τροφές που εισάγουν οι ίδιοι, έχουν μεγαλύτερο κέρδος, την είχα πατήσει πριν 1 χρόνο ακριβώς έτσι.