Ο Εκτωρας μας


elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Καλά Σίμο μεσα στο μυαλό μου είσαι :p
Το μεσσημέρι που πήγα για να τον δώ και του φόρεσα το πουλοβεράκι αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα :p
Κοιτούσα το τρίχωμα του και αναρωτιόμουνα αν θα κάνει για αυτόν το furminator :D :D

Οταν πήγα τον βρήκα να κοιμάτε στο σπιτάκι του με την κουβερτούλα και αφού τον χαϊδεψα και έφαγε λίγο (ήταν χορτάτος ο μάγκας γιατι ο μπαμπάς μου πήγε και του έδωσε δυο τυρόπιτες να φάει για να καρδαμώσει ](*,)](*,) ) του φόρεσα το μπλουζάκι και πήγε ξανά μεσα και ξάπλωσε και έτριβε με τα μπροστινά του ποδαράκια τα ματάκια του ο γλυκός μου και μετά ξανακοιμήθηκε *agapoylas**agapoylas*

Με ανησυχεί λίγο ένα μικρό κόψιμο που έχει στο μπροστινό του ποδαράκι στην πατούσα και σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να πάρει κάποια αντιβίωση μιας και το ανοσοποιητικό του δεν είναι φαντάζομαι σε καλή κατάσταση..
Δείχνει να τον ενοχλεί οταν το πατάει ..Θα ρωτήσω αυριο τη γιατρό μας ..
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα ψάχνετε για καινούργιο crate για το νέο μέλος του σπιτιού σας.:D:p:D
Αφού τον έχεις ερωτευτεί, παραδέξου το!!:p:p

Περιμένουμε τα νεότερα για την υγεία του.
 


eadie

Well-Known Member
8 Σεπτεμβρίου 2008
246
0
αθηνα
πολλα πολλα πολλα πολλα πολλα πλλα μπραβο σουυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!

να σου ζησει!!! ειναι κουκλι!!!!!!!
 


elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Ο Εκτοράκος πάει πολύ καλά και απο προχθές το απόγευμα επιτρέπεται να παίζει με τους υπόλοιπους και σε λίγο καιρό θα πηγαίνουμε και βολτούλες εκτός κτήματος..

Την προηγούμενη εβδομάδα δημιούργήθηκε ένα θέμα γιατι βγήκε απο το χώρο του και σκότωσε αρκετές κότες και πάπιες αλλα ευτυχώς το γλυτώσαμε παρατρίχα και οι δυο το κρέμασμα..:D:D:D

Εδώ είναι ένα βιντεο απο τα παιχνίδια του με τα υπόλοιπα σκυλάκια χθές το πρωΐ..
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=3H38QxwDr_c"]YouTube - Εκτορας παιχνιδι.wmv[/ame]
 




elle

Well-Known Member
28 Φεβρουαρίου 2008
223
0
Αλεξανδρούπολη
Συνολικά πρέπει να ήταν 30 και κάτι γιατι τα ψιλομπέρδεψα στο μέτρημα και βρέθηκαν και μερικές την επόμενη μέρα που μου είχαν ξεφύγει και δεν τις είχα μαζέψει :(. Μεγάλος killer το αγόρι μου ,πολύ φθηνά τη γλύτωσε..:D
 


elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
οοοχ... βρε το ζουζουνακι...

κουκλος φαινεται...

τι τυχερος που ειναι που βρεθεικε κοντα σας Ελλη...

Σιγουρα θα γίνει γρηγορα περδικη και θα ζεισει μια ευτηχισμενη ζωη κοντα σας...
καλα και ο μικρος απαιχτος στο παιχνιδι...

τωρα εχει η βιρμα και η καντυ και εναν δευτερο αδερφο...

αρα δυο παλικαρεια και δυο κοριτσαρες...

Φανταζεσε σε κανα περιπατω να παρεις και τα 4 μαζι...:D

να σας ζεισει το νεος μελλος στην οικογεννεια κουκλος ο μικρουλεις...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Με ανησυχεί λίγο ένα μικρό κόψιμο που έχει στο μπροστινό του ποδαράκι στην πατούσα και σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να πάρει κάποια αντιβίωση μιας και το ανοσοποιητικό του δεν είναι φαντάζομαι σε καλή κατάσταση..
Δείχνει να τον ενοχλεί οταν το πατάει ..Θα ρωτήσω αυριο τη γιατρό μας ..
Η δικιά μου κτηνίατρος λέει ότι το κόψιμο στο πόδι (ή όπου αλλού) εάν δεν είναι σοβαρο, το κα8αρίζουμε με οξιζενέ και αντισηπτικό και μετά του βάζουμε αντιβιοτική αλοιφή και το τυλίγουμε με γάζα/τσιρότο. Εννοείται ότι όλα είναι φάρμακα που χρησιμοποιούνε και οι άνθρωποι, οπότε δε χρειάζεται να βρεις ειδικά για σκυλιά.

Ήρεμα πάντως με τις τυρόπιτες. Και ο δικός μου ο σκύλος τις λατρεύει, κυρίως τη σπανακόπιτα, αλλά δυστυχώς οι σκύλοι δε μεταβολίζουν καλά το αλάτι, λέει, και πρέπει να το αποφεύγουμε.

Σχετικά με τη σκυλοτροφή, θα πρέπει όλοι μας να κοιτάζουμε μήπως και την εισάγουνε τελείως ή εν μερει από την Κίνα. Οι κινέζικες πρέπει να αποφεύγονται διότι έγινε πρόσφατα σκάνδαλο αφού οι βλαμένοι και αισχροκερδείς εκεί πέρα βάλανε μολυσμένο ρύζι στις τροφές για εξαγωγή. Χαμός έγινε στην Αμερική. Το σκυλάκι μου το φροντίζανε πριν την υιοθεσία του εθελοντές που φυσικά του παίρνανε φτηνιάρικη τροφή που στο παρελ8όν ήτανε μπλεγμένη στο σκάνδαλο. Επίσης ήτανε τίγκα στους υδατάνθρακες και το καημένο έβαλε τέσσερα κιλά. ΄Οταν το πήρα του αγόρασα και το πέρασα σε ειδική καλή τροφή λάιτ για ενήλικα σκυλιά και πάει μια χαρά. Βεβαίως προτιμάει τα ελληνικά φαγητά, τρομάρα του, όπως τραχανά, μπριάμι, πίτες διαφόρων ειδών και το αγαπημένο του που είναι τα μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο και σάλτσα ντομάτα! Έτσι δε και δε μοιάζει το δικό του φαί με το δικό μου, κλαίει. Δηλαδή όταν μια φορά του έδωσα μακαρόνια με κιμά έβαλε τα κλάματα διότι του έβαλα μακαρόνια, κιμά και όχι παρμεζάνα. Με πήγε στο ψυγείο και μου έδειχνε να το ανοίξω να του βγάλω παρμεζάνα τριμένη!

Τώρα κάνει άγρια δίαιτα προς μεγάλο κακοφανισμό του διότι μου τα έψαλε η κτηνίατρος να αποφεύγω, λέει, τις αν8ρώπινες τροφές για να μη του χαλάσουνε τα δόντια και για να τρώει τις σκυλίσιες μέχρι τα γεράματα.
 


maria p

Active Member
21 Δεκεμβρίου 2008
28
0
Χαλάνδρι
συγχαρητήρια για την ευαισθησία σου, έκτωρ είναι πολύ ωραίο όνομα.
τυχερός ο έκτωρ που συναντηθήκατε
καλή χρονιά
 








TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
Tι κουκλί είναι αυτό!:DΝα σου ζήσει και πάλι,είστε και οι δύο πολύ τυχεροί:D:D:D Να είστε πάντα καλά!
 








kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Αυτές οι φωτογραφίες είναι για να χρησιμοποιηθούν σε εκστρατεία ευαισθητοποίησης για τα αδέσποτα.

Απίστευτες!!! Χαίρομαι πάρα μα πάρα πολύ. Να τον χαίρεσαι. :):)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μέρα με την Νύχτα!!!!Και το βλέμμα πλέον είναι γεμάτο σιγουριά κι αυτοπεπθηση!!!!:D:D:D:D
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981