Ο ΚΟΕ και η πληροφοριες του!!


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σημερα εμαθα απο γνωστο μου εκτροφεα, που ειχε προσφατα γεννα και την ειχε δηλωσει κανονικα και εντος ημερομηνιων, οτι οποιος επαιρνε τηλεφωνο στον κοε και ρωτουσε για την φυλη του, επαιρνε ος απαντηςη, οτι φετος δεν υπαρχει καμια γεννα της ταδε φυλης- και οτι θα του εστελναν μια λιστα απο περσινες γεννες, οπου ο ιδιος δεν αναγραφονταν καν, επειδη ειχε να κανει 3 -4 χρονια γεννα ( δεν το πιστευε και ο ιδιος οταν του το ελεγαν και εβαλε δικο του ατομο να παει τηλεφωνο να ρωτησει).

Τι το νοημα τοτε, να λεμε στον κοσμο να παρει τηλεφωνο στον ΚΟΕ, αφου δεν ξερουν ουτε τι τους γινεται- και ουτε δινει σωστες πληροφοριες.
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Πέρσι την άνοιξη προσπαθώντας να βρω εκτροφείς μεγάλων δανών, επί ένα δίμηνο έπαιρνα 2-3 φορές την εβδομάδα τηλέφωνο στον ΚΟΕ το οποίο δε σήκωσε ποτέ κανείς. Επιπλέον έστειλα και δύο μέιλ τα οποία επίσης παρέμειναν αναπάντητα.
Ομολογώ ότι δε γνωρίζω τις δραστηριότητες του ΚΟΕ πέραν της διεξαγωγής εκθέσεων, ενδεχομένως να είναι πολλές και η κακή γνώμη που έχω να τον αδικεί. Για μένα όμως είναι απαράδεκτος ως ανώτερη κυνολογική αρχή της χώρας, όταν χρειάζεται να ψάξω στο google αυτή την πληροφορία.
Όταν με ρωτάει κάποιος πού να ψάξει για εκτροφεία, τον παραπέμπω στο διαδίκτυο, μαζί με μερικές συμβουλές για να ξεχωρίσει "εκτροφέα" από εκτροφέα.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
προφανως καποια υπάλληλος δεν έχει κανει σωστά κι ολοκληρωμέαν την δουλιά της,
για εμένα έπρεπε να επικοινωνήσει με τον ΚΟΕ γνωστοποιώντας το πρόβλημα...
ωστε να μην επαναληφθεί
 
  • Like
Reactions: Aslan


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.566
5.977
Πειραιάς
προφανως καποια υπάλληλος δεν έχει κανει σωστά κι ολοκληρωμέαν την δουλιά της,
για εμένα έπρεπε να επικοινωνήσει με τον ΚΟΕ γνωστοποιώντας το πρόβλημα...
ωστε να μην επαναληφθεί
με ποιο τροπο ειναι το ερωτημα ομως :rolleyes:.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
προφανως καποια υπάλληλος δεν έχει κανει σωστά κι ολοκληρωμέαν την δουλιά της,
για εμένα έπρεπε να επικοινωνήσει με τον ΚΟΕ γνωστοποιώντας το πρόβλημα...
ωστε να μην επαναληφθεί
Και βεβαια επικοινοηησε, αφου εμαθε τι παιζεται! Αλλα η η ζημια δεν ειχε γινει? Ποιος ξερει, ποσοι αλλοι θα ειχαν ρωτησει για κουταβια της φυλης του - και τελικος πηγαν σε πετσοπ?? Δεν θα το μαθουμε ποτε!
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Και βεβαια επικοινοηησε, αφου εμαθε τι παιζεται! Αλλα η η ζημια δεν ειχε γινει? Ποιος ξερει, ποσοι αλλοι θα ειχαν ρωτησει για κουταβια της φυλης του - και τελικος πηγαν σε πετσοπ?? Δεν θα το μαθουμε ποτε!
Θεωρώ πως ειναι διαφορετικο να πουμε οτι δεν λειτουργει σωστα!που το πιστευω να σου πω την αληθεια...αλλα περα απο αυτο οσοι πηραν τηλ για να μαθουν για εκτροφεις.και επειδη δεν σηκωσαν το τηλ απο τον ΚΟΕ στραφηκαν σε πετ σοπ ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ.
 


richtaris

Well-Known Member
27 Ιουλίου 2015
52
108
35
Εγω παντως (για γεννες cane corso) εχω μιλησει κι εχω στειλει 2 mail(μπορεί και παραπανω, δε θυμαμαι) απο μέσα ιουλιου, τους εχω παρει καμια 10αρια τηλεφωνα κι ολο λενε οτι θα στειλουν mail...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Θεωρώ πως ειναι διαφορετικο να πουμε οτι δεν λειτουργει σωστα!που το πιστευω να σου πω την αληθεια...αλλα περα απο αυτο οσοι πηραν τηλ για να μαθουν για εκτροφεις.και επειδη δεν σηκωσαν το τηλ απο τον ΚΟΕ στραφηκαν σε πετ σοπ ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ.
Δεν ειναι οτι δεν σκησωσαν το τηλεφωνο-= αλλα ειπαν στον κοσμο, οτι δεν ειχε καμια γεννα της φυλης του φετος στην ελλαδα.
 
  • Like
Reactions: GRDANE and johnk


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
όποιος πραγματικά ψάχνεται για να πάρει εκτροφικό σκυλάκι δεν του αρκεί μια απάντηση από τον ΚΟΕ. Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ. Και στην εποχή πληροφόρησης υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
όποιος πραγματικά ψάχνεται για να πάρει εκτροφικό σκυλάκι δεν του αρκεί μια απάντηση από τον ΚΟΕ. Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ. Και στην εποχή πληροφόρησης υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι
Aυτο ακριβως!απο την στιγμη που ξερει οτι υπαρχει ο ΚΟΕ και την σωστη αποκτηση σκυλου την γνωριζει...οτι και να κανει ο ΚΟΕ και ο καθε ΚΟΕ δεν δικαιολογητε να παει σε πετσοπ!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ευκολάκι να πάει στο pet shity ή στο sou_ferno_oti_skylo_thes.gr άμα ο ΚΟΕ δεν σηκώνει τηλέφων ή λέει ότι η φυλή δεν έχει κουτάβια φέτος. Κι εγώ ως newbie χαλαρά θα πήγαινα να πάρω από αλλού από αγανάχτηση - και θα τραβούσα κι ένα φάσκελο στον ΚΟΕ αν δεν σήκωνε τηλέφωνα.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
O KOE ΥΠΟΧΡΕΟΎΤΑΙ να απανταει στα τηλέφωνα του και να εξυπηρετεί τον κάθε ενδιοαφερόμενο με την οποιαδήποτε πληροφορία...
( φτάνει να είναι στην αρμοδιότητα του και να γνωρίζει)
όπως οτιδήποτε στην ελλάδα έτσι κι αυτός χρειάζεται λίγο σπρώξιμο...
επειδή μένω σε επαρχία επικοινωνώ μονο τηλ με τον ΚΟΕ
καθε φορά εστω και με καθυστέρηση έχω εξυπηρετηθεί
το θέμα είναι ότι από όσο γνωρίζω γίνεται πανικός στα τηλ άρα χρειάζεται λίγο υπομονή...
πολλές φορές σε τετοιο πανικό, ανθρωποι δουλεύουν κάνουν και λάθη,
αν τα επισημαίνουμε ελπίζω να βελτιωθούν
προσωπικά έχω δείγματα ότι δεν γίνεται κάτι εσκεμμένα πέρα από το δυσκίνητο της υπόθεσης που συναντάται παντού
( και που συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι)
πέρα από μία φορά που για να κάνω την δουλιά μου χρησιμοποίησα δικηγόρο...
( το κεφάλι έφταιγε κι όχι οι εργαζόμενοι...)
έχουν δειξει δειγματα προσπαθειας να σε εξυπηρετήσουν...
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Το πιο εύκολο πάντως για όλους και για να γλιτώνει και τηλεφωνήματα ο ΚΟΕ θα ήταν να έχει μια βάση δεδομένων στο site με τις γέννες ανά φυλή.
Το άλλο με τον Τοτό, το ξέρεις?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Το άλλο με τον Τοτό, το ξέρεις?
Σιγά τα ωά - αφού έχει κοαινούργιο σάιτ πλέον μπορεί θα μπορούσε να το κάνει. Δεν είναι και κανας άθλος. Απλά θα πρεπε να δακτυλογραφούν τις γέννες - αλλά θα γλίτωναν τηλέφωνα.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
τωρα που το λέτε... θα έρπεπε να γίνεται αυτόματα με την δήλωση της γεννας από τον εκτροφέα... χρησιμοποιώντας ενα κωδικό...

αυτό θα εξυπηρετούσε και τις δύο πλευρες...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Οι γέννες ούτως οι άλλως καταχωρούνται σε κάποιο λογισμικό.
Σε έναν ιδανικό μηχανογραφικό κόσμο, το λογισμικό αυτό τροφοδοτεί ταυτόχρονα και το website. Oπότε δεν χρειάζεται ξανά πέρασμα στο website.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.558
6.985
Άστα διάαλα, αλλάξανε επιτέλους εκείνο το αηδιαστικό σάιτ που ήταν λες κ βγήκε από εργασία πρωτοετή πληροφορικής - το '99; *πυροτεχνήματα*
 
  • Like
Reactions: sea-mol and mareco


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
τωρα που το λέτε... θα έρπεπε να γίνεται αυτόματα με την δήλωση της γεννας από τον εκτροφέα... χρησιμοποιώντας ενα κωδικό...

αυτό θα εξυπηρετούσε και τις δύο πλευρες...
όπως γίνεται στη Σουηδία (ή και Φινλανδία - Σκανδιναβική χώρα anyway)
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
πάλι θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου !αλλά στις σκανδιναβικες χώρες πόσα γραμμένα μέλη έχει ο Κυνολογικος τους όμιλος ? φαντάζομαι όχι γύρω στα 100 τακτικά που έχει ο ΚΟΕ ? τι έσοδα εχει ? τι προσωπικό έχει ? μην ζητάμε αυτά που δεν θέλουμε-δεν μάθαμε να πληρώνουμε.
Στην Ελλάδα είμαστε αδιάφοροι ! αλλά έχουμε απαιτήσεις μόνο απαιτήσεις σε όλα τα θέματα ο ΚΟΕ με τα 100 και κάτι μέλη θα πρέπει να λειτουργεί άψογα οι φιλοζωικές θα πρέπει να μαζεύουν και να στειρώνουν όλα τα αδέσποτα και να τους βρίσκουν καλό σπίτι , οι κτηνίατροι να δουλεύουν αν γίνεται 24ωρο και να μην χρεώνουν και ακριβά ;) αλλά εμείς να έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους πάντες :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight