Ο Κατράμ ψαχνει σπιτι


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Ο Κατραμ εμφανιστηκε ξαφνικα ενα πρωι πριν 2 μηνες περιπου εξω απο το σχολειο του χωριου στο οποιο δουλευω, με ενα πρασινο κολαρο κ ενα κιτρινο λουλουδι πανω σε αυτο
Δεν τον ειχα ξαναδει στο χωριο, κ απο οτι καταλαβα δεν ανηκε σε κανεναν στο χωριο. Στη συνεχεια καποιες μερες τον εβλεπα κ καποιες τον εχανα....Λιγο αργοτερα ομως, και συγκεκριμενα μια μερα που εκανα εγω βολτα με τη σκυλα μου, μας πετυχε μας γνωρισε κ μας ακολουθουσε οπου κ αν πηγαιναμε.....
Η παρουσια ομως του Κατραμ, για διαφορους -φυσικα ασημαντους- λογους αρχισε να ενοχλει κ απο τα λογια μιας μαθητριας μου καταλαβα οτι δε θα ειχε πολλες ημερες ακομα ο σκυλος

Εκεινη τη μερα ακριβως ειδοποιησα τη μεριμνα του πανεπιστημιου πατρων, κ μετα απο λιγες μερες τον μετεφερα - με πολυ βαρια καρδια- στη φιλοζωικη.

Ο Κατραμ ειναι ενας πολυ καλος σκυλος, χαρουμενος, δραστηριος, δεν καταλαβαινει απο κρυο, τρελενεται να μπαινει μεσα σε νερα κ πιθανοτητα "εκτροφης" mareco
αφου ειναι στο αγαπημενο της σχεδιακι. Για οσο καιρο τον ειχα υπο την "αιγιδα" μου, μονο τα καλυτερα μπορω να πω. Κοιμοταν ακριβως εξω απο το σπιτι μου,με περιμενε ακομα κ αν εριχνε χιονονερο,πηγαιναμε μαζι στο σχολειο κ περιμενε, με ακουγε φυσικα περισσοτερο απ οτι η σκυλα μου:eek:

Σας κουρασα ομως κ μια φωτο δε σας εβαλαIMG_8054.jpgIMG_8173.jpgIMG_8178.jpg Για οποιον ενδιαφερεται λοιπον, ο Κατραμ φιλοξενειται στο Σταθμο Μεριμνας ζωων του Πανεπιστημιου Πατρων. :)
 

Attachments







bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
κρίμα σου πάει
δεν νιώθεις τύψεις? κοιμάσαι ήσυχα τα βράδια?:p
εγώ στην θέση σου θα το έφερνα πίσω στο σπίτι που διάλεξε :rolleyes:
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
σιγουρα κοιμαμαι πιο ησυχα απο τη στιγμη που ξερω οτι ειναι ασφαλης, κ δεν υπαρχει περιπτωση να τον βρω τ'ανασκελα! Το σπιτι αυτη τη στιγμη ειναι φουλ κομπλε....Ευχομαι απλα να βρει κ αυτος ενα καλο σπιτι!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ωραίος είναι!!!

Τα καλύτερα παιδιά, είναι αυτές οι εκτροφές μου :rolleyes:

Κι εγώ θα σε ρώταγα, γιατί δεν τον κρατάς εσύ...

Κατερινάκι, βάλε e-mail / κινητό, κοινοποιούμε και ευχόμαστε το καλύτερο :)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγώ πάλι δε ρωτάω γιατί ξέρω από πρώτο χέρι πως είναι να μην μπορείς να κρατήσεις ένα άκρως ερωτευσιμο σκυλί...

Καλί τύχη στον Κατραμούλη..
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Δυστυχως mareco μου, οπως μπηκε καποιες φορες στη σκεψη μου η προοπτικη υιοθεσιας, ετσι κ βγηκε. Οντως, ειναι περα απο τις δυναμεις μου-οχι μονο τις οικονομικες.

Για τηλεφωνικη επικοινωνια ειναι το τηλεφωνο της μεριμνας 2610966200 ή το δικο μου 6946001452
κ για email, θα δωσω το δικο μου το οποιο ειναι [email protected]
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν θα στο 'λεγα ποτέ, αν δεν ήξερα από πρώτο χέρι, πόσο εύκολο είναι το δεύτερο σκυλί.
Κυρίως όταν δεν είναι κουτάβι και είναι και τόσο καλότροπο, όσο λες πως είναι ο μικρούλης.

Μακάρι να βρει ένα καλό σπίτι :)
 










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Βρε mareco, δεν είναι τόσο κακά τα γατιά... Κι έχω 4 που ψάχνουν σπίτι, δεν πιάνουν χώρο, δεν θέλουν εκπαιδευση, κάνουν καλό στην ψυχολογία κι είναι χαδιάρικα. Τι λες?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
4 ε;

Κάτσε να σκεφτώ...

Πόσες μέρες θα κρατήσει άραγε η διασκέδαση του σκορπιού με 4 γάτες :rolleyes:
Μόλις τελειώσουν αυτές, θα μπορείς να μας βρεις κι άλλες;
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλά, για το σκορπιό σου έχω το μαυροτσούκαλό μου. Θα κρατούσε εισαεί, και θα στον έκανε κι αρνάκι, αλλά αυτή βρήκε ήδη το μόνιμό της σπίτι. Καταλαβαίνεις...