Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΑ PITBULL




S

SwkDoG

Guest
Γειά σου tatooman!!!... :D

Οι γνώσεις σου από την ενασχόληση σου με την εκτροφή των Πίτ-Μπουλς σίγουρα θα είναι πολύ χρήσιμες σε αυτό το θέμα.

Εμένα το αγαπημένο μου εξακολουθεί να είναι το THE_PIT_BULL_PROBLEM... :!:

Αλλά,όπως έγραψα και παραπάνω (έχουν γραφτεί από τα παιδιά αρκετά "καλά" πραγματάκια...αξίζει να τα διαβάσετε) :

...φωτογραφίες και videos δεν αποδεικνύουν κάτι και μάλλον δεν είναι και η σωστή προσέγγιση στο θέμα.
The games have began...UNLEASH THE DOGS OF WAR!!... :D
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
SwkDoG said:
...

Οι παραπάνω φωτογραφίες μπήκαν σαν ακραίο παράδειγμα πως φωτογραφίες και videos δεν αποδεικνύουν κάτι και μάλλον δεν είναι και η σωστή προσέγγιση στο θέμα.

..
δηλαδή για να καταλάβω αν οι φωτογραφίες και τα videos δεν βοηθάνε να αποδειχτεί κάτι, εσύ προσωπικά που βασίζεσαι... :?: στις ειδήσεις του ΑLTER και στις κατ' ιδίαν επισκέψεις στις παράνομες κυνομαχίες? δεν νομίζω :wink:
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
gevkarinian said:
SwkDoG για ποιό λόγο σβίστηκε το προηγούμενο θέμα?
η αλήθεια είναι πως έχω και εγώ την ίδια απορία με τον gevkarian... :roll:

μήπως οι φωτογραφίες με τον Χίτλερ...ταιριάζουνε και κάπου αλλού? :?
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
SwkDoG said:
konstantina κατ'αρχήν καλωσήλθες,χαιρόμαστε να σε έχουμε κοντά μας!!!... :)

Μήπως δεν διάβασες τις υπόλοιπες δημοσιεύσεις?... :?

Γιατί δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να διαφωνεί σε κάτι από αυτά που λες (...ότι δεν είναι ανάγκη να απολογηθείς για τίποτα και πολύ περισσότερο εδώ,σε εμάς για τις επιλογές σου...ότι η προκατάληψη και η ισοπέδωση είναι λάθος...ότι ο καθένας ορίζει την ζωή του και τα θέλω του...ότι οι νόμοι που "αφανίζουν" συγκεκριμένες φυλές είναι τραγικό λάθος και πάνω από όλα ότι όλοι πρέπει να έχουμε "ανοικτό μυαλό" σε όλες τις απόψεις,υποστηρίζοντας την δικιά μας με επιχειρήματα!!... :) ).
:
αφού δεν διαφωνείς με όλα αυτά που λέω , τότε πραγματικά δεν καταλαβαίνω την παρατήρησή σου πάνω σε αυτό.Δεν είναι δύσκολο να κατανοήσει κανείς την ανάγκη μου να εκφράσω τα συναισθήμματα μου και απλά να το αποδεχτεί απο τη στιγμή που δεν τον "προσβάλλουν".

SwkDoG said:
konstantina

Έχουν τα Πιτ-Μπουλς γεννετική προδιάθεση για επιθετικότητα σε άλλα ζώα?...
Πως είναι ως προς τον άνθρωπο?...
Μπορεί να "εξαφανισθεί" η όποια γεννετική προδιάθεση με επιλεκτική αναπαραγωγή και αυτό θα είναι καλό για την φυλή?...

...δεν τα βρίσκεις και εσύ λίγο off topic?... 8-[
:lol: μάλλον μπερδεύεσαι...off topic δεν είμαι εγώ :wink: , εκτός εάν θεωρείς ανύπαρκτους όλους αυτούς που γράφουν πρίν απο εσένα.
Το topic έγινε απο τον CARLOS, τους προβληματισμούς που έθεσες και την οδό που θέλησες να ακολουθήσουμε το έκανες εσύ στη συνέχεια,εντελώς δημοκρατικά εάν κρίνω και απο το topic που διαγράφηκε χωρίς καν τις απαραίτητες συστάσεις που αρμόζει σύμφωνα με το καθεστώς μας.
Και να ρωτήσω κάτι ακόμη εάν φυσικά μπορείς να μου απαντήσεις διαφορετικά θα αρκεστώ και στις "υποθέσεις" όπως χαρακτηριστικά απάντησες στον gev...
Γιατί το θέτεις ως "προβληματισμοί" τη στιγμή που στο μυαλό σου δεν είναι "προβληματισμοί" αλλά τεκμηριωμένες απόψεις (πάντα με τη δική σου λογική),
γιατί κρύβεσαι πίσω απο το δάκτυλό σου όπως ακριβώς κάνεις και με τη θέση "admin" :?: Είμαι σχετικά πολύ λίγο καιρό μέλος σας αλλα δεν χρειάστηκε και πολύ απο τον τρόπο που κινείσαι και τοποθετείσαι να καταλάβω ότι εσύ είσαι ο admin :wink: .
Αλήθεια τι είναι αυτό που σε κάνει να μην θέλεις να δείξεις ποιός πραγματικά είσαι? για να μην σχολιάσω τα 507post που έχουνε γίνει απο εσένα...(ποιός άλλος θα άντεχε?ήρωας σου βγάζω το καπέλο.. :!: )

Τώρα θα μου πείς "τι αποδείξεις έχω περί τούτον"...
αλλά εδώ δεν σε πείθουν οι φώτο και τα videos :) θα σε πείσουν οι "σκέψεις" μου :?: :wink:

Αυτά τα ολίγα...
τώρα μπορείς να "ορμήξεις" :!:

Και αν προλάβω...συζητάμε και για την δική σου επιθετικότητα :?

γιατι όπως πολύ σωστά προανάφερες για το "τι σχέση έχουνε όλα αυτά?"
και πολύ σωστά μου απάντησες...

"Σε ευρύτερο πλαίσιο έχουν,με τα πάντα γιατί είναι γενικές αρχές..."
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Αγαπητή Κωνσταντίνα.

Καλώς ήρθες και ηρέμισε πάνω από όλα.

Έχεις διαβάσει όλα τα post??

Εάν θέλεις διάβασε εδώ

http://www.dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=565

είπες

δηλαδή για να καταλάβω αν οι φωτογραφίες και τα videos δεν βοηθάνε να αποδειχτεί κάτι, εσύ προσωπικά που βασίζεσαι

ο SwkDoG

είπε ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ

Οι παραπάνω φωτογραφίες μπήκαν σαν ακραίο παράδειγμα πως φωτογραφίες και videos δεν αποδεικνύουν κάτι και μάλλον δεν είναι και η σωστή προσέγγιση στο θέμα
Εννοώντας (αφού δεν το καταλαβαίνεις)

Εάν εγώ αύριο βάλω 100 video και 1000 photo με pit σε κυνομαχίες ΤΙ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ????

Ότι ΟΛΑ τα pit είναι μαχητές??

Όχι θα σημαίνει ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σκυλιά είναι μαχητές.

Έτσι απλά και ο SwkDoG λέει ΞΕΚAΘΑΡΑ ότι τα video και οι photo που βάζετε αφορούν συγκεκριμένα σκυλιά αλλά το σημαντικότερο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ.

Εάν δεν μπορείτε να το καταλάβετε αυτό ΛΥΠΑΜΕ………….
 


S

SwkDoG

Guest
konstantina όντως συμφωνώ μαζί σου στις "γενικές αρχές" που έθεσες και απλά έγραψα κάποια σχόλια για να στο δώσω να το καταλάβεις γιατί από ότι κατάλαβα (μπορεί να κάνω και λάθος) νόμιζες ότι είμαι αντίθετος.

Επίσης να πώ,όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ, πως :

Αγαπάω και σέβομαι τα Πίτ-Μπουλς,όπως και όλα τα ζώα.

Είμαι ΚΑΤΑ των νόμων που τα καθιστούν παράνομα και τα διώκουν.

Ήμουν ιδιοκτήτης Πίτ-Μπουλ και συμπαθώ αρκετά αυτά τα σκυλάκια (όπως και όλα άλλωστε).


Άπλα λέω τις απόψεις μου σε κάποια ζητήματα (αν ενοχλώ κάποιον να ζητήσω συγνώμη... 8-[ )...

Όσον αφορά το θέμα "διαχείρισης"...ΗΜΟΥΝ διαχειριστής και δεν το έκρυβα...Γιατί να το κάνω τώρα?!!... :?

Στα θέματα που σβήστηκαν υπήρχαν και δικά μου πόστ....

Επίσης πιστεύω πως είμαστε off topic αλλά δε πειράζει... :D :D

Υ.Γ. Με ρώτησες και γιατί έθεσα "προβληματισμούς" αφού έχω "άποψη" για το θέμα...
Γιατί το να σε "προβληματίζει" κάτι δεν σημαίνει ότι δεν έχεις και ίδεα για το τι μπορεί να φταίει ή το τι μπορεί να είναι...Αν είχα άγνοια θα έθετα "ερωτήματα" και θα περίμενα απαντήσεις.
Και κατά δεύτερο λόγο επειδή δεν θεωρώ τον εαυτό μου παντογνώστη ή ότι κατέχω κανά "αλάθητο" περιμένω να ακούσω και τις άλλες απόψεις και ή να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω ή να συμπληρώσω κοκ.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Quote:
επίσης δεν νομίζω να παρέθεσες βίντεο με σκύλους της ράτσας σου να κυνηγούν ζωντανή κότα κάνοντας έλξη βάρους. (δεν κατηγορώ το σκύλο, την κότα θα την κηνυγούσε και ένα Γιορκσαιρ σέρνοντας, κατηγορώ την νοοτροπία των ιδιοκτητών τους)


denis αν μπορείς βρες αυτό το video να το δούμε και εμείς.
Βρίσκεται στην αρχή: '' ο λόγος που διάλεξα Pit bull ''

Υπάρχει (η μη αναγνώρισή τους από την FCI) και όμως δεν εξαφανίζονται, ίσως να είναι καλύτερα, κάποιοι να ξεσπούν σε αυτά τα ζώα και να αφήσουν ήσυχες τις άλλες φυλές.

Για πες μου λίγο τι εννοείς ακριβώς μ'αυτό????
Aν έβαζες όλο το Quote δεν θα μπορούσες να ρωτήσεις, αφού το εξηγώ:

Δεν θα ήθελα να υπάρχει '' παράλληλη εκτροφή σε άλλες 10 φυλές που θα είχε ως βάση το κράτημα στο δάγκωμα ή την ικανότητα για μάχη.
 


Savra

Well-Known Member
16 Απριλίου 2007
342
1
Athens
www.happypuppycafe.com
Mια απορια μου εχει γεννηθει διαβαζοντας τα ποστ για τα πιτ μπουλ,και αν κατι μου εχει διαφυγει συγχωριστεμε γιατι ειμαι μονο 15 μερες μελος εδω,και προσπαθησα να διαβασω οσα περισσοτερα ποστ μπορουσα,
ομως...

δεν βρηκα ουτε ενα ποστ απο καποιον που να λεει οτι τα πιτ μπουλ εχουν προδιαθεση επιθετικοτητας προς τους ανθρωπους.

Δεν διαβασα πουθενα καποιος να εχει γραψει οτι τα πιτ μπουλς δεν ειναι πολυ καλα με τους ανθρωπους,τα παιδια,την οικογενεια τους και οτι δεν ειναι αξιαγαπητα σκυλια,ισα-ισα που γραφτηκε οτι για οποιες επιθεσεις εχουν συμβει παντα εφταιγαν οι ιδιοκτητες τους και η εκπαιδευση που τους εκαναν.

Γιαυτο και δεν καταλαβαινω τι θελουν να αποδειξουν οι φωτογραφιες και τα βιντεο με τα πιτ μπουλ αγκαλια με τα μελη της οικογενειας τους η με αλλους ανθρωπους,δεν ειναι αυτονοητο οτι αγαπουν πολυ τους ανθρωπους?Δεν ειναι αυτονοητο οτι οι ανθρωποι που τα εχουν μεσα στην οικογενεια τους τα λατρευουν?

Οταν καποιοι ανθρωποι(οπως και εγω)θεωρουν οτι πολλα πιτ μπουλς ειναι επικινδυνα με αλλα σκυλια δεν σημαινει οτι κατηγορουμε την ρατσα.
Εχω διαβασει πολλα φορουμ για πιτ μπουλς και οι ιδιοι που εχουν σκυλια αυτης της ρατσας γραφουν οτι ενας υπευθυνος ιδιοκτητης πιτ μπουλ δεν πρεπει ποτε να τα βγαζει εξω χωρις λουρι γιατι υπαρχει μεγαλος κινδυνος επιθεσης προς τα αλλα σκυλια,ακομα και αν δεν εχει ποτε εκδηλωθει μεχρι εκεινη την στιγμη,οπως και οταν υπαρχουν περισσοτερα απο ενα σκυλια στην οικογενεια δεν θα πρεπει ποτε να μενουν μαζι,οταν δεν υπαρχει καποιος να τα επιβλεπει,αλλα θα πρεπει το καθε ενα να ειναι σε ξεχωριστο χωρο.

Η επιθετικοτητα προς τα αλλα σκυλια δεν εχει να κανει σε τιποτα με την επιθετικοτητα προς τους ανθρωπους!
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
ΜΑΚΗΣ said:
Αγαπητή Κωνσταντίνα.

Καλώς ήρθες και ηρέμισε πάνω από όλα.

Έχεις διαβάσει όλα τα post??

Εάν θέλεις διάβασε εδώ

http://www.dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=565
Αγαπητέ μου Μάκη,

καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ που ενδιαφέρεσαι να με ενημερώσεις για τα ανάλογα post, θα ήθελα να σημειώσω εδώ πως δεν υπήχε περίπτωση να συμμετέχω κάπου μή έχοντας εικόνα για το τι μιλάμε... :? εννοείται πως έχω διαβάσει και αυτά τα οποία και σβηστήκανε.

ΜΑΚΗΣ said:
είπες

δηλαδή για να καταλάβω αν οι φωτογραφίες και τα videos δεν βοηθάνε να αποδειχτεί κάτι, εσύ προσωπικά που βασίζεσαι

ο SwkDoG

είπε ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ

Οι παραπάνω φωτογραφίες μπήκαν σαν ακραίο παράδειγμα πως φωτογραφίες και videos δεν αποδεικνύουν κάτι και μάλλον δεν είναι και η σωστή προσέγγιση στο θέμα
Εννοώντας (αφού δεν το καταλαβαίνεις)

Εάν εγώ αύριο βάλω 100 video και 1000 photo με pit σε κυνομαχίες ΤΙ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ????

Ότι ΟΛΑ τα pit είναι μαχητές??

Όχι θα σημαίνει ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σκυλιά είναι μαχητές.

Έτσι απλά και ο SwkDoG λέει ΞΕΚAΘΑΡΑ ότι τα video και οι photo που βάζετε αφορούν συγκεκριμένα σκυλιά αλλά το σημαντικότερο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ.
Δεν νομίζω Μάκη ότι χρειάζεται να κάνεις αναλυτική επεξήγηση φράσεων που ειπώθηκαν απο άλλον και στη συγκεκριμμένη απο τον SwkDoG δίνοντας μία υποθετική ερμηνεία, εάν δεν καταλαβαινόμασταν με τον ίδιο σε αυτό που προσπαθείς να μου εξηγήσεις λες και είμαι κανα 5 χρονο...θα έκανε ένας απο τους δυο μας παράθεση πάνω σε αυτό...για να μην γίνεται κάτι τέτοιο σημαίνει κάτι :wink:

ΜΑΚΗΣ said:
Εάν δεν μπορείτε να το καταλάβετε αυτό ΛΥΠΑΜΕ………….
αν νομίζετε ότι εγώ μόνο δεν καταλαβαίνω...τότε να σας θυμήσω το ανάλογο post μου το οποίο και δεν κατηγορεί ονομαστικώς κάποιους απο τους συνομιλητές μου
και σίγουρα δεν μιλάω για όλους ανεξαρτήτως αλλά για μία μερίδα ανθρώπων,
επίσης οι φωτο και τα videos αν συνεχίζετε να πιστεύετε οτι δεν βοηθάνε στο να δεί ο κόσμος και μία αλλη πλευρά των pitbull, να σας θυμίσω ότι μία πολύ μεγάλη μερίδα ανθρώπων βασίστηκε πανω σε αυτά τα οποία και κανείς δεν αμφισβήτησε ότι γίνονται, για να υιοθετήσει και το αποτέλεσμα πως "ολα τα Pitbull είναι επιθετικά και όχι μόνο προς τα σκυλιά αλλά και ως προς τους ανθρώπους"

Κάποιες λεξούλες Μάκη τις έκανα bold να με συγχωρέσεις αλλά επειδή βλέπω ότι εσύ έτσι κατανοείς καλύτερα, αν κρίνω απο τον τρόπο που θέλησες να μου μεταβιβάσεις αυτά που είχες να μου πείς.
Ανάλυση του τι σημαίνει η ανάλογη λεξούλα μου , συγνώμη δεν μπορώ να το κάνω αυτό :?
...τώρα εάν και εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις εμένα ...τι να πώ? ΛΥΠΑΜΑΙ :!:



Posted: Tue May 01, 2007 9:17 pm Post subject: ουφφφ..

--------------------------------------------------------------------------------

Πραγματικά αν και παρακολουθώ τα καθέκαστα, προβληματίζομαι για το εάν πρέπει να συμμετέχω σε όλο αυτό η να το αφήσω να με προσπεράσει.
Για αυτό θα αρκεστώ στο να αναφέρω απλά το πως νοιώθω για όλο αυτό και όχι φυσικά να απολογηθώ για αυτό που έχω επιλέξει.
Με λυπεί αφάνταστα το γεγονός το ότι μπαίνουμε, αν και εγώ είμαι κάτοχος 2 amstaff αλλά για εμένα δεν διαφέρει, στην διαδικασία να απολογούμαστε και να προσπαθούμε να κάνουμε τον κόσμο να πάψει να είναι τόσο προκατελειμμένος, με αυτό το θέμα...Με εξοργίζει η επιμονή κάποιων να μας βάζουνε όλους στο ίδιο "καζάνι" τη στιγμή που στην προσωπική τους ζωή πασχίζουνε να μην τους συμβεί το ίδιο (δηλαδή να μην χρειαστεί και αυτούς να τους κρίνουνε αναλόγως)
Προσωπικά εμένα την ίδια μου αρέσει να ορίζω εγώ τη ζωή μου και στη συγκεκριμμένη φάση έχω επιλέξει μέσα σε αυτή να έχω τους 2 τετράποδους φίλους μου γιατί για εμένα αυτό είναι .Υπάρχουνε στιγμές που σκέφτομαι και αναρωτιέμαι τι θα έκανε πραγματικά ευτυχισμένους τους ανθρώπους που κατακρίνουν η ακόμη και που αμφιβάλλουν για τη συγκεκριμμένη ράτσα...θα τους ανακούφιζε αν ίσχυε ένας νόμος που ως δια μαγείας θα εξαφάνιζε τα pitbull?
Γιατί εάν "ναι" μήπως μετά απο τις τόσο αναλύσεις για τα συγκεκριμμένα σκυλάκια θα έπρεπε να περάσουνε στο επόμενο βήμα και πολύ πιο σημαντικό για εμένα... που είναι η αναλύσεις για τη δική τους ψυχοσύνθεση?νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε πολύ...

πρίν απλώσεις το χεράκι για να μου βγάλεις το ματάκι, πιάσε το δικό μου χεράκι και πάμε ταξιδάκι ...παρέα!!!

δείτε και αυτό αν θέλετε, δεν ζητάω να σας πείσω...
απλά να το απολαύσετε!

" το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο...
λειτουργεί μόνο όταν είναι ανοιχτό..."

http://www.youtube.com/watch?v=vL1trl1FMUw&mode=related&search=
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
SwkDoG said:
konstantina

Όσον αφορά το θέμα "διαχείρισης"...ΗΜΟΥΝ διαχειριστής και δεν το έκρυβα...Γιατί να το κάνω τώρα?!!... :?

Στα θέματα που σβήστηκαν υπήρχαν και δικά μου πόστ....

Επίσης πιστεύω πως είμαστε off topic αλλά δε πειράζει... :D :D
τότε θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι...φυσικά εσύ "πάντα" μπορείς να μου απαντήσεις με υποθέσεις...

-Πιστεύεις ότι ο τωρινός admin έπραξε σωστά και διέγραψε ένα θέμα χωρίς καν να γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις?
-Και αφού εντελώς δημοκρατικά το έκανε, εσείς σαν πιο παλιά μέλη δεν δυσαρεστηθήκατε για την κίνησή του αυτή?
-Εσύ αν συνέχιζες να ήσουνα στη θέση αυτή πως θα έπραττες?
και τέλος...για να καταλάβω σαν καινούργια εκτός εάν μου διαφεύγει κάτι και ελπίζω να με συγχωρέσετε για αυτό...

-Συμμετέχετε σε μία σελίδα χωρίς να σας απασχολεί το ποιός είναι ο διαχειρηστής του? και κατα επέκταση και ο σκοπός αυτού του οποίου εσείς tροφοδοτείται καθημερινά με την συμμετοχή σας στο Forum :?: :?


και ΝΑΙ... τώρα είμαι "off topic" :!:
 


Marin

Well-Known Member
1 Απριλίου 2007
124
22
Athen
Γιαυτό και θα τιμωρηθείς... delete το μήνυμα με συνοπτικές διαδικασίες.

Μαρίνα
 


S

SwkDoG

Guest
Καλημέρα!... :D

:D ...Έχουμε χάσει το τόπι-κ!!... :D ...Δε πειράζει,συμβαίνει στα φόρα... :mrgreen:

-Πιστεύεις ότι ο τωρινός admin έπραξε σωστά και διέγραψε ένα θέμα χωρίς καν να γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις?
Όχι!

-Και αφού εντελώς δημοκρατικά το έκανε, εσείς σαν πιο παλιά μέλη δεν δυσαρεστηθήκατε για την κίνησή του αυτή?
Πολλοί δυσαρεστήθηκαν...και γώ ανάμεσα τους.

-Εσύ αν συνέχιζες να ήσουνα στη θέση αυτή πως θα έπραττες?
Θα "πέταγα" καμιά από τις συνηθισμένες μου μ..... χαζομάρες και θα άφηνα τα πράγματα να εξελιχθούν.

-Συμμετέχετε σε μία σελίδα χωρίς να σας απασχολεί το ποιός είναι ο διαχειρηστής του? και κατα επέκταση και ο σκοπός αυτού του οποίου εσείς tροφοδοτείται καθημερινά με την συμμετοχή σας στο Forum :?: :?
Θα απαντήσω για εμένα μόνο τώρα...
Ναί!...Συμμετέχω σε πολλά φόρουμ που δεν γνωρίζω το διαχειριστή,ούτε και ξέρω τι κάνει και ποιός είναι.
Αν μου αρέσει και έχω κάτι να πώ κάθομαι...άν όχι φεύγω.

Για εμένα τα φόρουμ είναι κάτι σαν διαδυκτιακά καφενεία...Μπαίνεις μέσα να βρείς άλλους και να συζητήσετε συγκεκριμένα ή όχι θέματα...Ρωτάς ποτέ ποιός έχει το μαγαζί και με τί ασχολείτε ή γιατί το άνοιξε?!...Εγώ όχι.
 




konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
-Συμμετέχετε σε μία σελίδα χωρίς να σας απασχολεί το ποιός είναι ο διαχειρηστής του? και κατα επέκταση και ο σκοπός αυτού του οποίου εσείς tροφοδοτείται καθημερινά με την συμμετοχή σας στο Forum :?: :?
θα απαντήσω για εμένα μόνο τώρα...
Ναί!...Συμμετέχω σε πολλά φόρουμ που δεν γνωρίζω το διαχειριστή,ούτε και ξέρω τι κάνει και ποιός είναι.
Αν μου αρέσει και έχω κάτι να πώ κάθομαι...άν όχι φεύγω.

Για εμένα τα φόρουμ είναι κάτι σαν διαδυκτιακά καφενεία...Μπαίνεις μέσα να βρείς άλλους και να συζητήσετε συγκεκριμένα ή όχι θέματα...Ρωτάς ποτέ ποιός έχει το μαγαζί και με τί ασχολείτε ή γιατί το άνοιξε?!...Εγώ όχι.

καλημέρα και απο εμένα...

ναι σωστά κατι σαν διαδυκτιακά καφενεία :D
μόνο που εγώ εάν πήγαινα κάπου 510 φορές θα ήξερα σίγουρα τον ιδιοκτήτη... :wink:
 


S

SwkDoG

Guest
Ε,μη παίρνεις "της μετροιτής" το καφενεία!...Καφετέριες...

Στο "Kitchen Bar" τους φραπέδες ο Στηβ τους φτιάχνει?!... :lol:

Ή ξέρεις ποιος έχει τα εκάστοτε "Flocafe"?!...

:D

Υ.Γ. konstantina απλά διαφέρουμε λοιπόν σαν χαρακτήρες... :D
Δεν είναι κακό αυτό!... :D
Εγώ υπάρχουν cafe που έχω πάει άπειρες φορές και δεν έχω ιδέα ποιός τα έχει...και φόρουμς το ίδιο.
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
σε πληροφορώ οτι με 510 φορές ακόμη και η καθαρίστρια θα σε ξέρει και θα την ξέρεις...

:D

swkdog σαφώς και διαφέρουμε σαν χαρακτήρες, δεν ειναι κακό όντως ...ποικιλια..

η διαφορά μας είναι ότι εγώ θέλω να γνωρίζω που "ακουμπάω" τα χρήματά μου ...πόσο μάλλον τις απόψεις μου :!: :wink:

Υ.Γ.SwkDog... σε παρασύρω :idea: συνεχίζεις και εσύ να είσαι off topic :wink:
 


S

SwkDoG

Guest
Ε...Τώρα θα με αναγκάσεις να σου ορκιστώ και είμαι και άθεος πανάθεμα με!!!... :p :mrgreen:

Τη χαίρομαι την κουβέντα μας αλλά το παρά...στρατήσαμε το θέμα ε?!... :D

Να σε ρωτήσω κάτι...Σε σχέση με αυτά που έχω πεί για τα Πίτ-Μπουλς διαφωνούμε?!!... :?

Δεν έχω καταλάβει...και αν ναί...πού?
 


konstantina

Active Member
21 Απριλίου 2007
37
0
με εκπλήσεις SwKDog δεν έχεις καταλάβει εάν συμφωνούμε η διαφωνούμε :?: :D

κάποιος να φωνάξει τον Μάκη :lol:

Μάκηηηηηηηηηηηη τα φώτα σας pls.... :shock: :D
 


S

SwkDoG

Guest
Άνθρωπος είμαι...δεν είμαι πέτρα!... :mrgreen:

Ναί σοβαρά δεν έχω καταλάβει... 8-[

Μπερδεύτηκα ε?!!...Για πές...