Ο BLADE ΜΟΥ!!!!


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
δεν καταλαβα το "στησιμο" που θα κανει ο κτηνιατρος
Σου είπε ...

με τον ορο στισιμο εννοω να γινει οπως ειναι το προτυπο τις ρατσας του!

με το σωστο ασβεστιο θα ερθει και το πανω!
ΜΕ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΔΕΝ ΙΣΙΩΝΟΥΝ ΠΟΔΙΑ, ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΤΗΘΗ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΤΗΣ ΡΑΤΣΑΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ''ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ'' ... περίεργο κτηνίατρο έχεις ... ίσα - ίσα χορήγηση ασβεστίου σε πολύ μικρή ηλικία ειδικά αλλά και σε μεγαλύτερη αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ... ΠΑΓΙΩΝΕΙ το πρόβλημα αυτό, γιατί σκληραίνει τους χόνδρους και για πολλούς άλλους λόγους ... σε ηλικία 2-3-4 μηνών δε, κατα τη γνώμη μου είναι καταστροφή ...

''Aγρίεμα'' tug δλδ κλπ ..... πάλι κατά τη γνώμη μου ΜΟΝΟ ΟΣΟ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ... ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ, (αυτό που κάνεις με το μπατζάκι του παντελονιού είναι καταστροφή για τα δόντια) ΠΟΤΕ δεν σηκωνεις - κρεμάς ...

Τα αυτιά μια χαρά είναι, αν σ'αρέσει η φυλή μπορούσες να την δεχτείς όπως είναι, αν σ'αρέσει κάτι άλλο με όρθια αυτιά, πάρε κάτι άλλο ... εκεί είναι μόνο η ένστασή μου, αν πονάει κλπ άστο, δεν πιάνομαι απο εκει ...
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
ευχαριστω και για τα καλα λογια και για τις ενστασεις σας! ολα βοηθουν παρα πολυ! θα απαντησω σε μερικα και θα πω το εξης.....

για το σκυλι μου δινω οτι καλητερο μπορω και αυτο θα κανω για τα επομενα 15 χρονια ελπιζω!!! οταν πλεον κλεισει τον κυκλο του σαν κοθταβι και φτασει να γινει ενηλικος θα δουμε πως θα γινει ως τοτε! και θα τον δειτε και εσεις!!

παντος μια φιλικη ερωτηση? δηλαδη εσεις τα σκυλια δεν τα πεζετε ετσι?
(δεν θελω να το κανω αγριο απλα παιζουμε και του αρεσει-παντα μετα ερχετε στην αγκαλια μου και κανει ναζια απο χαρα)

sir: πες μου λιγο που το διαβασες αυτο για τα τρια ειδη ποδιον? δεν υπαρχει πουθενα!! εξαλου στο καταστατικο του FCI δεν αναφερει κατι οπως και σε κανενα βιβλιο και σε κανενα σοβαρο σα΄ι'τ απο κλαμπ παγκοσμιος! (χωρις παρεξηγηση)

απροω για την μουσικη πως και κανενα αρνητικο σχολιο? :lol: :lol: :lol:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Όντως βρε Συμεών… Τώρα που το λες… Λίγο άσχετη η μουσική επένδυση…
BLADE το λένε το ζωντανό, όχι Roky Balboa! :lol:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
στα μπουλ τερριερ υπάρχουν τύποι,μήπως εννοεί αυτό?


BULLDOG TYPE


DALMATIAN TYPE


TERRIER TYPE


A good combination of all three types with quality, shapeliness, soundness and density.
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
ε ειπα να μην βαλω prodijy θα κουραζε!!!! :lol:

ισος μπερδευτικε με το bull terrier!!

παντος στα αμσταφ δεν ισχυει κατι τετοιο!
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Oχι, από τότε που άρχισε να περνάει από το χέρι μου, ούτε μία :wink:

Επίσης, να μην παίζεις έτσι, γιατί θα στραβώσουν τα δόντια του. Οχι γιατί θα αγριέψει.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
sir: πες μου λιγο που το διαβασες αυτο για τα τρια ειδη ποδιον? δεν υπαρχει πουθενα!! εξαλου στο καταστατικο του FCI δεν αναφερει κατι οπως και σε κανενα βιβλιο και σε κανενα σοβαρο σα΄ι'τ απο κλαμπ παγκοσμιος! (χωρις παρεξηγηση)
δεν ειπα για 3 διαφορετικα ειδη ποδιων"! ειπα για 3 διαφορετικα ειδη απο τα οποια τα ελαφρως ανοικτα ποδια μας οδηγουν στο συμπερασμα οτι μαλλων ο μικρος ειναι στο bully ! εδω ειναι στο πλαι http://www.depaco.com/us/interview.htm

http://www.american-staff-kennel.com/listing.php?id=Type%20d'American%20Staff&L=EN
http://american-staffordshire-terrier.dk/Amstaff Facts.htm
 




Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
αυτα που γραφει ο ιταλος (και καποιοι αλλοι) δεν τα εχω δει πουθενα αλλου!!

τα εχω δει ομως σε παρα πολα πιτ-μπουλ κλαμπ!!

εμπαση περιπτωση θα τον δεις sir στην τελικη του μορφη και θα καταλαβεις!! μπορεις να το κανεις και απο τορα βλεποντας σε ορισμενους
εκτροφεις καπια κουταβια πως ηταν και πως εγιναν!!!

παντος και ετσι να ειναι sir που δεν αντιλεγω εξαλου ολα ακομα ειναι λιγο ρευστα!!

θα δεις πως θα γινει και θα μου πεις μετα!!

εχω φοτος μεχρι και 3 γενιες πισω και εχω δει περιπου την γραμμη που θα ακολουθισει

για αυτο ειμαι σιγουρος! απλα λιγο υπομονη και θα με θυμηθεις!!

sir elric :τα εκανα μια δημοσιευση δεν υπαρχει λογος να κανουμε ποστ το ενα μετα το αλλο
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
για αυτο ειμαι σιγουρος! απλα λιγο υπομονη και θα με θυμηθεις!!
οπως και να εχει εσυ θα γουσταρεις που τον εχεις και αυτο ειναι σημαντικο!

απο εκει περα να βοηθησω θελω με την λιγη γνωση που εχω πανω στην ρατσα !

τα αγγλικα σου πως ειναι ? αν ειναι σε ανεκτο επιπεδο αρχισε το googlarisma ειδικα στα φορουμ με αμσταφ θα βρεις απιστευτες πληροφοριες!!

τα σκυλια του ιταλου μαρεσουν υπερβολικα και δεν εχω δει ενα να ξεφευγει προς το ενα ακρο η προς το αλλο!!
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
να πω πως σε ολα τα φορουμ στον κοσμο ο καθενας λεει απλα την γνωμη του!!! η οτι πιστευει σωστο!!!
αρα δεν θα κατσω να βασιστω σε αυτα αλλα σε αυτα που λεει ο FCI και οσοι εκτροφεις εχουν βγαλει προταθλητες (που σημενει ως βασικη προιποθεση καθαροαιμια και 100% αναγνωριση απο τον FCI)

επεισης δεν θελω ουτε να διαφιμισω τον σκυλο μου ουτε τπτ δεν ειμαι το ψωνιο τυπου <ο καθαροαιμος σκυλος μου και κανενας αλλος>

απλα δεν ειχα παντρευτει το σκυλι πριν το παρω οποτε εψαξα σε αμετρητους εκτροφεις και βρηκα τον οσο μπορω τον <καλητερο> συνδιασμο και με το καλητερο οικογενιακο δεντρο!!!
εχω φοτος απο 3 γενιες πισω (τις βρηκα μονος μου) πατερα μανα τους ειδα απο κοντα και δεν θελω να αναφερθω σε πρωταθλητες κλπ!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Kαλά έκανες !!!
Αλλά μπορεί να ανοίγουν τα πόδια, ακόμα και στον μπαμπά του και παγκόσμιος πρωταθλητης να είναι ... αφού τα ξερεις, τί καθόμαστε και λέμε - εσύ υπερασπίζεσαι τον σκύλο κλπ κλπ?
Μια χαρα είναι το κουτάβι, εγώ έκανα 3 παρατηρήσεις που θα έκανα και απο κοντά αν σε έβλεπα ...
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
και πολυ καλα εκανες denis γιατι παντα οι καλοπροαιρετες παρατηρησεις βοηθανε.

και ευχαριστω ολα τα παιδια για το ενδιαφερον τους!!! :D
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
επειδη ειχε δημιουργηθει ενα ψιλοθεματακι (sir elric) σχετικα με το bully type εδω δειχνω ενα βιντεο με bully type!

http://www.youtube.com/watch?v=S_J0dH-blWM
(με πιτ αλλα το ιδιο ειναι σχετικα με τον τυπο!)

τα bully type ειναι πολυ εντονα για αυτο και δεν τα προτειμουν για εκτροφη!!!

και ξαναδες το δικο μου και βγαλε συμπερασματα!!! εχει και ενα κουταβακι ηλικια του δικου μου στο βιντεο!!!

και σε λιγο καιρο θα ξανακατεβασω βιντεο και τοτε θα μου πεις και καλητερα!!
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
ανοιξε ενα αλλο θεμα και πες μας τι βλεπουμε.
πες μας τι ειναι τα bully type και πως προηλθαν.