ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΙΩΠΗΡΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΦΟΛΑΣ


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Μερικές φωτογραφίες από Ν.Φιλαδέλφεια.

Αναχώρηση από το καταφύγιο στο Άλσος...






 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Και μερικές από τις 4ποδες συμμετοχές...











Τα περισσότερα σκυλιά ήταν από το καταφύγιο. Πήγαν δηλαδή άνθρωποι χωρίς τα δικά τους σκυλιά, έτσι ώστε να πάρουν μαζί τους του καταφυγιου. Εκεί τους φόρεσαν και τα μαύρα μαντήλια στο λαιμό.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μπράβο παιδιά! Μακάρι να ευαισθητοποιηθεί έστω κι ένας! Εξαιρετική η πρωτοβουλία του ΦΣΝΦ. Είχατε καμιά αντίδραση απο το Δημαρχείο??
 


Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
Λαρισα.....4-5 ατομα διασπαρτα!!!Εγω πήγα,αλλα χωρις σκυλουνι δυστυχως....ελειπαν ολα στην εξοχη!!!Τι να πουμε....
 




minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
To comment που εχει γραφτει απο κατω το ειδες?......

Δεν θελω σε καμια περιπτωση να προσβαλλω κανεναν ουτε και να γενικολογησω, αλλα ολες αυτες οι συγκεντρωσεις ειναι μονο επιφανειακες. Ειναι οπως οταν την μερα της γης σβηνουμε τα φωτα για μια ωρα και νομιζουμε οτι καναμε το χρεος μας προς το περιβαλλον.

Δεν λεω, καλα εκαναν και πηγαν οσοι πηγαν, απλα δεν πιστευω οτι ευαισθητοποιηθηκαν ουτε οι αρχες ουτε ατομα σαν και αυτο που εγραψε το συγκεκριμενο σχολιο στο youtube. Για να σταματησει αυτη η κτηνωδια με τις φολες, και οχι μονο, θα παρει χρονια, πολλα χρονια. Πρεπει να αλλαξουν τα παντα, απο την παιδεια που παιρνουν τα παιδια στο σχολειο, μεχρι το μυαλο του Ελληναρα που την εχει δει ο γ....ς της γειτονιας. (και ειδικα αυτο το τελευταιο, μου φαινεται το πιο δυσκολο και ανεφικτο απ'ολα)
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
ναι αλλά κάναμε μια αρχή!!εννοείται πως δεν θα αλλάξουν όλα αυτα απ' τη μια μέρα στην άλλη αλλά κάναμε ένα ξεκίνημα!!βάλαμε κάποιους σε σκέψεις!!!
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι




Αθήνα κέντρο:




Γέρακας:






Ιωάννινα:










Μαρκόπουλο ΚΑΖ:



Ναύπλιο:






Πειραιάς:










Ρόδος:














Σητεία Κρήτης:




Χολαργός:
 


Landser

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
74
0
Μαραθωνας
To comment που εχει γραφτει απο κατω το ειδες?......
Δεν σε πιανω..Ποιο απο τα δυο σχολια ειναι το δικο σου?Γιατι το ενα εχει καταργηθει..
Και τι αλαμπουρνεζικα λες τι δουλεια εχει το σβησιμο των φωτων με τις φολες και με το μυαλο του Ελληναρα που μαμαει την γειτονια....?
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Μιλαω για το σχολιο στο youtube κατω απο το βιντεο που το εγραψε καποιος oventouzas, δεν ειπα οτι καποιο ειναι δικο μου. Το ανεφερα γιατι το συγκεκριμενο σχολιο κατω απο το βιντεο δειχνει την γενικη αποψη των Ελληνων για το θεμα.
Για ποιο σβησιμο φωτο?(δεν σε καταλαβαινω)
Συμφωνω οτι χρειαζονται ΚΑΙ τετοιου ειδους κινητοποιησεις. Αυτο που λεω ειναι οτι δεν πρεπει να επαναπαυομαστε οτι αν καποιος πηγε σε καποια απο τις συγκεντρωσεις να νομιζει οτι εκανε το χρεος του.
Αν τωρα ολα αυτα σου φαινονται αλαμπουρνεζικα, δεν ειναι δικο μου προβλημα...