ΠΑΡΑΛΗΣΗ ΚΑΤΩ ΣΙΑΓΩΝΑΣ!!!!!


CARLOS

Member
14 Απριλίου 2007
13
0
ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ PITBULL,4 MHNΩΝ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΕ ΝΑ ΠΑΡΑΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΛΗΣΕΙ Η ΚΑΤΩ ΣΙΑΓΩΝΑ ΤΟΥ.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΣΩ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ,ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΛΗΣΕΙΣ,Η ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ???????ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Κατ αρχην γινεται να μην φωναζεις σε ολα σου τα ποστ? :wink:

Μια φηλη μου ειχε ενα Frenchie με παραληση της κατω σιαγονας.
Ο σκυλος της το επαθε απο μια οτιτιδα οι οπια μεν αντιμετοπιστηκε με αντιβιοση, αλλα δεν θεραπευτηκε, επειδη δεν επιασε καλα.
Το πραγμα προχορισε, εκανε εσωτερικη οτιτιδα και το πυων εφτασε μεχρι το κοκκαλο του σιαγονα ( καπος ετσι παντος).
Ο σκυλος εκανε μηνες θεραπρεια με αντιβιοση μετα απο αντιβιογραμμα, στην οποια προηγηθηκε και χειρουργηκη επεμβαση, οπου του αφαιρεσαν ολο τον ακουστικο πορο- και αργησε παρα πολυ να συνελθει και να μπορει να ανοιξει και παλι το στομα του.
 


CARLOS

Member
14 Απριλίου 2007
13
0
καλημερα..υποσχομαι να μην ξαναφωναξω. :D ,θα το πω στο φιλο να το κοιταξει και αυτο το ενδεχομενο.ο κτηνιατρος ομως δεν θα το εβλεπε λογικα αν ηταν κατι τετοιο.η φιλη σου εκανε καποια ειδικι εξετεση και το βρηκε?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αυτη η κοπελλα ετρεξε σε 3 κτηνιατρους μεχρι να μαθει τι ακριβος εχει προκαλεσει το προβλημα- στην γεμανια!

Δηλ, δεν ειναι και τοσο αυτονοητο οτι θα βρεθει, αν εχει ο σκυλος οντος κατι τετιο, να βρεθει αμεσως.

Η παραλυση της σιαγωνας μπορει να εχει και αλλα αιτια.
Απο μια φλεγμονη (Myositis) μεχρι..... μια απλη κραμπα!
 


S

SwkDoG

Guest
Ας πάει σε κάποιο κτηνίατρο να αποκλείσει και μερικά λοιμώδη νοσήματα που το έχουν σαν σύμπτωμα.
Γενικά πιστεύω ότι είναι ένα σύμπτωμα που είναι εύκολο να βρεθεί η "λύση" του.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.873
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki