ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΟΚΕΡ..!!


spymcpe

Active Member
9 Απριλίου 2008
33
0
Στον γιατρο τα εχω πει ολα και μου ειπε οτι ειναι λογο της παθησης στην καρδια..τι να πω..οποτε κοιμαται παντως ολο γουργουριζει η κοιλια του και οποτε τρωει μετα απο 5 λεπτα θελει να τα βγαλει.Μαζι με το φαγητο που ειναι πλεον μονο οι κονσερβες της hills για την κρδια,βγαζει πολλες βλενες και πολυ αφρο..δεν ξερω τι να πω πια..και σημερα παλι κριση επαθε με φοβερες συσπασεις στο στομαχι,η γλωσσα μπλε και εκλαιγε για να παρει ανασα και μολις εκανε εμετους ηρεμησε παλι..
 


spymcpe

Active Member
9 Απριλίου 2008
33
0
Καλημερα.Ο Πιπης ειναι νηστικος απο χθες δεν εχει φαει ουτε εχει παρει χαπια.Παρολα αυτα σημερα με αδειο στομαχι εχοντας πιει μονο νερο,εχει παλι τασεις εμετου..δεν σταματαει να μαζευει αυτον τον αφρο με την βλεννα που τον πνιγει..Σημερα αυριο το πολυ θα κανω μαλλον αυτο που με αναγκαζει ο Θεος να κανω για 3η φορα μεσα σε ενα χρονο..
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Κουράγιο...αν το σκυλί υποφέρει, ξέρεις ότι είναι το καλύτερο που μπορεις να κάνεις για αυτόν...
Δεν υπαρχουν λόγια για να παρηγορήσεις κάποιον όταν πρέπει να κοιμήσει τον σκύλο του..
Απλά, κουράγιο...:(
 


spymcpe

Active Member
9 Απριλίου 2008
33
0
Και ο γιατρος μου ειπε πως δεν μπορει να κανει τιποτα..παρολα αυτα μου λεει φερτε τον εδω για νοσηλεια,που δεν καταλαβαινω τι εννοει νοσηλεια..του ειπα αν δοκιμασω να τον μεταφερω εκει ειναι σχεδον σιγουρο πως θα μου μεινει..και η απαντηση του ηταν ε τοτε αφηστε το να σας μεινει εκει..χαχα..αυτος ο πολυδιαφημισμενος γιατρος λοιπον..
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Χωρις να δικαιολογησω των ιατρο, αλλα απο το τηλεφωνο τι αλλο μπορει να κανει??????

Αν τον πηγαινες για νοσηλεια, θα μπορουσε να του βαλει ορο- να του δινει και ενδοφλεβια/υποδορια βιταμινες και ολα τα απαραιτητα και ισος θα συνερχοταν ο σκυλος, χορις να επιβαρινει το ηδη πειραγμεο στομαχη του.

Αλλα ας μην ξεχασουμε, οτι η ηλικια του ειναι γενικος προχορημενη και η κατασταση του εδω και αρκετες μερες πολυ κακια- πραγμα που δεν βοηθαει για καλη προγνωση γενικος.
 
Last edited:


spymcpe

Active Member
9 Απριλίου 2008
33
0
Καλησπερα.Ο Πιπης περασε μια δυσκολη εβδομαδα.Τα θετικα ειναι πως οι εμετοι σταματησαν,πως τρωει κανονικα και πως παιρνει τα χαπια του.Τα αρνητικα ειναι πως κουραζεται παρα πολυ ευκολα,απο το ενα δωματιο στο αλλο και σαν να παθαινει κριση,κλαιει για να αναπνευσει και η γλωσσα γινεται μπλε..Λαχανιαζει αμεσως και καποιες φορες τρεμει ολοκληρος..Αυτο κραταει 15 λεπτα περιπου οταν περπαταει λιγο η οταν τον κατεβαζω να κανει την αναγκη του..Συνεχιζει και παιρνει τα χαπια,τα lasix,τα fortekor και τα vetmedin.Απλα δειχνει πως οι πνευμονες του δεν εχουν καθολου δυναμη οπως και γενικα ο ιδιος κουραζεται παρα πολυ ευκολα και δειχνει αποδυναμωμενος,ταλαιπωρημενος..Το παλευουμε τι να κανω..Δεν ξερω μηπως επειδη παιρνει 2 βδομαδες τωρα το lasix μηπως αυτο τον πειραζει,τι να πω..
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εχετε ψαξει και τα πνευμονια??

Επειδη εγω εχασα την προηγουμενη μου σκυλιτσα απο καρκινο στους πνευμονες- και εκεινη δεν μπορουσε πια να αναπνευσει , οι πνευμονες της ηταν γεματα υγρα,
Μηπος και στον Πιπι σημβαινει κατι τετοιο, εκτος απο την καρδια???
Επειδη πιστευω, οτι τα φαρμακα θα επρεπε να τον ειχαν βοηθησει σε αυτο το διαστημα που τα παιρνει- εστο να τον ελαφρυνουν λιγο.
 


spymcpe

Active Member
9 Απριλίου 2008
33
0
Καλημερα.Τους πνευμονες οχι δεν τους εχω ψαξει.Βιοχημικες ειχαμε κανει και ηταν καλες,τιποτα αλλο.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Καλημερα.Τους πνευμονες οχι δεν τους εχω ψαξει.Βιοχημικες ειχαμε κανει και ηταν καλες,τιποτα αλλο.
Αυτο δεν λεει τιποτα!
Και η δικια μου ειχε μεχρι και 10 μερες πριν απο την ευθανασια της (επειδη δεν μπορουσε πια καθολου και δεν το θεωρησα σκοπιμο να την βασανισουμε αλλο) πολυ καλες αιματολογικες τιμες σε ΟΛΑ.
Και ηταν ηδη γεματη καρκινο!

Βγαλτε μια ακτινογραφια- και αν εχει υγρο στους πνευμονες, που μαλλον εχει, καντε παρακεντιση και κυτταρολογικη!
 


spymcpe

Active Member
9 Απριλίου 2008
33
0
Το θεμα ειναι πως 15 μερες τωρα,απο την στιγμη που πηρε τα φαρμακα,ηταν καλα δεν ειχε παθει ουτε μια κριση χθες ξαφνικα επαθε παλι..Θελω να τον παω στον γιατρο ομως πρεπει να ειναι καπως καλα γιατι αν παθει στο αυτοκινητο κριση δεν την γλιτωνει με τιποτα.