ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΚΥΛΩΝ ME ΠΑΙΔΙΑ


AIK

Member
10 Μαϊου 2007
5
0
Παρακαλώ διαβάστε!!!

Εάν είστε ιδιοκτήτης σκύλου που ανήκει στην κατηγορία των λεγόμενων "επιθετικών" και "άγριων" σκύλων και έχετε επίσης μικρό παιδί, παρακαλώ λάβετε το ακόλουθο ως πολύ σοβαρή προειδοποίηση:




Ποτέ μην αφήνετε το σκύλο με το παιδί σας χωρίς επιτήρηση ούτε για μια στιγμή!



Κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες.



Ελάχιστα λεπτά αρκούν για να γίνει το κακό!


Και η φωτογραφία είναι η απόδειξη ......



 






ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εάν είστε ιδιοκτήτης σκύλου που ανήκει στην κατηγορία των λεγόμενων "επιθετικών" και "άγριων" σκύλων και έχετε επίσης μικρό παιδί, παρακαλώ λάβετε το ακόλουθο ως πολύ σοβαρή προειδοποίηση......
Η φωτογραφία είναι μια ακόμα απόδειξη ότι το all time classic "Αμαρτίαι/μαλακίαι γονέων παιδεύουσι τέκνα (ενίοτε και κύνες -"επιθετικούς", "άγριους" και μη-)" είναι πιο επίκαιρο από ποτέ.
 




dober

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2008
125
0
η γνωμη μου ειναι οτι εχεις απολυτο δικιο !!!!!ειναι πολυ σοβαρο αυτο .
τα σκυλια κανουν πολυ υπομονη ....αλλα καποια στιγμη γινεται το κακο!!
μου εχει συμβει σκυλα μου να κλαιει οταν την πλησιαζε συγκεκριμενος πιτσιρικας ........και βεβεα την εβαλα σε ασφαλες μερος μακρυα απ το πειραχτιρι.
καλυτερα να με παρεξηγησει ο γονιος παρα να εχουμε .......αλλα .....χειροτερα !!!
 






LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Η αληθεια ειναι αυτη........
οτι κανουν πολυ υπομονη πραγματικα,πολυ περισσοτερη απ'οτι εχουμε εμεις οι γονεις τις περισσοτερες φορες απεναντι τους,ειναι αξιοθαυμαστο .....
αλλα τα μηνυματα τα πιανεις οπως και να εχει,οταν βλεπεις οτι βλεπουν τα παιδια καθημερινα κι ενω γνωριζουν το "μαρτυριο" που επακολουθει τρεχουν αμεσως για να παιξουν και να κυλιστουν μαζι τους ειναι ολα καλα,
οταν βλεπεις αλλου ειδους αντιδρασεις απο τον σκυλο π.χ. οπως αυτη που περιεγραψε ο dober τοτε εισαι επιφυλακτικος και απομονωνεις.Ειδικα τα παιδια που ειναι πολυ εξοικειωμενα και δεν εχουν φοβιες απεναντι στα ζωα θελουν ακομη μεγαλυτερη προσοχη:)
 








nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΚΥΛΩΝ sokaristiko

Παρακαλώ διαβάστε!!!

Εάν είστε ιδιοκτήτης σκύλου που ανήκει στην κατηγορία των λεγόμενων "επιθετικών" άγριων σκύλων και έχετε επίσης μικρό παιδί, παρακαλώ λάβετε το ακόλουθο ως πολύ σοβαρή προειδοποίηση:

Ποτέ μην αφήνετε το σκύλο με το παιδί σας χωρίς επιτήρηση ούτε για μια στιγμή, κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες.

Ελάχιστα λεπτά αρκούν για να γίνει το κακό.

Και η φωτογραφία είναι η απόδειξη ......




 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
βγαλτο :eek:
δεν αντεχω αλλο ............εισαι ο τριτος που το δημοσιευει στο φορουμ αυτο.........

βαρεθηκα:D:D
(οπως με τις τροφες καταντησε κι αυτο):mad:

ασε που ακριβως απο πανω εχει και το λινκ ..........
 








LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ειμαι σιγουρη οτι το σκεφτηκες πολυ πριν ποσταρεις αχαχαχαχαχα........
αφου εισαι πολυασχολος ρε φιλε..αστο να παει:D

λοιπον σχετικο με σκυλια και παιδια ,φωτο δεν εχω δυστυχως οποτε θα αρκεστω στην περιγραφη μονο:

πριν λιγες μερες ,
ησυχια στο οικοπεδο και ολοι εξαφανισμενοι......
ξαφνικα σκαει μυτη απο μια γωνια του σπιτιου η κορη μου ,
-που εισαι παιδι μου?της λεω.
-στην πισω σκαλα που εχει σκια μαμα!
-α , καλα...τα σκυλια που ειναι ?
-στην σκαλα ,μαμα,τους μαθαινω να καθονται μαζι μου στην σκαλα που εχει σκια...
-και τι κανετε παιδι μου εκει που καθεστε?
-α,τιποτα....η Uma με θηλαζει σαν κουταβι:eek::eek::eek:
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
κοιτα,κι εγω καπως ετσι εμεινα :eek:αλλα επειδη η σκυλα δεν εχει γαλα δεν αγχωθηκα:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU