Πάντα πεινάει..


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Καλησπέρα , ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την δοσολογία της τροφής του Ιβάν (9,5 μηνών)..Του παίρνω royal canin maxi junior και του βάζω την ακριβή ποσότητα που λέει η συσκευασία .. Όπως είπα του βάζω σωστή ποσότητα όμως αυτός πάντα πεινάει και ψάχνει τροφή μέσα στο σπίτι .. Στα κιλά του είναι οκ και εμφανισιακά φαίνεται μια χαρά .. Μήπως να του αυξήσω την δόση επειδή την ζητάει ο οργανισμός του? Πάντως κάθε βράδυ τον πάω για τρέξιμο και γενικά αθλείται .
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
αμα ειναι ενταξει στα κιλα του απλα ειναι λαιμαργος.(τυχερεεε)
αν ειναι αδυνατος αυξησε λιγο.
αν και γω ειμαι υπερ στην αναπτυξη να ταιζω φουλ!
 


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Με μπέρδεψε το ποστ σου :p Δεν είναι αδύνατος , λαίμαργος είναι αλλά το θέμα είναι αν όντως το ζητάει ο οργανισμός του..
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Άμα είναι εντάξει στα κιλά του, γιατί προβληματίζεσαι?
Κι εμένα θεωρητικά, αν τους βάλω το σακί με την τροφή θα τη φάνε όλη.....
Το χειμώνα με τα κρύα, μπορεί να κάνω καμιά παρασπονδία και να δώσω λίγο παραπάνω από τη συνιστώμενη δοσολογία....
Αλλά πάλι ο δικός σου είναι και στην ανάπτυξη....
(σε φώτισα τώρα....!!!!!)
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
σε μπερδεψα?
αμα ειναι λαιμαργο το σκυλι βολευει στην εκπαιδευση.
εγω αναλογα την τροφη ταιζω με το ματι.
πιο παλια ας πουμε που εδινα ρογιαλ στην αουρα της εβαζα να φαει οσο θελει
οταν κατεληξα με οριτζεν επειση φοβαμαι να δωσω παραπανω λογω πρωτεινης συμπλιρωνω με μαγειρευτο.
και στα 2 το πλευρο κανει μπαμ στο ματι
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Πρόσεχε ΠΟΛΥ, διότι οι σκύλοι είναι όντα κοιλιόδουλα και πουλάνε την ψυχή τους για φαΐ, ακόμα κι αν δεν το χρειάζονται. Πάρε για παράδειγμα το δικό μου το χοντρομπαλούδικο που τώρα που θα ξαναμπώ στο αυτοκίνητο θα με υποδεχτεί με "μουφ-μουφ-μουφ" και μόνον όταν το πάρει απάντηση ότι φαΐ γιοκ θα σταματήσει, θ' αναστενάξει και θα πάει για ύπνο μπας και ησυχάσω μέχρι να φτάσουμε στους Καταρράκτες του Νιαγάρα!!
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
εισαι μηπως σε φαση εκπαιδευσης η κατι τετοιο?ταιζεις κατι αλλο ολη την ημερα εκτος απο την τροφη του?μπορεις να εκμεταλευτεις την λαιμαργια του παντως ,αν δεν το κανεις....
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μάνο αιντε σε συ 9.5 μηνών γαϊδούρι και σκέφτεσαι για το φαΐ του!
Βαζε τον εσυ την ποσότητα την σωστή και αστον μετά να ψάχνει να φάει!Αν δεν έχει κάτι πάνω στον πάγκο της κουζίνας να το αρπάξει τι σκας,θα βαρεθεί και θα ηρεμήσει!
 


Manos(Ivan GSD)

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
212
0
Χαχα έχεις δίκιο όμως καμιά φορά κάτι πράγματα που θεωρούνται αυτονόητα στην τελική δεν είναι .. (Που το ξέρεις ότι όλο στον πάγκο ψάχνεται ? :p )
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.940
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel