Πάρκο για κουτάβι


Dhmhtrhs

Well-Known Member
9 Μαϊου 2011
85
0
Χαλκιδικη
Καλησπέρα παιδια, ζητάω πάρκο για κουτάβι σε λογική τιμη.
Έψαξα στην Θεσσαλονίκη και οι τιμές ξέφευγαν(πάνω απο 70 ευρώ..) και έτσι κι αλλιως τωρα με την αγορα του κουταβιού και ο,τι άλλο χρειάζεται ειναι λιγο στενάχωρα τα οικονομικά μου...
Επίσης, όποιος μπορεί να μου προτείνει κάποιο πετ στην Θεσσαλονίκη για φτηνό πάρκο ας μου στείλει ενα πμ παρακαλώ;)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Αν είσαι εξοικειωμένος με το ιντερνετ, θα σου έλεγα να ψάξεις κι εκεί.
 


Dhmhtrhs

Well-Known Member
9 Μαϊου 2011
85
0
Χαλκιδικη
εχω ψαξει..αλλα παλι τα μεταφορικα βγαινουν πολλα!
δωσε μου καποιο λινκ αμα σου ειναι ευκολο..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Το έχω εγώ.
Το έχω όμως για εξωτερική χρήση [βεράντα πχ], γιατί σε ξύλινο πάτωμα μπορεί να σου κάνει ζημιά.
Αν το βάλεις μέσα στο σπίτι, θα θέλει τουλάχιστον να του βάλεις κάτι να πατάει επάνω. Και κάπου να το πιάσεις από κανά-δυό σημεία, γιατί μπορεί το κουτάβι να το ρίξει και να του έρθει και στο κεφάλι. Κατά τα λοιπά είναι πολύ καλό και μπορείς να το στήσεις με διάφορους τρόπους.
Το είχα πάρει λίγο πιο ακριβά, από την τιμή που το βρίσκεις εσύ.
 


Dhmhtrhs

Well-Known Member
9 Μαϊου 2011
85
0
Χαλκιδικη
mareco αν και εχω ξυλινο πατωμα καποια πατέντα θα βρω για μεσα στο σπιτι.
Σε ευχαριστώ!θα το παραγγείλω μαλλον;)
 




Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Το ίδιο ακριβώς μου δάνεισε μια φίλη για να βάλω μέσα τη Ζουζού. Τίποτα δεν κάνει στο ξύλινο πάτωμα, εγώ έχω παρκέ σε όλο το σπίτι. Απλά γλυστράει...
Το σίγουρο είναι ότι δεν πέφτει στο πλάϊ, και κατά συνέπεια ούτε στο κεφάλι του μικρού. Είναι αρκετά βαρύ, και αν στερεωθεί η μια γωνία κάπου, ούτε καν μετακινείται.
Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ, γιατί η Ζουζούκα ήταν ήδη μεγαλούτσικη όταν την έβαλα εκεί, και το συγκεκριμένο πάρκο έχει αρκετό χώρο και για να κινηθεί το ζώο, και για να μπει και το κρεβατάκι και η πάνα του.

edit: βάλε κάτω από την πάνα ένα χαλάκι με πλαστικό πάτο ή κάτι άλλο, για να μην περάσουν τα τσίσα στο παρκέ... βοηθάει και στο να μην γλιστράει το πάρκο.

DSC00543..jpg
 
Last edited:




Dhmhtrhs

Well-Known Member
9 Μαϊου 2011
85
0
Χαλκιδικη
το πάρκο ήρθε! ευρύχωρο, ωραίο χρωματακι(κοκκινο) και σε πολύ καλή τιμή! προσωπικά σε πετ δεν βρήκα κατι καλύτερο..(μιλάω για την ιδια τιμη παντα)
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Με γεια σας !!!
Άντε τώρα και μια βόλτα στη λαϊκή να βρεις ένα φτηνό χαλάκι με πλαστική επένδυση από κάτω για να σώσεις το παρκέ από τα τσίσα...
Προσωπικά με βοήθησε πολύ γιατί όλο και κάτι ξέφευγε από την πάνα και πήγαινε στο χαλί. Δυστυχώς το παρκέ σαν ξύλο που είναι "ποτίζει" και μετά άντε να το καθαρίσεις..
Ενημερωτικά, το χαλάκι ήταν τόσο χάλια όταν έβγαλα τη μικρή από το πάρκο, που δεν μπήκα στον κόπο να το πλύνω. Το πέταξα με τη μία...
Και το κόστος δεν είναι πολύ μεγάλο.. στο κόβουν με το μέτρο και η τιμή είναι περίπου 3-5 ευρώ.