Πίνει το μαλτέζ τσάι;


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ...
ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ (ΦΡΟΝΤΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΩΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ).
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΕΞΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ:
ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΩ ΤΡΟΦΗ ΑΓΙΑΛ ΚΑΝΙΝ (ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗΝ ΕΤΡΩΓΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΜΕΝΟ ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΛΟΝΤΟΣ.
ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΙΝΕΙ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΣΑΙ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΖΑΧΑΡΗ Η ΜΕ ΜΕΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΕΣ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΛΟΓΩ ΣΤΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ? ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ?
To τσάι έχει καφεΐνη, απαγορεύεται στα σκυλιά καθώς μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στο νευρικό και καρδιακό σύστημα του σκυλού, απορώ πως το πρότεινε κτηνίατρος..
 




maltezaki

Active Member
4 Μαϊου 2011
25
0
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!
Diablo με εκανες και γελασα παρα πολυ! Ευχαριστω για το καλο ξεικνημα της εβδομαδας μου!
Το παιδακι μου ευτυχως ειναι μια χαρα, δεν εκανε ουτε διαρροιες ουτε εμετους το αντιθετο ειναι πολυ ορεξατο και με φωνη καμπανα!
Ρωτησα και τον κτηνιατρο την Παρασκευη και μου ειπε να μην του δωσω τσαι και δεν εδωσα.
Αυριο το πρωι θα το παω να το δει για να ειμαι ησυχη!
Το προβλημα μου ειναι αλλο τωρα..οποτε δεν ειμαι στο οπτικο του πεδιο εγω ή ο αντρας μου αρχιζει και φωναζει-κλαιει!
το βραδυ δε, δεν κοιμαται μονο του με τιποτα! κλαιει. οποτε τωρα το εχουμε διπλα μας για να μας βλεπει.
Απλα θελω να το μαθω να κοιμαται στο κρεβατακι του και φοβαμαι μην το κακομαθω.. Θα συνηθισει ποτε?
 


Crazy North

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2011
191
0
Athens
Aστο να κλαίει. Ουτε ατάιστο είναι ουτε απότιστο. Θα βαρεθει-κουραστει και θα σταματησει.
 


Diablo

Well-Known Member
16 Ιανουαρίου 2011
459
0
Συρος Κυκλαδες
να είσαι kala.to ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ θέλω να παο για ένα ποτό με την κοπέλα μου και δεν mporo.an πάρει χαμπάρι ότι δεν είμαστε στο δωμάτιο μας γίνετε χαμός.αλλα σκέφτομαι να τον κλείσω μέσα και να μείνω έξω από το σπίτι να δω για πόση ώρα μπορεί να κλαίει.ωμος δεν πρέπει να το λυπηθείς και να το κανεις αγκαλιά όταν κλαίει,γιατί θα συνδυάσει το κλάμα με αγκαλιά και μετά την έβαψες.
την πρώτη φορα που τον αφίσα εγώ δεν περίμενα να κάνει έτσι.κατά τις 2 τα μεσάνυχτα ωμος με πείρε ο γείτονας. τυχαίνει να είναι και ιδιοκτητης του σπιτιού,και γύρισα και τον πήρα μαζί μου.
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
τώωωωωρα κατάλαβα επιτέλους τι είναι αυτό το tea cup μαλτεζάκι!!!!!!!!!!!!