Παράξενα: "Ο κουμπάρος που γάβγιζε"


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς

Καμία δεύτερη σκέψη δεν είχαν η Harriet και ο Andrew Athay για το ποιος θα έχει το ρόλο του κουμπάρου στο γάμο τους και αυτός δεν ήταν άλλος από το… σκύλο τους Ed.

Κι αυτός δεν αποτελούσε τη μόνη κυνική παρουσία, καθώς και τα δύο θηλυκά κατοικίδια του ζευγαριού, Humbug και Goulash, τους συνόδευσαν στο διάδρομο.
Ο Ed φορούσε ένα σμόκιν μινιατούρα, τη στιγμή που οι Humbug και Goulash φορούσαν ροζ κολάρα με στρας.

Οι νεόνυμφοι θεώρησαν ότι ήταν σωστό να βρίσκονται τα σκυλιά στο γάμο, καθώς αυτά ήταν που τους έφεραν κοντά όταν και οι δύο τα είχαν βγάλει βόλτα στην παραλία Mudeford στο Dorset τον Αύγουστο του 2007.

Όσο οι σκύλοι έπαιζαν μεταξύ τους, οι δύο νέοι έπιασαν κουβέντα και η Harriet αποκάλυψε ότι διέθετε εταιρεία με αξεσουάρ κατοικίδιων.

Την άλλη μέρα η κοπέλα έλαβε μία παραγγελία για ένα κολάρο από τον Andrew, μαζί με ένα μήνυμα στο οποίο την καλούσε για ποτό. Δεν πέρασε πολύς καιρός κι άρχισαν να βγαίνουν καθημερινά. Πέντε μήνες αργότερα σε ένα ταξίδι τους στο Dubai ο Andrew τη ζήτησε σε γάμο.

Οργανώνοντας το γάμο τους ήξεραν και οι δύο ότι υπήρχαν τρεις καλεσμένοι που σίγουρα δε θα έπρεπε να λείπουν από την τελετή. Το ζευγάρι παντρεύτηκε στην Τοσκάνη.

Πηγή
 




Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Και εμένα μου άρεσε πολύ!!!

Εγώ στο γάμο μου πάντως έχω δηλώσει πώς θα είναι και ο Νίνος παρόν! Εεε να μην δει την μανουλα του στην μοναδική στιγμή της???

Τώρα για το αν θα είναι και κουμπάρος...δεν ξέρω...ακόμα κιόλας δεν έχω βρεί! Ποτέ δεν ξέρεις! :p
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ρομαντική ιδέα αλλά... ταλαιπωρία ρε παιδί μου για το σκύλο... Κόσμος, φασαρία, μυρωδιές τρελές, μακριά απ' τον ιδιοκτήτη του...
Εδώ για το ζευγάρι είναι σκότωμα...
 


Nemesis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2008
93
0
αχου τί όμορφο και γλυκό!!!!! Κι εγώ έχω σκεφτεί ότι την θέλω στον γάμο μου, αλλά εδώ έχουμε πρόβλημα με το να βρούμε εκκλησία για εμάς που να βρούμε εκκλησία που να αφήνει και τα σκυλάκια μέσα, τρέχα γύρευε
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Ρομαντική ιδέα αλλά... ταλαιπωρία ρε παιδί μου για το σκύλο... Κόσμος, φασαρία, μυρωδιές τρελές, μακριά απ' τον ιδιοκτήτη του...
Εδώ για το ζευγάρι είναι σκότωμα...

Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα!!! :(
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καμία δεύτερη σκέψη δεν είχαν η Harriet και ο Andrew Athay για το ποιος θα έχει το ρόλο του κουμπάρου στο γάμο τους και αυτός δεν ήταν άλλος από το… σκύλο τους Ed.

Κι αυτός δεν αποτελούσε τη μόνη κυνική παρουσία, καθώς και τα δύο θηλυκά κατοικίδια του ζευγαριού, Humbug και Goulash, τους συνόδευσαν στο διάδρομο.
Ο Ed φορούσε ένα σμόκιν μινιατούρα, τη στιγμή που οι Humbug και Goulash φορούσαν ροζ κολάρα με στρας.
:-?
Μόνο εγώ το βρίσκω αρρωστημένο όλο αυτό?
 








xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Γιατι μωρε.. πλακα κανανε, το διασκεδασαν, ο σκυλος αντι να παει σε πανσιον εμεινε με αφεντικα... Αρκει να ειχαν επιγνωση του τι κανανε και να μην τον ντυνουν καθε μερα ετσι τον καημενο:)..
 










ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
μάλλον σου φαίνετε

γιατί εγω θα γράψω οτι αυτό ειναι καραγκιοζιλίκι και μετά θα πείτε οτι δεν σας αφήνουμε να μιλήσετε ελεύθερα
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Καλά ειδικά στους γάμους από καραγκιοζιλίκια άλλο τίποτα.

Δεν θα ήθελα πάντως να ήμουν κολλητός φίλος του γαμπρού ...

- " Γιώργο εσύ θα τους παντρέψεις εεεεε? εεεε βέβαια ... από μικρά παιδιά μαζί με τον Νικολάκη ... :rolleyes: "
- "εεεε... όχι ... ο σκύλος ... :( "

Βεβαια μην ξεχνάμε και την επαγγελματική ιδιότητα της νυφούλας ;)
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Αν σου πώ κιάλες παρόμοιες περιπτώσεις θα πείς πως ότι συμβαίνει στο εξωτερικό της χώρας είναι καραγκιοζιλίκια!

Ο καθένας λέει την γνώμη του και η δική σου δεκτή :-({|=
 


Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Καλά ειδικά στους γάμους από καραγκιοζιλίκια άλλο τίποτα.

Δεν θα ήθελα πάντως να ήμουν κολλητός φίλος του γαμπρού ...

- " Γιώργο εσύ θα τους παντρέψεις εεεεε? εεεε βέβαια ... από μικρά παιδιά μαζί με τον Νικολάκη ... :rolleyes: "
- "εεεε... όχι ... ο σκύλος ... :( "

Βεβαια μην ξεχνάμε και την επαγγελματική ιδιότητα της νυφούλας ;)
Φυσικά! Διαφήμιση ήθελε να κάνει και βρήκε τον "καλύτερο τρόπο" ;)
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
αν μου βάλεις και αλλες παρόμοιες περιπτώσεις ναι θα σου πω ότι ειναι καραγκιοζιλίκια

αλλά δεν το ειπα από την αρχή για να μην σε πληγώσω
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU