Παράξενα: "Ο κουμπάρος που γάβγιζε"




Elina...

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2008
244
0
Πειραιάς
Μπά! Δεν πληγώνομαι τόσο εύκολα εγώ! :rolleyes:

Άλλωστε και εγώ κατά κάποιο τρόπο είπα ότι είναι αρρωστημένο!!!!!!!!!;)

Edit: Τα ίδια λέμε denis χαχαχα/!!!Αλλά σε μ΄ενα πήγαινε το μνμ ;)
 










joncr

Well-Known Member
23 Ιουλίου 2008
116
0
ydrefsi.blogspot.com
Ελατε τωρα, Αρρωστημενο δεν θα το λεγα,... ισως λιγο ηλίθιο:D Εδω αλλοι παντρέυονται στο πατο πισινας με μπουκάλες...:p
 


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
εγώ δεν καταλαβαίνω πως τα σκυλιά καθόντουσαν ήρεμα.
έβλεπαν αριστερά - δεξιά ουρές, δαντέλες, φτερά, γιαλιστερά πραγματάκια να ανεμίζουν ελεύθερα δεν τους φάνηκε σαν παιδική χαρά? :p:p:p

βλέπεις την κυρα Νίτσα με την τουαλέτα και την ουρά να ανεμίζει δεν θές να πας να την κυνηγήσεις (την ουρά) ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Για εμένα είναι κατάφωρη καταπάτηση των δικαιωμάτων του σκύλου και στυγνή εκμετάλευση!

1. Τον ρώτησες τον σκύλο εάν είναι χριστιανός για να παραστεί και να αποτελεί μέρος χριστιανικού μυστηρίου?

2. Αναγκάζεις ένα σκύλο χωρίς εργασία (συντροφιάς) να επωμιστεί τα έξοδα για τα στέφανα , εκκλησίας , στολισμό , κλπ.

3. Εσύ δεσμεύεσε με τα δεσμά του γάμου , το σκύλο έχεις με λουρί!

ΑΙΣΧΟΣ!

:eek:
 




Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Για εμένα είναι κατάφωρη καταπάτηση των δικαιωμάτων του σκύλου και στυγνή εκμετάλευση!

1. Τον ρώτησες τον σκύλο εάν είναι χριστιανός για να παραστεί και να αποτελεί μέρος χριστιανικού μυστηρίου?

2. Αναγκάζεις ένα σκύλο χωρίς εργασία (συντροφιάς) να επωμιστεί τα έξοδα για τα στέφανα , εκκλησίας , στολισμό , κλπ.

3. Εσύ δεσμεύεσε με τα δεσμά του γάμου , το σκύλο έχεις με λουρί!

ΑΙΣΧΟΣ!

:eek:


ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!

Αφού (προφανώς) ψηφίζουμε κι εγώ το βρίσκω α) γελίο και β) κακομεταχείριση σκύλων.


Πριν μερικά χρόνια με παρακάλεσε γονατιστός ένας πελάτης (ηθοποιός από το "Λ.+Παραλαγή") να "συνοδέψω" την σκύλα του στον γάμο του.
Λάτρεύει την σκυλίτσα και δεν μπορούσε να διανοηθεί να μην την "καλέσει" στον γάμο του.

Αυτό δεν ήταν τόσο πολύ ταλαιπορία για την "Κάλι" (Γκόλντεν Ρ.) όμως, γιατί εγώ την προστάτευα από το πολύ στρες (δεν απαίτησα ποτέ να πρέπει να υπομείνει κάτι και την επιβράβευα συνεχώς) και φρόντισα να φύγουμε αμέσως μετά τον γάμο. Δεν μείναμε για τις "χαιρετούρες" δηλαδή (αν και ο γαμπρός ήθελε πολύ, υπό ιδανικές συνθήκες, να μπει και η σκύλα στην "σειρά" δίπλα του).

ΔΕΝ υπήρχαν οι ιδανικές συνήκες.

Ο γαμπρός (ο ιδιοκτήτης της) την ήθελε στον γάμο αλλά καθώς την αγαπάει πολύ, φρόντησε να είμαι εγώ εκεί ΜΟΝΟ για να την φροντίζω κάθε λεπτό (καθώς αυτός θα ήταν εξαιρετικά απασχολημένος!).

Ο ίδιος μου είχε πει "μόλις δεις πως δυσανασχετεί πάρ' την και φύγετε".
Και αναγκαστικά αυτό έγινε.

Έχω να πω πως η Κάλι (εξαιρετικά κοινωνικό πλάσμα) ΔΕΝ το διασκέδασε καθόλου (πολύ βαβούρα για άγνωστο λόγο) και ΗΘΕΛΕ να φύγουμε με την πρώτη ευκαιρία (και ας λατρεύει τους ανθρώπους, μεγάλους και παιδιά).

Είχει μπερδευτεί η καημενούλα (πάρτυ δεν ήταν, φαγοπότι δεν ήταν, δουλειά δεν ήταν, βόλτα δεν ήταν... τ' αφεντικά της ήταν μασκαρεμένα και το επίκεντρο ΌΛΩΝ μα σημασία δεν προλάμβαναν να της δώσουν....)

Το να "συμμετέχει" ένας σκύλος σε γάμο θα ήταν ακόμη χειρότερο (σωστός εφιάλτης άρα και κακοποίηση).

Κι εγώ ήθελα τον σκύλο μου στον γάμο μου (το ΛΑΤΡΕΥΑ και ήταν παρόν σε ΟΛΑ τα άλλα που έκανα ακόμη και συνέταιρος στην δουλειά μου για μιά δεκαετία!).

Δεν τον "κάλεσα" από ΑΓΑΠΗ κατανόηση και ΣΕΒΑΣΜΟ.
 


Nemesis

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2008
93
0
παιδιά μετά από όλα αυτά παίρνω πίσω το ποστ μου που είχα γράψει νωρίτερα σε αυτό το θέμα :(:( σόρρυ την επόμενη φορά θα σκέφτομαι πιο πολύ τον σκύλο μου και λιγότερο εγωκεντρικά :(:(:(:(:(
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU