Πεισμα στο φαγητο


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
καλησπερα στα μελη,το προβλημα με την μικρη ειναι οτι απο τοτε που της αλλαξα την ξηρα που ετρωγε canine caviar γιατι την σταματησε ο αντιπροσωπος δεν τρωει καμια αλλη ξηρα δοκιμασα την now τιποτα 2 μερες ηταν νηστικη την 3η εφαγε αναγκαστικα μετα αλλες 2 μερες νηστικη.δοκιμασα μετα earthborn και αυτη τιποτα τρωει μια φορα την μερα και αυτο απο λιγο.μονο την royal τρωει που δοκιμασα αλλα καλυτερα να την αφηνω νηστικη παρα να της δινω royal:D.αναρωτιεμαι αμα μου κανει πεισματα και να συνεχισω να επιμενω μεχρι να την συνηθισει η οντως δεν της ταιριαζουν αυτες οι τροφες και να συνεχισω να ψαχνω???γνωμες παρακαλω, ευχαριστω
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
τριψε κατι καλο μεσα να τη φαει... οπως καπνιστο κοκαλο.... η ανακατεψε μεσα κιμα η ζουμι απο κρεας η η κατι αναλογο///
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...απο τοτε που της αλλαξα την ξηρα που ετρωγε canine caviar γιατι την σταματησε ο αντιπροσωπος δεν τρωει καμια αλλη...
Μεταξύ μας, κι εγώ αν έτρωγα τέτοια τροφή, δεν θα ήθελα να φάω καμμία άλλη!!!!!:D

Μπα απο την ζέστη θα είναι...
Εντάξει, αν σοβαρευτώ λιγάκι, το ίδιο υποθέτω κι εγώ, εφόσον μιλάμε για τις τελευταίες μέρες...
Μέχρι κι εμένα, που είναι ηλεκτρικές σκούπες, τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζουν το φαγητό "με το σεις και με το σας"...:)
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
μαγειρευτα κιμαδες κτλπ δεν θελω να βαζω το μονο που δοκιμασα ηταν να ανακατευω με την ξηρα 2-3 κοματακια βραστο κοτοπουλο και λιγο ζωμο κοτοπουλου ε ετρωγε το κοτοπουλο επινε το ζωμο και λουις μετα:mad:.το προβλημα κραταει απο 1 βδομαδα πριν το πασχα οποτε δεν ξερω κατα ποσο ισχυει το θεμα ζεστης μακαρι να ειναι αυτο αλλα δεν το πιστευω.εντωμεταξυ η μικρη ειναι λιγουρα στο φαι την canine την ειχε φαει πριν ακουμπησω το μπολ κατω κατι μπισκοτακια για σκυλους που τις δινω για εκπαιδευση και επιβραβευση να τρωει αμασητα παραφυλαει σαν τον ninja να με πετυχει πλατη να κανει ντου στα σκουπιδια μονο με την ξηρα μου βγαζει την παναγια μεχρι και που της λεω αλλα σκυλακια στην αφρικη δεν εχουνε να φανε και εσυ που εχεις το περιφρονεις;)με εχει φερει στο αμην δεν γινεται να δινω συνεχεια 20 ευρα να δοκιμαζω τροφες για το τι αρεσει στην μανταμ
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
όταν δεν τρωει την ξηρά μήπως τις δίνετε τίποτα άλλα μεζεδάκια και έχει καλομαθει η όχι?
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
όταν δεν τρωει την ξηρά μήπως τις δίνετε τίποτα άλλα μεζεδάκια και έχει καλομαθει η όχι?
οχι τιποτα μεζεδακια με φαγητο το σκυλι ειναι θεονηστικο και απλα αρνειτε να φαει το μεσημερι δεν τρωει καθολου και το βραδι πολυ λιγο
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Να δοκιμάσεις να αφήνεις το μπολ με την ξηρά για ένα εικοσάλεπτο στη θέση όπου τρώει συνήθως και μετά να το παίρνεις απο μπροστα της.
Και ξανά το ίδιο..Καποια στιγμη θα φαει δεν μπορει...
Δοκίμασες να ανακατέψεις την ξηρά με λίγο γιαούρτι?
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
αρνειτε να φαει το μεσημερι δεν τρωει καθολου και το βραδι πολυ λιγο
Δε ξέρω που μένεις πάντως στην Ν. Αττική έχει 37 βαθμούς, δικαιολογημένα δεν τρώει μεσημέρι.
Εάν η μαντάμ ήταν και στρουμπουλή με τις ζέστες που να φάει.
Πάντως ένας σοβαρός κτηνίατρος θα έβλεπε την εικόνα της και θα σου έλεγε υπεύθυνα.
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
Να δοκιμάσεις να αφήνεις το μπολ με την ξηρά για ένα εικοσάλεπτο στη θέση όπου τρώει συνήθως και μετά να το παίρνεις απο μπροστα της.
Και ξανά το ίδιο..Καποια στιγμη θα φαει δεν μπορει...
Δοκίμασες να ανακατέψεις την ξηρά με λίγο γιαούρτι?
αυτο κανω της το αφηνω για λιγο κατω εκει που τρωει παντα περιμενω και μετα της το παιρνω.αυτο με το γιαουρτι δεν το εχω δοκιμασει γιατι φοβαμαι οτι μετα θα μαθει να την τρωει μονο ετσι αλλα θα το εχω στο νου μου thanks

Δε ξέρω που μένεις πάντως στην Ν. Αττική έχει 37 βαθμούς, δικαιολογημένα δεν τρώει μεσημέρι.
Εάν η μαντάμ ήταν και στρουμπουλή με τις ζέστες που να φάει.
Πάντως ένας σοβαρός κτηνίατρος θα έβλεπε την εικόνα της και θα σου έλεγε υπεύθυνα.
παγκρατι μενω και δεν ειναι καθολου ζουμπουρλη ειναι κανονικη και ζουμπουρλη να ητανε δηλαδη ετσι οπου δεν τρωει θα ειχε γινει στυλακι.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν θα σου πω τι θα κάνεις θα σου πω τι κάνω εγώ.
Κανένας από τους σκύλους μου δεν είναι δύσκολος στο φαγητό. Ο ένας θα μπορούσες να πεις ότι είναι λίγο παράξενος, δεν ενθουσιάζεται με ξηρά αλλά με αληθινό κρέας (μάλλον φυσιολογικός θα έλεγα). Όταν όμως του δίνω 2 ήδη ξηράς και την μία δεν την τρώει με τίποτα και την άλλη την καταβροχθίζει θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά με την ξηρά που δεν τρώει. Εγώ δεν επιμένω να φάνε κάτι που δεν τους αρέσει, και αν δεν τρώει με τίποτα κάποια αλλάζω ( γι'αυτό και στο ξεκίνημα παίρνω μικρές ποσότητες).
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
Δεν θα σου πω τι θα κάνεις θα σου πω τι κάνω εγώ.
Κανένας από τους σκύλους μου δεν είναι δύσκολος στο φαγητό. Ο ένας θα μπορούσες να πεις ότι είναι λίγο παράξενος, δεν ενθουσιάζεται με ξηρά αλλά με αληθινό κρέας (μάλλον φυσιολογικός θα έλεγα). Όταν όμως του δίνω 2 ήδη ξηράς και την μία δεν την τρώει με τίποτα και την άλλη την καταβροχθίζει θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά με την ξηρά που δεν τρώει. Εγώ δεν επιμένω να φάνε κάτι που δεν τους αρέσει, και αν δεν τρώει με τίποτα κάποια αλλάζω ( γι'αυτό και στο ξεκίνημα παίρνω μικρές ποσότητες).
Kyveli αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα για μικρες δοκιμαστηκες ποσοτητες
Γιατι δεν παιρνω χυμα .η ποιο μικρη ποσοτητα ειναι 2κιλο που κοστιζει 20 ευρω.θα επθμεινω σε αυτη τη τροφη μεχρι να τελειωσει και μετα ξαναλαζω αν ειναι
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Kι εγώ δεν παίρνω χύμα αλλά στο ξεκίνημα παίρνω μικρά τσουβαλάκια. Τα πληρώνω πιο ακριβά σίγουρα αλλά δεν χάνω ολόκληρο 13κιλο. Τέλως πάντων, συνέχισε την προσπάθεια αν πιστεύεις ότι η τροφή είναι καλή. :)
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Kyveli αυτο ειναι το προβλημα οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα για μικρες δοκιμαστηκες ποσοτητες
Γιατι δεν παιρνω χυμα .η ποιο μικρη ποσοτητα ειναι 2κιλο που κοστιζει 20 ευρω.θα επθμεινω σε αυτη τη τροφη μεχρι να τελειωσει και μετα ξαναλαζω αν ειναι
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,
μονο 20 ευρο το δικιλο.....????? που την πουλανε να τρεξω να παρω...???? ===))))
 


tasoskont

Active Member
26 Αυγούστου 2012
36
0
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,
μονο 20 ευρο το δικιλο.....????? που την πουλανε να τρεξω να παρω...???? ===))))
22 ευρω τα 2.5 κιλα για την ακριβεια.earthborn go royal ολες τοσο εχουν πανω κατω αλλα ειναι για μικρες ρατσες