Περί γλυκόλογων και άλλων αηδιών


Sofi_

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2009
81
0
Thessaloniki
Εγώ πάλι, σαν υποκοριστικό τον φωνάζω "κοντοποδαράκο" γιατί μονίμως αγωνίζεται να ανέβει στο κρεββάτι μου και δεν φτάνουν τα πίσω πόδια του για να δώσει ώθηση!

Αυτό όμως που με κοροϊδεύουν όλοι είναι το ότι τον παίρνω αγκαλιά, τον σφίγγω και τον ρωτάω: "Μ' αγαπάς βρε μούργο??"
 


fop

Member
22 Μαρτίου 2009
19
0
athens
χαχ κι εμενα με κοροιδευουν οταν τον αγκαλιαζω σφιχτα και αρχιζει να γρυλιζει-γουργουριζει(αλλα ταυτοχρονα με γλυφει οποτε ενταξει!)και του λεω διαφορες βλακειουλες του τυπου :"κανε σλουρπ τη μανουλα!κανε με σλουρπ!!":D:D:D:p:p
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καλά, εγώ τον φωνάζω διάφορα ελληνιστί, αγγλιστί και τουρκιστί. Η μπουρδίτσα-κορωνίδα είναι η παραλλαγή του "give me a kiss" που μας μάθανε να του μαθαίνουμε στη Βασική Υπακοή και που είναι "πόσες Σαρουλίτσες έχει το Μουφάκι/κυλάκι μου? ΜΙΑ!! Now give me a kiss!" Το οποίο το Μουφ το εκλαμβάνει φυσικά ως άδεια να με τραβοκοπάει για περισσότερο φαΐ...
 


1 Απριλίου 2009
15
0
43
Πειραιά
Στα καλά μας: Μια συνχορδία σε ότι τελειώναι σε -ίνι μου, ότι να'ναι
Στην βόλτα όταν συναντάμε τεράστια αρσενικά σκυλιά και αρχίζει και νιαουρίζει για να πάμε κοντα: π..τ.ν.κι, κ.ρ..λ.τσα, και ότι μπορείς να πεις σε μια κυρία ελευθέρων ηθών.
όταν αγριεύει στο παιχνίδι επάνω (γιατί σε άλλη φάση δεν ξέρουμε τι ειναι αυτό): φονιά του γλυψίματος, Jack, μασκοφόρε εκδικιτή,
και γενικά: Dolores εσύ Superstar, το σκυλί της NASA, και αυτοσχεδιάζω
στισ 'ασχημες δίνουμε ρεσιτάλ: Μαμούχαλο, με κάθε αναπνοή ρίχνεις και ένα χ.σ.μο, σταμάτα γκαρισμένο θα μαζέψουν υπογραφές να με διώξουν, να χαρώ εγώ κοντέσα, και άλλα. Όταν είναι και ο άντρας μου στο σπίτι και με ακούει να κάνω ερωτήσεις τύπου:
- Τι κανει το κοριτσάκι μου?
- Σου άρεσε το μαμ μωρό μου?
- Τι λέει αυτό το κακό σκυλάκι απέναντι?
Μου φωνάζει από το άλλο δωμάτιο: "Τι σου απάντησε?"
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Όταν είναι και ο άντρας μου στο σπίτι και με ακούει να κάνω ερωτήσεις τύπου:
- Τι κανει το κοριτσάκι μου?
- Σου άρεσε το μαμ μωρό μου?
- Τι λέει αυτό το κακό σκυλάκι απέναντι?
Μου φωνάζει από το άλλο δωμάτιο: "Τι σου απάντησε?"
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:p
 


maximilian

Member
9 Δεκεμβρίου 2009
12
0
Αθήνα
Λοιπόν εμένα ο δικός μου (πρόσφατο μέλος της οικογέννειας) ακούει στο όνομα archy ή archer ανάλογα την κατάσταση.
Βέβαια παραλαγές τύπου αρτσολίνο μου, αρτσουλινάκο μου, αρτυσουλινούμπι μου, παιδί μου, παιδαρά μου, άντρακλά μου, κτήνος, ροτβαιλερούμπι μου, θα μεγάλώσεις και θα μας γ$%^&σεις όλους εσύ κλπ στις καλές μας...

συνήθως βέβαια ως σωστό και κλασσικό κουτάβι που κάνει αταξίες έχουμε μαλακοπίτουρα, βλακάκο, χλιμίτζουρα, σκατομηχανή, κουραδομηχανή, εργοστάσιο παραγωγής αποβλήτων (τα τρία τελευταία τα λέω αφού ξυπνήσω το πρωί γιατί το βράδυ που κοιμάμαι και μου κάνει την αυλή κουλουβάχατα και μαζεύω σαν ""καλός πατέρας" κάθε μέρα "απόβλητα" και αταξίες όπως κομμένα λάστιχα, μασημένα πλαστικά, κατεστραμένες γλάστρες, μασημένες κουβερτούλες και σκισμένες σακούλες..... προς το παρόν.... είμαστε ολίγον τι δραστήριοι.....

από εκεί και πέρα έχουμε κλασσικό λεξιλόγιο από όλες τις "καλές ελληνικές λέξεις" που μαθαίνουν όλοι οι ξένοι τουρίστες στο πρώτο τους καλοκαίρι στην ελλάδα συνοδευόμενο από τις κλασσικές "όχι" και "μη".

Έρχονται κι άλλα μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα.... που θα γίνω πιο δημιουργικός.....

Έπονται και φωτογραφίες μόλις καταφέρω να κάτσει λίγο ήσυχος... δεν μου κάθεται το μούλικο όσο μεγαλώνει για φωτογραφίες.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Πώς μου ξεφυγε αυτό το θεμα?

Για Ζηνα: ελα στον μπαμπα, μωρο μου, λαχτάρα μου, ζωούλα μου, σκουλικάκι μου, ποντικάκι μου, λαγουδακι μου.

Για Ηρα: γαϊδάρα μου, χωριάτα μου, βοσκοπούλα μου, αγρίμι μου, κορμάρα μου, κακε μου λυκε.
- Ηρα, γιατι με κοιτάς σαν λύκος?
- Άντε μωρή κοτζαμ γαϊδάρα που λιποθυμάς και θες και αγκαλιες! (μετα πεφτω πανω της και παλευουμε).
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Μπέμπα, μπουμπού, στρουμπουλή, χωντροκώλα, κωλαρού, τρελοκωλαρού, μωρή τρελλή, μωρή ημίτρελη, μωρή ζουληχτερή, καργιολίτσα, Αττίλα (όταν έχει καταστρέψει κάτι).

Όπως βλέπετε έχουμε ένα θέμα με τα ...οπίσθια!:D
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
  • Οταν κανει βλακεια..."Τι κανεις εκει βρε χαιβανι!"
  • Οταν τρεχει..."Πως τρεχεις ετσι βρε ατσουμπαλε!"
  • Οταν τον καλωσοριζω..."Τι κανει ο αγορινας μου!!!"
  • Οταν δε με ακουει στην βολτα μετα απο παρακαλια..."Βρεεε κουταβι ελα εδω!"
  • Οταν κανει σκανταλιες..."Κουταβοκούταβο προσεχε γιατι θα σε τιμωρησω!"
  • Οταν τον ζουλαω..."Αχ το κουταβι μου ειναι αυτο!!!"

...και αλλα πολλα...!!!

Η μανα μου και ο πατερας μου τον φωναζουν "Γερμανε μου"!!!

Η αδερφη μου "Γα@#^ω το στανιο σου,αστην παντοφλα"!!!

:D:D:D
 
Last edited:






mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
Εγώ πριν λίγους μήνες έψαχνα μια λέξη που θα μου γεμίζει το στόμα όταν τη λέω στο Μιλάκι (για να μπορώ να εκφράζω τη λατρεία μου, καταλαβαίνετε:p) και έτσι δημιουργήθηκε ο όρος "χλουχλουνι":D:D:p σε όλες του τις εκδοχές (χλουχλουνάκι, χλουνάκι, χλουχλουνίτσος, χλούνιιιι, χλουνικούλι κλπ:D)
Το ανησυχητικό βέβαια είναι ότι μετά την εξαιρετική του επιτυχία στη σχέση μου με τον σκύλο, έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ και για τους φιλους μου, οι οποίοι στην αρχή δεν φάνηκαν να το εκτιμούν ιδιαίτερα αλλά σιγά σιγά το συνηθίζουν και πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να εξαπλωθει:p (αν το ακούσετε κάπου έχω τα πνευματικά δικαιώματα):cool:
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
1. Τσουφίνος...τσουφ-τσούφ...τσουφίκος...τσουφαρία...ζιμπιζιλόνι...
2. Keagan = λουκουμάς..ντολμαδάκι...κουραμπιεδάκος...
μωρουδέλι...μπιρμπιλίνος...
Ρεζίλι έγινα πάλι...:D
 




maltezzzz

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2009
243
0
Εγώ αυτά που λέω δεν τα θυμάμαι ποτέ!κάθε φορΆ βγάζω άλλο:)Αλλά τα κλασικά: Πουτ@νίλω,κουραδάκι,κουκουναράκι,κουλουράκι και όλα τα -άκι :D:D Επίσης της πιάνω τα μπουτάκια και της λέω:θα στα κόψω θα τα γεμίσω τυρί και θα τα βάλω στο γκριλ να ξηροψηθούν!!!Α!!επίσης γλυφιτζούρι(γιατί μονίμως με γλύφει παντού)και κουμπάκι(γιατί έτσι που πέφτει όλο το μαλλί στην μούρη της μόνο η μύτη φαίνεται που είναι σαν μαύρο κουμπί):):)
 






kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Τον Γκούντυ > ψυχούυυυυυλα μου! και "κολώνα του σπιτιού μου", πορδοπιρπιρή και ζουμπουλινάκι

Φαίδρα> κοπελίιιιιιτσα μου! πασχαλίτσα, μαρμελαδίτσα, σκατουλίτσα (όλα τα -ίτσα)

Brandy> σκατούλα, σκατομουτρίτσα, σκατοσκυλίτσα, κουραδένια, ελαφάκι, καμηλοπαρδαλάκι, κατσικάκι, κοπέλα μου!

Κόφι> κοφιλίτο, κοφιλέρο, κουτάβι, ρουθούυυυνι μου!(τελευταία μόδα), πορδοπιρπιρή, τσιμπουρομαζώχτρα, στρουμπουλίνο, pooper, pojken, ξανθομπούμπουρα, φλοκάτη, πατσαβούρα, bastardoulis!, Kofi_Pofi.

Επίσης τον απειλώ ότι αν συνεχίσει να είναι κ@λόσκυλο θα τον πετάξω στους 5 δρόμους, τα 17 σοκάκια και τα 6 σταυροδρόμια όπου δε θα τον περιμαζέψει κανένας με τέτοιο βρωμοχαρακτήρα! χαχαχα.... (ανάθεμα και αν καταλαβαίνει!)
 


macblack

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2009
157
0
από την πόλη του Ζορό
:paja1: :paja1: :paja1: θέλω να βρεθώ στην επόμενη σας συνάντηση και να βλέπω τα πρόσωπα σας μετά από όλα αυτά :paja1: :paja1: :paja1: να τρέχουν τα λαμπ σα χαζά και να τα φωνάζει η Κατερίνα "ζιμπιζιλόνη, ντολαμαδάκι γρήγορα πίσω" :D :D :D
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Ναι...!!!:D:D:D
Στον αντίποδα...όποτε με εκνευρίσουν πολύ..τους απειλώ ότι θα τους πουλήσω στους τσιγγάνους...!!:D
Στη δικιά μου χρησιμοποιώ την απειλή "Θα καταλήξεις αδέσποτη!" αλλά απ' ότι κατάλαβα χέστηκε, διότι τις προάλες την τσάκωσα να γλύφει κάτι κρεατοζουμιά από τη σακούλα των σκουπιδιών που είχα ετοιμάσει να βγάλω έξω. Προπονείται! :D