Ποια είναι η καλύτερη ράτσα σκύλου συντροφιάς;


Kwnstadina

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
98
0
31
Εκαλη,Αθηνα
twitter.com
Εχει μια γνωστη μου και απο το λιγο που τα εχω ζησει μπορω να σου πω οτι ειναι
πολυ κοινωνικα, χαδιαρικα και τα πανε καλα με παιδακια.
Τελεια :D Αυτον τον χαρακτηρα θελω :) Ξερεις για τις αναγκες ασκησης τους?
 




LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Πίστευω πως είναι τα καλύτερα...Τα cavalier είναι πολύ πολύ καλά σκυλάκια απλά αντιμετωπίζουν κάποια σοβαρά προβλήματα υγείας οπότε είναι καλό να προσέξεις πολύ το εκτροφείο απο το οποίο θα το αγοράσεις...
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
To pug μου αρεσει πολυ σαν μεγεθος και σαν φατσουλα :3 Πως ειναι ο χαρακτηρας του :D ??
Υπέροχος χαρακτήρας, πολύ ανθρωποκεντρικό σκυλάκι. Ακόμα και όταν νυστάζει και κοιμάται όρθιο που λέμε, θα σηκωθεί και θα σε ακολουθήσει. Σε κάποιους αρέσει αυτό, σε κάποιους τους εκνευρίζει. Εχει τρομερά εκφραστικά μάτια, κοιμάται αρκετά, ροχαλίζει λιγουλάκι, θέλει πάντα να αισθάνεται την ανθρώπινη επαφή!

Πέρα όμως από φατσούλα, μέγεθος, χαρακτήρα θα πρέπει να ενημερωθείς ότι έχει και κάποιες ιδιατερότητες αυτή η φυλή (γενικά οι βραχυκέφαλες φυλές) ειδικά σε θέματα που αφορούν την υγεία του που απαιτούν σωστή πρόληψη και ενημέρωση του ιδιοκτήτη...

Ότι άλλο θες, είμαι στη διάθεσή σου!
 




Kwnstadina

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
98
0
31
Εκαλη,Αθηνα
twitter.com
Το ξερω για τα προβληματα υγειας και ειναι σημαντικο αρνητικο αλλα ισχυει,φαινονται πολυ καλα σκυλακια :3 Ξερεις τιποτα για τις αναγκες ασκησης του?
 


Kwnstadina

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
98
0
31
Εκαλη,Αθηνα
twitter.com
Υπέροχος χαρακτήρας, πολύ ανθρωποκεντρικό σκυλάκι. Ακόμα και όταν νυστάζει και κοιμάται όρθιο που λέμε, θα σηκωθεί και θα σε ακολουθήσει. Σε κάποιους αρέσει αυτό, σε κάποιους τους εκνευρίζει. Εχει τρομερά εκφραστικά μάτια, κοιμάται αρκετά, ροχαλίζει λιγουλάκι, θέλει πάντα να αισθάνεται την ανθρώπινη επαφή!

Πέρα όμως από φατσούλα, μέγεθος, χαρακτήρα θα πρέπει να ενημερωθείς ότι έχει και κάποιες ιδιατερότητες αυτή η φυλή (γενικά οι βραχυκέφαλες φυλές) ειδικά σε θέματα που αφορούν την υγεία του που απαιτούν σωστή πρόληψη και ενημέρωση του ιδιοκτήτη...

Ότι άλλο θες, είμαι στη διάθεσή σου!
Ευχαριστω πολυ :D Σιγουρα ειναι μια ρατσα που θα την εχω υπ οψη μου :) Ξερεις κανενα καλο εκτροφειο?Εσυ απο που το πηρες το δικο σου ?
 




dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Ευχαριστω πολυ :D Σιγουρα ειναι μια ρατσα που θα την εχω υπ οψη μου :) Ξερεις κανενα καλο εκτροφειο?Εσυ απο που το πηρες το δικο σου ?
Υπάρχουν 2-3 καλά εκτροφεία στην Ελλάδα! Εγώ το δικό μου το πήρα από τη Christina Larsen και το Hellastar Kennel!

Φωτογραφίες της μικρής μου Salve εδώ:
http://www.dogforum.gr/v3/members/dimitris_s2k-albums-our.pug.salve.html
 










Kathrinf1

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2012
330
0
Δεν είναι οι σκύλοι προβληματικοί, αλλά οι ιδιοκτήτες τους (χωρίς να υπονοώ κάτι). Εξάλλου κάθε σκύλος έχει μοναδικό χαρακτήρα.
 


Kwnstadina

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
98
0
31
Εκαλη,Αθηνα
twitter.com
Εγω το ξερω οτι δεν ειναι προβληματικα αλλα δεν μπορω να αλλαξω την γνωμη του πατερα μου :p Η αληθεια ειναι προτιμω κατι πιο ηρεμο και πιο μεγαλο
 
Last edited:


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Welsh Corgi Pembroke θα στο χαλάσει λίγο στην άσκηση και πολύ το εκτροφείο που πρέπει να κοιτάξεις στο εξωτερικό γιατί Ελλάδα δεν έχει, τουλάχιστον απ'όσο γνωρίζω εγώ.
Τώρα για τα king Charles έχουν προβλήματα υγείας ψάξου από που θα το πάρεις πάρα πολύ.

Και μία ερώτηση για τα Pug δεν είναι πλέον στις φυλές που βγάζουν αρκετά προβλήματα υγείας;​
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
welsh corgi....υπάρχουν στη Σύρο από τη κυρία Bates....Φοβερά σκυλάκια αλλά ΜΑΔΑΝΕ αφόρητα!!!
Εγώ ένα έχω μόνο να πω...


GOLDEN .+-
 


Kwnstadina

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
98
0
31
Εκαλη,Αθηνα
twitter.com
Αχ τα Cοrgi ειναι αξιαγαπητα, απλα δεν θελω να παρω σκυλο που να εχει πολλες απαιτησεις ασκησης,μηπως και δεν μπορω να αντεπεξελθω στις αναγκες του και δεν ειναι ευτυχισμενο!Το δικο σου ειναι απιστευτο παντως.Απο εξωτερικο το πηρες? Νομιζω εχω βρει την καταλληλη εκτροφεα και θα επικοινωνησω μαζι της οταν ερθει η ωρα :)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981