Ποιος έχει ψαράκια;


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
δεν μαρεσουν καθολου τα ψαρια... δλδ αυτο το θαλασσα και ψαρι στα καρβουνα που πολλοι λενε.. δεν μου κανει καμια αισθηση.. μα καμια!!
τρωω ομως αλλα κρεατα με μανια...

οταν ημουν 13 εσπασα τον αστραγαλο καλοκαιριατικα.. 3 μηνες γυψο.. πηγαμε διακοπες (χαλικιδικη παρακαλω) οι αλλοι εκαναν μπανιο σε απιστευτα νερα... και εγω ημουν μονιμα σε μια καρεκλα κατω απο μια ομπρελα.. παρατημενη σε καποιο μολο.. μου ειχαν παρει και ενα καλαμι να περναω την ωρα μου.. (ακου εδω!) .. με φρικαρε να βλεπω το ψαρι να ξεψυχαει..
το χομπι εκεινου το καλοκαιριου ηταν ψαρεμα, ξεαγκιστρωμα και ξανα στην θαλασσα... καλο ε?? περασα υπεροχα!! :(

Ασχετο.. αλλα αν το εχετε καταλαβει... μερικοι απο εδω μεσα.. εχουμε φτιαξει την δικη μας μικρη ζουγκλα σπιτι μας.. αφου δεν ειχαμε την τυχη να γεννηθουμε στην φυση.. φεραμε την φυση σπιτια μας.. εχετε λοξα και με τα φυτα ε?
 


kostasagk

Member
27 Μαϊου 2011
9
0
αθηνα
επειδη μου αρεση το νερο εχω 3 ενυδρεια,ενα 400αρι με δισκους,ενα 240αρι με δισκους, και ενα 200αρι με χρυσοψαρα και καρχαριακια...
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
έχω σκύλους αλλά δεν τρώω σκύλους(τουλάχιστον εν γνώση μου)
έχω ψάρια και τρώω ψάρια (όχι τα δικά μου)
έχω φυτά και τα τρώω κανονικά ,αν τρώγονται ,γιατί έχω και κάκτους/θάμνους/δέντρα μη καρποφόρα κλπ
και είχα και χαμστεράκια και τρώω κουνέλια (συγγενή είδη είναι)
με τα αρνιά τις κότες τα γουρούνια και τα μοσχάρια επίσης καμία διάκριση - τα τρώω κανονικά

θα ήμουν χορτοφάγος αλλά κατέληξα ότι και τα φυτά έχουν ζωή και δικαιώματα
και αποκλείεται να πρέπει να κάτσω νηστικός για πάντα
προς τι οι διακρίσεις του τι ζωντανό επιτρέπεται να φάμε?
όλα μές στο μυαλό μας είναι.......
ο σεβασμός στην φύση και το μέτρο που ο σεβασμός επιβάλλει έχουν σημασία
όχι το τι είδος ζωής θεωρούμε αρκετά "αναίσθητο" ώστε να αντέξουμε τον σκοτωμό του προκειμένου να τραφούμε..........
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight