Ποιος σκύλος σου ταιριάζει;


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Το έκανα δυο φορές το τεστ.Τη πρώτη φορά μου έβγαλε το Beauceron,και μετά με κάποιες αλλαγές μου έβγαλε το German Shorthaired Pointer!!!

Εβαλα απο περιέργεια το μέγεθος extra large και μου έβγαλε το Ακίτα!!!!
 
Last edited:


ruby

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
95
1
εμενα sheter! που πραγματικα τα λατρευω, γενικως τα ντελικατα κυνηγοσκυλα, που ειναι εθαισθητα και αγαπησιαρικα
 






vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
είναι το δεύτερο σκυλοτέστ που κάνω που μου λέει για λαμπραντορ ριτρίβερ (99% )

οκ, καλά παμε χαχαχαχχαχα, δεν είναι τυχαίο που είπε και ο γρίφος
(ναι ξερω, θα επρεπε να κοιμάμαι)
 












ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Μου βγάζει μόνο μία επιλογή με 98%!

"A powerful, heavy, but athletic dog, is built to combine strength and agility. Its body is slightly longer than tall. Its walk is slow and deliberate, while its trot is powerful and light-footed. The whole appearance is impressive, with a solemn but kindly expression. The coat, which is noticeably heavier in males than in females, is thick and fairly long, especially around the neck and shoulders. The tail is densely coated and the hind legs well feathered on the upper parts. The hair is coarse, straight and hard, standing off from the body. It carries a heavy undercoat in cold weather, but little undercoat in warm weather. This combination of coat types allows it to endure the extremes of weather.

As befitting their long past as a solitary sentry and protector, they are independent, strong willed, and territorial. They are aloof toward strangers but devoted to their family. Proper socialization is essential so that they will accept strangers and not become overly suspicious. They are gentle and patient with their children, but may guard their home against visiting children who may appear to be threatening the family children. They are generally good with other dogs and are rarely dog aggressive. Most of them are good with other animals."


Κάτι μου θυμίζει....
 




foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το ενδιαφέρον πάντως είναι ότι σχεδόν σε όλους όσους το έχουν κάνει, πέφτει αρκετά κοντά στις επιθυμίες ή προτιμήσεις μας!
Θετικό το βρίσκω, αφού δείχνει ότι έστω σε αυτό το μικρό τμήμα των κυνόφιλων-μελών του forum ο χαρακτήρας και οι ανάγκες έχουν ανέβει ψηλότερα στα κριτήριά μας!
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Εμένα λέει ότι μού ταιριάζει κανισάκι ή westie!!! :D
Κάποια άλλα που μου αρέσουν όπως τα χάσκυ, τα έσκιμο και τα κόκερ, τα εμφανίζει αν βάλεις not important σε όλες τις ερωτήσεις. Καλόβολα σκυλιά!
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Το σημαντικό είναι πως δείχνει το σωστό τρόπο επιλογής φυλής με δέκα απλές ερωτήσεις. Όποιος τις απαντήσει με ειλικρίνεια θα πάρει τουλάχιστον λογικές προτάσεις. Θα ήθελα τη δυνατότητα να δω το φιλτράρισμα και με τυχαία σειρά των ερωτήσεων.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Το σημαντικό είναι πως δείχνει το σωστό τρόπο επιλογής φυλής με δέκα απλές ερωτήσεις. Όποιος τις απαντήσει με ειλικρίνεια θα πάρει τουλάχιστον λογικές προτάσεις. Θα ήθελα τη δυνατότητα να δω το φιλτράρισμα και με τυχαία σειρά των ερωτήσεων.
Aκριβώς..Και κατάλαβα γιατί μου έβγαζε terrier. Παρόλο που επέλεγα τεμπέλικο σκύλο στην ώρα που μπορούσα να του διαθέσω για δραστηριότητες έβαζα πολύ και μου έβγαζε δραστήριο σκυλί.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
λοιπόν , σπαταλάω το χρόνο μου στο τεστ! Και επειδή ορισμένες απαντήσεις μου φάνηκαν λίγο απίστευτες ,ορίστε ο σκύλος που είναι couch potato, χρειάζεται άσκηση ελάχιστη έως καθόλου,παίζεις μαζι του μια φορά τη μέρα,είναι περισσότερο συγκάτοικος παρά παρέα,τα πάει καλά με άλλα σκυλιά,εκπαιδεύεται εύκολα σε βασική εκπαίδευση αλλά και διάφορα κόλπα, δεν είναι καθόλου προστατευτικός,θέλει ελάχιστη φροντίδα,ιδανικός για ουδέτερο κλίμα,μέγεθος οποιδήποτε:
Basset Hound
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Ασε, μη σου λέω...

Το έκανα το τεστ, μόλις προχτές...:eek:

Και μου έβγαλε ότι (κατά 94% !!!!!) επιβάλλεται να έχω (μέσα στο διαμέρισμα - δεν διευκρίνησε αν πρέπει να το έχω μαζί με τα δύο άλλα "σκυλάκια" μου)... ένα Θιβετιανό Μαστίφ!!!:rolleyes::D:D
Μας βλέπω μετά από χρόνια (αρκετά φυσικά, μιας και είμαστε ακόμα νέοι), να παίζουμε σκάκι και να έχουμε στα πόδια μας δύο Θιβετιανά;):):)